• Головна
  • Будівництво на розі Гончої та Київської у Чернігові: виконком прийняв рішення
16:01, 9 травня

Будівництво на розі Гончої та Київської у Чернігові: виконком прийняв рішення

Будівництво на розі Гончої та Київської триває, світлина Сєргєя Карася

Будівництво на розі Гончої та Київської триває, світлина Сєргєя Карася

У четвер, 9 травня, виконавчий комітет чернігівської міськради прийняв рішення «Про надання дозволу комунальному підприємству «Чернігівбудінвест» Чернігівської міської ради на укладання договору», що стосується будівництва багатоповерхівки на розі вулиць Київської та Гончої в обласному центрі.

Олександр Сердюк (другий ліворуч) під час засідання виконкому

-Справа у тому, що сума договору, яка передбачається нашим статутом, була перевищена у зв’язку зі зростанням цін. Тому ми виносимо цей проект рішення. Попереднє рішення ми приймали не так давно – воно було 26 січня 2024-го року, але в нас зараз відбувається зміна підрядника, щоб трішечки активізувати це будівництво. Тому ми вирішили переукласти договір з новим підрядником, тому що у рішенні виконкому вони поіменовані, пояснив необхідність змін заступник директора КП «Чернігівбудінвест» Олександр Сердюк.

За словами пана Сердюка, міська військова адміністрація не погодила проект рішення про укладання нового договору. Як заявив Олександр Сердюк, у зв’язку з зупинкою будівництва, вартість якого він оцінив у 140 мільйонів, бюджети усіх рівнів можуть втратити близько 30 мільйонів (вочевидь, маються на увазі податки та збори, які мали б сплатити будівельники).

-Ви зробили помилку, коли в пояснювальній записці вказали останній пункт – що рішення подається на затвердження військовій адміністрації: нам не потрібно для прийняття цього рішення, затвердження військовою адміністрацією. Ми прибираємо цей пункт з пояснювальної записки. Бо це повноваження виконавчого комітету та суб’єкту господарювання: у даному випадку – «Чернігівбудінвесту». Кошти – не громади, кошти не бюджетні – це кошти забудовника, дав вказівку своєму підлеглому в.о. мера Чернігова Олександр Ломако.

Як казав Олександр Ломако, раніше договір на будівництво будинку укладався з ТОВ «УТБ–Інжиніринг», тепер же будівельник зміниться на ТОВ «УТБ Девелопмент» (насправді, і у рішенні виконкому від 26 січня 2024-го року, й у проекті рішення від 9 травня згадуються обидві ці фірми):

Олександр Ломако (у центрі) під час засідання

-Це господарські питання. Якщо з якихось причин «УТБ–Інжиніринг» не може продовжувати роботу, і ми зараз не приймемо рішення про заміну підрядника, в нас буде незавершене будівництво – там вже виритий котлован, думаю, є якісь інвестори, квартири були продані... Встане будівництво у центрі міста, буде недобуд, люди втратять гроші. Нам цього у Чернігові непотрібно. Ми робимо все, щоб будівництво було продовжено. Кожен збудований будинок – це робочі місця, податки, розвиток економіки міста. Те, що ми змінюємо одного підрядника на іншого – воно ні на що не вплине. Але не прийняття цього рішення призведе до того, що просто встане будівництво, зазначив пан Ломако.

Рішення члени виконкому прийняли більшістю голосів: Віктор Іванченко не брав участь у голосуванні, так як перед початком засідання заявив про потенційний конфлікт інтересів з цього питання.

ТОВ «УТБ–Інжиніринг» засновано у 2016-му році у Чернігові, її керівником є Павло Хайтов. Як у листопаді 2023-го року повідомляло видання «Наші гроші» з посиланням на дані «ProZorro», з моменту свого засування фірма отримала держзамовлень на 1,95 млрд грн.

ТОВ «УТБ Девелопмент» засноване у 2019-му році, нею керує Андрій Спасік. Відповідно до даних порталу «Youcontrol», раніше фірма входила до неформальної групи родини Ірини Атрошенко (колишньої дружини екс-мера Чернігова Владислава Атрошенка): напочатку 2022-го року пані Атрошенко значилася кінцевою бенефіціарною власницею фірми.

Нагадаємо, біля триваючого будівництва на розі Гончої та Київської «зникла» зупинка.

Сєргєй Карась
Чернігівська Медіа Група

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Олександр Ломако #УТБ Девелопмент #Олександр Сердюк #УТБ–Інжиніринг #будівництво
Оголошення
live comments feed...