• Головна
  • Компенсація послуги "муніципальна няня": хто та як може отримати
11:37, 24 вересня

Компенсація послуги "муніципальна няня": хто та як може отримати

Компенсація послуги "муніципальна няня": хто та як може отримати

Відшкодування вартості послуги «муніципальна няня» є щомісячною адресною компенсацією батькам за здійснення догляду за дитиною до 3 років. Департамент соціального захисту населення Чернігівської ОВА пояснив усі нюанси.

Муніципальна няня – це будь-яка фізична особа-підприємець чи юридична особа, яка надає послуги з догляду за дітьми. Надання цієї послуги відбувається відповідно до договору про здійснення догляду за дитиною до трьох років.

Не можуть надавати таку послугу державні і комунальні заклади дошкільної освіти, батьки та опікуни.

Компенсацію призначають громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які на законних підставах мешкають на території нашої країни та уклали договір з муніципальною нянею.

На компенсацію послуги мають право:

  • батьки/опікуни дитини до 3 років, яка потребує додаткового догляду;
  • особи з інвалідністю І чи ІІ групи, які є батьками/опікунами дитини до 3 років.

Компенсацію не призначають батькам-вихователям дитячих будинків сімейного типу та прийомним батькам, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства.

Компенсація цієї послуги виплачується у розмірі, який визначається з розрахунку 100% мінімальної заробітної плати у погодинному розмірі, установленої на 1 січня відповідного року, за одну годину догляду, але не більше ніж 165 годин на місяць.

Розмір компенсації не може перевищувати вартість послуги няні, сплачену її отримувачем.

Компенсацію цієї послуги призначають на термін, визначений у договорі з нянею. Призначається з місяця подання заяви про призначення послуги, але не раніше дати укладення договору.

Виплата здійснюється кожного місяця на підставі документів, що підтверджують витрати на оплату послуги «муніципальна няня». Кошти перераховують на банківський рахунок.

Для отримання компенсації цієї послуги, необхідно звернутись до управління соціального захисту населення за місцем проживання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Компенсація #виплата #муніципальна няня #кошти #догляд
Оголошення
live comments feed...