• Головна
  • Клозетна дерусифікація: Микола Гоголь не планує перейменовувати чернігівський туалет, пов'язаний з Щорсом
13:36, 1 жовтня

Клозетна дерусифікація: Микола Гоголь не планує перейменовувати чернігівський туалет, пов'язаний з Щорсом

Туалет біля кінотеатру ім. Щорса, світлина Сергія Кириченка

Туалет біля кінотеатру ім. Щорса, світлина Сергія Кириченка

Муніципальний туалет, що знаходиться за рестораном "Сенатор" у Чернігові, досі носить назву, пов'язану з радянським діячем Миколою Щорсом, котрий воював проти військ Української народної республіки. 

На квитку, якій можуть отримати відвідувачі вбиральні, навіть у 2023-му році міститься напис "Туалет біля кінотеатру ім. Щорса"

Активісти пропонували у рамках дерусифікації змінити назву туалету та назвати його на честь поета-шістдесятника з Чернігівщини Миколи Холодного. Але міська влада наразі не планує змінювати назву вбиральні: 

Микола Гоголь брав участь в обороні Чернігова від російських окупантів, світлина порталу "che.cn.ua" з архіву Миколи Гоголя

Микола Гоголь брав участь в обороні Чернігова від російських окупантів, світлина порталу "che.cn.ua" з архіву Миколи Гоголя

- Громадські вбиральні, якими опікується КП "Паркування та ринок" ЧМР, не мають назв, лише територіальні прив'язки до найближчих та відомих громадянам місць міста для зручності їх знаходження. Після зміни назви кінотеатру ім. Щорса в м. Чернігів відбудеться зміна місцезнаходження туалету, - таку відповідь, за підписом директора КП "Паркування та ринок" міської ради Миколи Гоголя, отримали активісти.

Зазначимо, що кінотеатр імені Щорса у Чернігові у 2016-му був перейменований й отримав назву "Кіно-культурний мистецький центр з національно-патріотичного виховання дітей та молоді", пізніше ймення кінотеатру змінили ще раз, назвавши його "Чернігівським обласним молодіжним центром". Проте, у відповіді пана Гоголя мова може йти про те, що колишній кінотеатр є пам'яткою архітектури. Й саме як пам'ятка архітектури, він досі, по-менш, якщо вірити табличці на фасаді,  зветься "кінотеатром імені Щорса"

У 2022-му році, під час облоги Чернігова, російсько-білоруські війська завдали кінотеатру значних пошкоджень

Нагадаємо, що на Валу у Чернігові досі зберігається поховання окупантів з загону Миколи Щорса, які у 1919-му захоплювали Чернігів. 

Сєргєй Карась

Чернігівська медіа група

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Паркування та ринок #Микола Гоголь #туалет #кінотеатр ім. Щорса #дерусифікація
Оголошення
live comments feed...