• Головна
  • Що робити, якщо у дитини істерика: поради експертів
Новини компаній
14:24, 31 березня 2024 р.

Що робити, якщо у дитини істерика: поради експертів

Новини компаній
Що робити, якщо у дитини істерика: поради експертів, фото-1

Істерика у дитини — це вираження емоційного стресу, який може відбуватися з різних причин. У таких випадках діти перестають контролювати свої емоції і починають виражати їх у вигляді плачу, примх, гучних криків, протестів тощо. А у батьків такі ситуації практично завжди викликають стрес, занепокоєння і навіть роздратування.

Чому дитина може істерити? Дехто вважає, що катаючись по підлозі, голосно плачучи та вередуючи, діти маніпулюють дорослими, щоб у будь-який спосіб отримати бажане. Однак ось що пише психологиня, експертка з дитячо-батьківських відносин, Марія Сичинська: “Дитяча істерика — це не спосіб маніпуляції. Малюк не прагне зробити на зло або довести дорослих до нервового зриву, просто це єдиний спосіб виразити негативні переживання. Намагайтеся побачити не істерику, а те, що її спровокувало. Зрозумівши причину істерики, вам буде значно легше зберігати спокій.

Які ж можуть бути причини появи подібного стану у дитини? Насправді об'єктивних причин досить багато. Найпоширенішими серед них є:

  • Емоційне перевантаження. Малюкам іноді складно справлятися з великою кількістю емоцій, особливо в умовах стресу. Істерика може бути своєрідним способом для дитини проявити та звільнити ці емоції.
  • Брак уваги. Якщо ваша дитина не отримує достатньої уваги та турботи, істерики можуть стати її способом привернення уваги батьків.
  • Фізичний або емоційний дискомфорт. Деякі діти відчувають істеричні реакції, щоб висловити фізичний або емоційний біль. Наприклад, коли їм незручно, мають мало сну або вони відчувають голод.

Що робити, якщо у дитини істерика?

Будьте терплячі та спокійні, адже якщо ви самі починаєте реагувати емоційно, це може тільки посилити негативні емоції у дитини. Спробуйте заспокоїти малюка. Присядьте на рівень його очей, скажіть, що ви розумієте та не засуджуєте його. Говоріть з дитиною щиро, спокійним тоном. Спробуйте її обійняти — цим ви продемонструєте свою підтримку. І головне: дозвольте малюку плакати і скаржитися стільки, скільки буде потрібно. Проте важливо не піддаватись, якщо дитина спробує порушувати встановлені вами правила (наприклад, під час ваших обіймів — вимагати заборонене). Будьте послідовні у своїх рішеннях та дотримуйтеся обіцянок.

А що можна зробити, щоб попередити істерики у дітей? Ось декілька порад:

  • Встановіть режим дня. Діти схильні до стабільності та передбачуваності. Створивши чіткий та зрозумілий режим дня, ви допоможете дитині контролювати свої емоції краще.
  • Приділяйте достатньо часу та уваги. Грайтеся, розмовляйте з дитиною, виявляйте щирий інтерес до її життя. Це допоможе зміцнити їй зміцнити з вами емоційний зв'язок та запобіжить істерикам.
  • Допомагайте розвивати навички розпізнавання та управління емоціями. Розповідайте дитині про різні емоції та вчіть її, як підтримати себе в емоційно непростих ситуаціях.

Крім того, Марія Сичинська рекомендує: “Плануючи спільні прогулянки або поїздки, залишайте невеликий резерв часу для такого випадку (істерики). Продумайте запасний варіант дня, щоб не панікувати у критичній ситуації.

Отже, істерика у дитини — це непростий стан, який вимагає особливого підходу зі сторони батьків. Але слід розуміти, що це тимчасове явище і, за правильних дій, ситуацію можна виправити. Будьте спостережливими, уважними і підтримуйте свою дитину, щоб допомогти їй розвинути навички емоційного самоконтролю і навчитися справлятися зі складними ситуаціями.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...