• Головна
  • Під Черніговом школярам відмовляють у перевезенні, навіть коли є вільні місця: що трапилося
16:38, 25 вересня

Під Черніговом школярам відмовляють у перевезенні, навіть коли є вільні місця: що трапилося

Учнів Вознесенської гімназії, які живуть у Новоселівці, не возитимуть шкільним автобусом. До закладу освіти вони мають самотужки їхати 160 маршруткою. Про таке рішення повідомив голова Киселівської громади, що біля Чернігова, Володимир Шелупець.

Автобус, яким користувались школярі, відтепер возитиме учнів Киселівського ліцею. Гімназистів вознесенського закладу не забирають до шкільного автобуса, навіть, якщо там є вільні місця, говорять батьки учнів. Про це йдеться у сюжеті «Суспільне Чернігів».

Шкільний автобус, ФОТО: Суспільне Чернігів

Шкільний автобус, ФОТО: Суспільне Чернігів

Шестикласник Максим Телень живе у Новоселівці, до школи їздить до сусіднього Вознесенського. З початку навчального року учень добирався до гімназії шкільним автобусом. 21 вересня автобус не зупинився, щоб забрати школярів, розповідає батько хлопця Юрій Телень.

«Ми стояли, де нам сказали стояти і чекали автобуса. Автобус проїхав повз — не зупинився».

Батько учня Вознесеньської гімназії Юрій Телень, ФОТО: Суспільне Чернігів

Батько учня Вознесеньської гімназії Юрій Телень, ФОТО: Суспільне Чернігів

За словами батьків, 160 маршрутка не завжди вчасно приїздить, а зупинка розташована на іншому боці дороги. Голова Киселівської громади Володимир Шелупець каже, поїздки до гімназії для дітей із Новоселівки у маршрутці будуть безкоштовними.

Голова Киселівської громади Володимир Шелупець, ФОТО: Суспільне Чернігів

Голова Киселівської громади Володимир Шелупець, ФОТО: Суспільне Чернігів

Директор Вознесенської гімназії Леонід Горбач розповідає, підвозу до закладу освіти потребують 20 його учнів. Від 1 вересня лише їх заклад мав договір перевезення школярів із автоперевізником. Чому тепер автобус використовує інший заклад і гімназистів не забирають по дорозі — не розуміє.

«Там було заявлено, що у них більше 20 дітей на підвозі буде, і наших 20, автобус на 28 місць. Однозначно всі не сядуть, треба другий маршрут. А тут поставили перед фактом, що забирають цей маршрут, будуть возить четверо дітей: із Петрушина двоє, з Товстоліса двоє, всіх інших їх ніхто не цікавить».

Директор Вознесенської гімназії Леонід Горбач, ФОТО: Суспільне Чернігів

Директор Вознесенської гімназії Леонід Горбач, ФОТО: Суспільне Чернігів

Леонід Горбач наполягає, щоб його учнів підвозили до школи, якщо в автобусі є вільні місця, а не проїжджали повз дітей з напівпорожнім автобусом.

«Це обов’язок засновника. Це говорить закон про освіту. Засновник — сільська рада, вони зобов’язані це робити, довозити дітей до школи і додому, якщо проживають на відстані більше п’яти кілометрів».

Діти чекають на шкільний автобус, ФОТО: Суспільне Чернігів

Діти чекають на шкільний автобус, ФОТО: Суспільне Чернігів

Зранку 22 вересня, коли діти очікували шкільний автобус разом із кореспондентами Суспільного, він зупинився, щоб забрати їх. Водій пояснив, що в маршрутці залишилось сім вільних місць.

«Поки вони вас не побачили, вони не зупинялись. На першій зупинці на в’їзді у Новоселівку, вони не зупинились», — розповідає Леонід Горбач.

Так, четверо школярів, яких на першій зупинці не забрав шкільний автобус, добиралися до гімназії маршруткою.

Начальниця відділу освіти та культури Киселівської сільської ради Тетяна Мірошниченко каже, до кінця вересня 2023 року Вознесенська гімназія має отримати автобус від благодійного фонду, який буде закріплений за цим навчальним закладом, і дітям не доведеться їздити до школи громадським транспортом.


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#школярі #учні #шкільний автобус #Новоселівка #Вознесенська гімназія #Киселівська громада #Володимир Шелупець
Оголошення
live comments feed...