• Головна
  • Премія імені Глібова: хто став лауреатом 2024 року?
13:00, 6 березня

Премія імені Глібова: хто став лауреатом 2024 року?

5 березня в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Софії та Олександра Русових відбулося урочисте вручення щорічної літературно – мистецької премії ім. Леоніда Глібова. Нею відзначають поетів, письменників, артистів, краєзнавців, публіцистів, які зробили особливий внесок у розвиток мистецтва Чернігівщини та отримали любов та визнання громади. Цьогоріч лауреатів було лише четверо: двоє — з Чернігова, та двоє — з Києва.

У номінації “Поезія” премію присудили чернігівській поетесі Марії Шевченко за її збірку патріотичних віршів. Відома в Чернігові та Києві письменниця та журналістка родом з Корюківщини, пані Сніжана Божок, отримала премію у номінації “Проза” за твір «Замінована прогулянка розвідника». Роботу над книгою пані Сніжана розпочала у далекому 2014 році, коли почалася війна росії з Україною.

За наукові праці з літератури та педагогіки, надруковані у ряді періодики, зокрема, журналі “Літературний Чернігів”, було відзначено пані Надію Кузьменко, докторку педагогічних наук, професорку кафедри педагогіки КНУ ім. Т. Г. Шевченка. А у номінації “Гумор та байка” премію отримав пан Валерій Демченко за сатиричну книгу “Не хапайте бога за бороду”.

Відзнаки традиційно вручав голова жюрі премії, письменник, заслужений працівник культури України Михась Ткач.

Премію імені Леоніда Глібова спільно заснували у 2002 році журнал “Літературний Чернігів” та літературна спілка “Чернігів. Вручення її традиційно приурочене до Дня народження славетного байкаря. Значну частину життя він провів на Чернігівщині та надихався красою нашого краю. Премія присуджується літературним творам, виданим не пізніше, ніж за три попередні роки до присудження.

У різні роки премію отримували такі видатні чернігівці, як письменник Сергій Дзюба, письменниця Ганна Арсенич-Баран, поет Василь Буденний, дослідник Сергій Павленко, актор Олексій Биш, перекладач Володимир Фриз, капела бандуристів імені Остапа Вересая.

Ольга Мелашенко

Чернігівська Медіа Група.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#культура #мистецтво #премія #література #премія Глібова
Оголошення
live comments feed...