• Головна
  • Коли почнуть діяти нові тарифи на проїзд у Чернігові: міська рада назвала дату
10:14, 2 березня

Коли почнуть діяти нові тарифи на проїзд у Чернігові: міська рада назвала дату

Коли почнуть діяти нові тарифи на проїзд у Чернігові: міська рада назвала дату

З 9 березня 2024 року у Чернігові зросте вартість проїзду автобусами на міських маршрутах загального користування. Про це повідомляє Чернігівська міська рада.

З 9 березня вартість квитка при оплаті транспортною картою буде 12 грн, також з’явиться можливість пересідати безкоштовно на інший автобусний маршрут протягом 30 хв після оплати. При розрахунку банківською карткою чи телефоном, проїзд коштуватиме 15 грн. Ціна проїзду за готівку – 17 грн. Для учнів чернігівських шкіл при оплаті учнівською транспортною карткою проїзд коштуватиме 5 грн, і також буде можливість пересідати безоплатно протягом 30 хв на інший автобус.

– Останній раз тарифи переглядалися 30 серпня 2022 серпня. За цей час зросли такі складові тарифу, як заробітна плата, вартість акумуляторів, шин та паливо-мастильних матеріалів, – пояснює заступниця начальника управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв'язку ЧМР Людмила Ніценко.

Діючий тариф тривалий термін «утримували» на рівні значно нижчому за економічно обґрунтований, компенсуючи перевізникам різницю з бюджету Чернігівської громади. Після проведення актуальних розрахунків встановили, що наразі проєктна вартість одного пасажироперевезення – від 12,97 до 32,80 грн, в залежності від маршруту та потоку пасажирів. Якщо діючий тариф не переглянути, то це вплине на якість проїзду і нівелює досягнуті результати.

– Це рішення не про підвищення тарифу, а про те, що тариф залишається такий самий – 12 грн. Купуйте транспортну картку, або у випадку пільговиків її отримання безкоштовне, за зверненням до департаменту соцполітики. Для власника транспортної кратки нічого не змінюється, крім того, ще додається можливість безкоштовної пересадки, що буде зручно для людей, яким це потрібно, – пояснює в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако.

Таке рішення є стимулом для переходу на оплату транспортною карткою та відмовою від готівкового розрахунку. Також перевізникам не доведеться більше витрачати кошти на оплату роботи кондукторів, що також вплине на зменшення видатків на перевезення.

– Ми розуміємо, що цим рішення збільшуємо виручку наших перевізників, тому що чим більше людей буде сплачувати карткою, тим менше коштів зникатиме «по дорозі». Нікого не хочу звинувачути, але там, де є готівка, там завжди можуть бути зловживання. Відповідно, недоотримують перевізники, а бюджет сплачує більше компенсації, – пояснює Олександр Ломако.

Цього року можливості чернігівського бюджету обмежені. Велика частина коштів йде на підтримку Збройних сил та утримання інфраструктури. Сьогодні ж можливості міського бюджету обмежені. Крім того, пріоритетними визначена підтримка Збройних сил та утримання інфраструктури.

– У нас немає в цьому році можливості в бюджеті закласти не 75, а 140 млн грн, – наголосив Ломако. – Якщо ми всі кошти відправимо на транспорт, то просядуть інші напрямки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Проїзд #оплата #Чернігів #готівка #автобус #транспорт
Оголошення
live comments feed...