• Головна
  • З Будапешта до Чернігова: музична школа №1 отримала від меценатів віолончель
15:04, 25 вересня 2023 р.

З Будапешта до Чернігова: музична школа №1 отримала від меценатів віолончель

Катруся Яковлєва – учениця 3 класу Чернігівської музичної школи №1 ім. Стефана Вільконського. Ця дівчинка та її однолітки - майбутнє Чернігова. Саме тому потребують нашої всебічної турботи та підтримки. Потребують гарних безпечних умов у звичайних школах, спортивних секціях, мистецьких студіях. Потребують закоханих у свою справу педагогів і якісних музичних інструментів, матеріалів для розвитку та творчості. Навіть попри те, що в країні триває війна.

Цього тижня в житті Катрусі особлива подія – вона отримала віолончель від меценатів для занять з улюбленим педагогом Людмилою Тиханкіною. На одному з цих фото юна музикантка сором’язливо посміхається, тримаючи в руках новий інструмент. Допомога надійшла до Чернігівської музичної школи №1 ім. Стефана Вільконського з-за кордону, а саме – з Будапешта.

«Отримувати подарунки завжди приємно! Особливо у цей непростий для всіх нас час! – повідомила на своїй сторінці у фейсбуці викладачка цієї школи Лариса Коптєва. - Щиро-щиро вдячні благодійникам з Америки та Європи, шановним колегам Zoltan Szarka, Остапу Шутко та Ользі Шутко, фірмі Pirastro!!! Ми отримали віолончель, струни, смички. Серце до серця! Все буде Україна!»

А передісторію нашим читачам розповів безпосередньо відомий український скрипаль Остап Шутко, котрий мешкає у Львові: «Коли почалася війна, через Львів їхало багато музикантів. Хтось лишався, хтось їхав далі. І було дуже багато дітей, які їхали без інструментів. І відповідно, зверталися, чи може хтось допомогти. Я допомагав, але розумів, що ресурсів недостатньо. Звернувся до своїх друзів за кордоном, зокрема, до відомої скрипальки Єви Леон. Вона живе у Нью-Йорку, ми грали разом концерт. І вона поділилася цією інформацією – про те, що ми в Україні маємо запит на інструменти, струни та смички – з відомим журналом для музикантів».

Несподівано для самого п. Остапа ці інформація поширилася, і на нього почали виходити люди з різних куточків світу, надсилати інструменти, струни, смички. А він – передавати ці інструменти музикантам і закладам, які їх потребують. «Намагався це не афішувати, бо мав побоювання, що не справлюся із запитами, - зауважує Остап Шутко. - Але нещодавно до Львова знову приїхав колега з Будапешта, привіз гітари, віолончелі, скрипочки, і зробив мені зауваження: якщо не будеш про це розповідати, я не зможу тобі допомогти, бо теж звертаюся до своїх друзів».

Тож ці інструменти поїхали до Чернігова (вперше!), Сум, Харкова, у Мелітопольську музичну школу, яка зараз у Запоріжжі, в Одесу. Смички для юних музикантів приїхали з Ірландії, струни надала відома фірма Pirastro (з ними на фото позує Полінка Мазур, яка навчається в 4 класі музичної школи). За словами пана Остапа, таким чином йому вдалося допомогти вже близько 100 музикантам. «Радий, що можу робити щось корисне, - повідомив він нашим читачам. – До слова, виступав у Чернігові колись дуже-дуже давно. Залюбки завітаю знову, коли з’явиться така можливість».

Текст - Вікторія Сидорова, Чернігівська Медіа Група
Фото – Лариса Коптєва


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#музична школа #Катерина Яковлєва #віолончель #музичний інструмент #Остап Шутко #допомога
Оголошення
live comments feed...