• Головна
  • Хвиля весняної повені йде на Чернігів
14:20, 23 квітня

Хвиля весняної повені йде на Чернігів

Хвиля весняної повені йде на Чернігів

Вже не перший рік на Чернігівщині проходить масштабна повінь, якій передує зимовий паводок. Це позитивне явище для природи, проте негативне для людей, що проживають неподалік Десни. Скільки триватиме ця повінь, та до яких відміток дійшла вода, дізнавалися наші журналісти.

Велика вода розпочала підтоплювати Чернігівщину ще взимку, проте в кінці лютого вона пішла на спад. Але на заміну зимовому паводку прийшла весняна повінь. Активний підйом рівнів спостерігався на пості в Новгород-Сіверському та Розльотах. Начальниця відділу гідрології Чернігівського обласного центру гідрометеорології Польовик Тетяна говорить:

- У верхів'ях нашої області, а саме в Новгород-Сіверському, пік повені пройшов 15 квітня з відміткою 564 см над нулем поста. Зараз там спостерігається спад рівнів, сьогодні зафіксували -5 см за добу. Наразі рівень складає 530 см, тобто від піку знизився вже на 34 см.

Вниз по Десні наступним йде гідрологічний пост в Розльотах. Як повідомляє начальниця відділу гідрології, в цьому районі пік повені спостерігався з 18 до 21 квітня. Вода на гідрологічному пості дійшла до відмітки 740 см, і почала спадати. Станом на 23 квітня рівень на Десні в Розльотах становить 731 см, за добу вода впала на 4 см.

Наразі хвиля весняної повені дійшла до гідрологічного посту в Макошиному. Протягом попередньої доби вода піднялася на 12 см, а вже зранку 23 квітня співробітники центру гідрометеорології зафіксували +8 см за добу..

Спостерігається підйом рівнів і в Чернігові, проте Тетяна Польовик зазначає, що це спричинено активними опадами. Але хвиля весняної повені незабаром повинна підійти й до обласного центру.

- Ця хвиля не дуже потужна, наприклад, у Новгород-Сіверському підйом склав 97 см від того моменту, коли рівень почав падати наприкінці березня. У Розльотах вода піднялася на 140 см, і наразі цей підйом спостерігається у Макошиному. Там був спад, і починаючи з 12 квітня вода піднялася на 62 см. Прогноз повені по Чернігову – 600-660 см, – розповідає Тетяна Польовик.

Під час зимового паводку рівень води у Чернігові дійшов відмітки 594 см, а потім впав до 561 см. Наразі, завдяки опадам, відбувся підйом рівня, і вже сьогодні вода в Десні піднялася до 568 см. Начальниця відділу гідрології зазначає, що торішня повінь була більшою, і особливих рекордів цього року не зафіксували. Якщо у 2023-му на Десні в Чернігові вода дійшла відмітки 661 см, то цього року є сумніви, що вона підніметься до 660 см.

Попри спад води, на Чернігівщині досі відбувається затоплення автодоріг. Спостерігається порушення транспортного сполучення з окремими селами в Новгород-Сіверському, Корюківському, Ніжинському та Чернігівському районах. Але якщо для людей така повінь несе шкоду, то для природи – це позитивне явище, оскільки озера, стариці та інші водойми заповнюються водою.

Валентина Гавриленко
Чернігівська Медіа Група

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Повінь #Десна #паводок #Чернігів #Новгород-Сіверський #вода
Оголошення
live comments feed...