• Головна
  • Три університети Чернігівщини увійшли до ТОП-30 вишів України за працевлаштуванням випускників
17:06, 25 квітня

Три університети Чернігівщини увійшли до ТОП-30 вишів України за працевлаштуванням випускників

Три університети Чернігівщини увійшли до ТОП-30 вишів України за працевлаштуванням випускників

Згідно зі звітом МОН, три університети Чернігівщини увійшли до рейтингу 30 найкращих навчальних закладів за працевлаштуванням випускників серед 134 закладів вищої освіти України.

Так, Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка посів 14 місце, Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя – 16 місце та Національний університет «Чернігівська політехніка» – 29 місце.

Зазначимо, що Ніжинський державний університет та «Чернігівський колегіум» продемонстрували високі показники працевлаштування 1,25. А «Чернігівської політехніки» показник склав 1,2.

Звіт відображає не тільки статистику зайнятості випускників відповідно до даних Пенсійного фонду України, але й оцінює ефективність освітніх програм, які впливають на ринковий попит та фінансування вишів.

«Моніторинг працевлаштування відіграє ключову роль у стратегічному плануванні освітньої політики та економічного розвитку країни. Звіт не лише відображає статистику працевлаштування, а дає змогу оцінити ефективність освітніх програм у задоволенні реальних потреб ринку праці та сприяє формуванню політики у сфері освіти та зайнятості», – йдеться на сайті МОН, де уточнюють, що під час цього моніторингу було здійснено обмін даними з Пенсійним фондом України.

Зокрема, отримано понад 16 мільйонів записів про працевлаштування випускників (враховуючи, що людина могла подати кілька записів).

Неофіційна зайнятість до моніторингу не потрапляє, тому реальні показники можуть бути вищими. Моніторинг охоплює громадян, які завершили навчання у період з 1 листопада 2018 року по 30 жовтня 2019 року.

Під час проведення Моніторингу визначалися такі категорії зайнятості осіб:

  • зайняті — безпосередньо зайняті на дату проведення спостереження (зокрема ФОП, військовослужбовці, особи, які перебувають у соціальних відпустках);
  • зайняті з адаптаційним періодом звільнення (адаптаційний період звільнення — це проміжок у 3 місяці, який надають працівнику після звільнення з попереднього місця роботи для того, щоб він міг адаптуватися до нових умов, знайти нове місце праці або переорієнтуватися на іншу сферу діяльності);
  • умовно зайняті — особи, які не працюють на дату спостереження, але мають стаж роботи понад 18 місяців
  • незайняті.


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#рейтинг #виші Чернігівщини #університети #працевлаштування випускників #освіта #навчання #Чернігів
Оголошення
live comments feed...