• Головна
  • ВІЛ-інфекція та СНІД: яка ситуація у Чернігові та де можна пройти тестування
11:00, 4 грудня 2023 р.

ВІЛ-інфекція та СНІД: яка ситуація у Чернігові та де можна пройти тестування

ВІЛ-інфекція та СНІД: яка ситуація у Чернігові та де можна пройти тестування

Понад чотири тисячі людей хворіють на ВІЛ та СНІД у Чернігівській області. І нині ця цифра невпинно збільшується.

За словами лікарів, кожна людина має знати свій статус і повинна хоча б раз на рік пройти обстеження на ВІЛ-інфекцію та гепатити. Докладніше у сюжеті телеканалу «Новий Чернігів».

– Потрібно щоби кожна людина знала свій статус. Вона повинна хоча б раз у рік обстежуватися на ВІЛ-інфекцію і гепатити. Поширеність на сьогодні в нас дуже висока в області, війна зробила свій вплив, тому що це й сексуальне насильство, це і травми, й оперативні втручання, тому кількість пацієнтів збільшується, – розповіла завідувачка відокремленого структурного підрозділу «Центр протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та гепатитів» КНП «Чернігівська обласна лікарня» Ірина Тесленок.

Основні шляхи передачі ВІЛ-інфекції — через кров, статевим шляхом або від інфікованої матері до дитини під час вагітності, пологів та грудного вигодовування. Підступність вірусу імунодефіциту в тому, що вже заражена людина може не знати про це й не мати ніяких відповідних симптомів упродовж багатьох років. За словами лікарів, коли в людини знижується імунітет і вона все ж звертається до медзакладів — найчастіше це 3-4 стадія хвороби.

Ірина Тесленок

Ірина Тесленок

– Так, це невиліковна хвороба, але якщо приймати терапію, яка надається на сьогодні безкоштовно, людина має шанс на повноцінне життя, на народження здорових дітей і, приймаючи таблетки, вона становить через, мабуть, місяць 2–3, вона ставиться не заразною для оточуючих, – зазначила Ірина Тесленок.

ВІЛ-позитивні люди потребують підтримки, розповідає голова правління благодійної організації «Чернігівська мережа» Анжела Мойсеєнко. Один із напрямків роботи їх команди — створення толерантного середовища для тих, хто живе із цим статусом.

Анжела Мойсеєнко

Анжела Мойсеєнко

– У нас працюють і соціальні працівники, і психологи, оскільки звісно, лікарі консультують, вони призначають лікування, але в людей залишається багато питань і страхів: як поводитись у тій чи іншій ситуації, чи використовувати презервативи, коли їх партнер також має ВІЛ-інфекцію. Тому дуже часто люди звертаються за підтримкою. Плюс ми нагадуємо приїхати за ліками, відвідати лікаря. Ми дуже тісно працюємо з медичними установами, створені мультидисциплінарні команди, – повідомила голова правління БО «Чернігівська мережа» Анжела Мойсеєнко.

Зробити крок до знання свого ВІЛ-статусу та пройти тестування можна в сімейного лікаря, у кабінеті довіри, у центрі СНІДу тощо. Лікування та профілактика хвороби повністю безкоштовна для українців.


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ВІЛ #СНІД #гепатит #новини Чернігова
Оголошення
live comments feed...