• Головна
  • Чому в телевізорах у Чернігові зникли ICTV, Новий та СТБ і коли зʼявляться – пояснює кабельний оператор
15:49, 4 січня

Чому в телевізорах у Чернігові зникли ICTV, Новий та СТБ і коли зʼявляться – пояснює кабельний оператор

Чому в телевізорах у Чернігові зникли ICTV, Новий та СТБ і коли зʼявляться – пояснює кабельний оператор

Багато наших читачів зауважили, що з 1 січня 2024 року в телевізійних кабельних мережах Чернігова зникло кілька всеукраїнських телеканалів. Зокрема, читачі скаржилися нашій редакції, що тепер не знаходять на своїх телевізорах телеканали ICTV, Новий канал, СТБ. Щоб прояснити це питання, журналісти Чернігівської Медіа Групи звернулись до кабельного оператора «Основа».

На своїй сторінці у фейсбук компанія лаконічно повідомила наступне:

«Також з 01.01.2024 буде припинено ретрансляцію телеканалів: ICTV, Новий канал, СТБ, M1, M2 у зв’язку із закінченням строку дії договорів на право ретрансляції. Перескановувати канали не потрібно».

Але звісно у чернігівців залишається багато питань. По-перше, чому найбільший кабельний оператор міста припинив ретрансляцію кількох великих українських каналів? І по-друге, чи повернуться вони на телеекрани містян?

– Так, дійсно, з початку року до пакету кабельного телебачення «Основа» у Чернігові не увійшли канали української медіагрупи Starlight Media. Мова йде про сім телеканалів: ICTV, Новий канал, СТБ, M1, M2, ICTV2, Оце, – коментує ситуацію комерційна директорка компанії «Основа» Наталія Красуля.Наталія Красуля

Наталія Красуля


Як пояснює пані Наталя, в кінці кожного року провайдери платного телебачення, українські медіагрупи, дистрибутори зарубіжних телеканалів укладають угоди на наступний рік. Від цих переговорів і угод залежить, які канали увійдуть до пакетів платного телебачення та чи зміняться тарифи для абонентів кабельного телебачення.

До повномасштабного вторгнення медіагрупи, до яких входять найпопулярніші в Україні телеканали, пропонували регіональним провайдерам кабельного телебачення щорічну інфляцію (інакше кажучи, підвищення платні). Від початку повномасштабної війни медіагрупи та інші правовласники з березня 2022 року почали надавати кабельним операторам знижки. Але з початком 2024 року умови змінились.

– Станом на сьогодні нам озвучені неприйнятні умови: збільшення оплати для медіагрупи Starlight Media на 2024 рік становить 50%, з обов’язковим додаванням телеканалу «Твій серіал». Існує правило, що провайдери мають купувати або всі канали групи, або жодного. Ми всіляко намагалися донести до другої сторони, що більшість наших абонентів – це літні люди, які обмежені фінансово і не готові до підвищення абонентної плати за телебачення під час війни, – пояснює комерційна директорка кабельного оператора «Основа».

У переговорах представники «Основи» посилались на те, що підвищення цін спровокуєзбільшення темпів і так невпинного відтоку абонентів, який в свою чергу погіршить фінансову ситуацію, як партнера медіагрупи, і це при дефіциті кадрів, здорожчанні тарифів на електроенергію, підвищенні цін на комплектуючі мережі, додаткові витрати на забезпечення її роботи за умов віялових відключень електроенергії/блекауту.

– Наші доводи в бік зменшення відсотку інфляції були відхилені, тому перед компанією «Основа» постав складний вибір: або значно підвищити абонплату для чернігівців, приймаючи умови медіагрупи, або ж не продовжувати дію договору на невигідних умовах та вилучити 7 телеканалів з мережі. Ми обрали другий варіант, – говорить Наталія Красуля.

– Основні телеканали, по яким ми отримуємо запит на повернення, це СТБ, Новий канал і ICTV2 . На решту каналів звернення від абонентів про бажання повернути їх в на екрани наразі відсутні. Телеканал «Оце» переважно транслює контент СТБ у повторі, телеканали M1, M2 – музичні, а ICTV наразі транслює спільний телемарафон «Єдині новини», який є доступним і на інших каналах.

Кількість каналів в мережі Основа лишається незмінною. Додано нові цікаві телеканали, які, ми сподіваємось, знайдуть свого глядача.Для нас принципово в складних умовах війни зберегти якість контенту без підвищення абонплати для телеглядачів.

За словами представниці «Основи», питання повернення пакету каналів наразі залежить від позиції медіагрупи Starlight Media.

У свою чергу представниця Національної Ради з питань телебачення і радіомовлення по Чернігівській області Ірина Сенченко у коментарі для нашої редакції зауважила стосовно цієї ситуації наступне:

– До мене як представника Національної ради надійшли листи від компаній провайдерів, і наразі дане питання буде розглянуто регулятором в межах повноважень. Принагідно зауважу, що Національна рада як орган державного регулювання діє в межах повноважень відповідно до вимог законодавства, та не може втручатися у господарську діяльність суб'єктів у сфері медіа.

Таким чином, ситуація виглядає так, що дві комерційні структури (медіахолдинг Starlight Media – з одного боку і чернігівський кабельний оператор «Основа» – з іншого) наразі не зійшлися в ціні у своїх перемовинах. Сумно, що опосередковано від цього страждають чернігівські телеглядачі. Варто зауважити також, що всі ці канали (ICTV, Новий канал, СТБ, M1, M2, ICTV2) є доступними для безкоштовного перегляду для абонентів Т2.

Сподіваємось, що обидві сторони у своїх перемовинах поставлять на перше місце інтереси саме телеглядачів і найближчим часом дійдуть згоди та повернуть телеканали на наші екрани.


Сайт 0462.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##телебачення #основа #кабельне #стб #контракт
Оголошення
live comments feed...