• Головна
  • Презентували новий документальний фільм про час окупації в селах Чернігівщини
15:45, 25 травня

Презентували новий документальний фільм про час окупації в селах Чернігівщини

Презентували новий документальний фільм про час окупації в селах Чернігівщини

24 лютого 2022-го року російська федерація розпочала широкомасштабну агресію проти України. Тоді війська частково окупували Чернігівську область і з першого дня вдалися до систематичного вчинення воєнних злочинів! Весь світ знає про Бучу та весь світ знає про підвал у Ягідному. Але не багато хто чув про катівні у Вишневому Ріпкинської громади, мало хто знає про знущання у Левоньках Михайло-Коцюбинської громади або про подвиг голови Замглаю Олександра Красковського, і таких прикладів, нажаль, чимало.

Але під поняття «воєнні злочини» підпадають не лише вбивства, катування та ґвалтування. Які дії класифікуються, як воєнні злочини? Що саме вчиняли окупанти по відношенню до мирного населення? І чому важливо документувати воєнні злочини? На ці та інші питання шукають і дають відповіді автори нового документального фільму «Шлях до трибуналу», який було знято на території громад Чернігівського району.

Це 8-й фільм у творчому доробку режисера Івана Матвєєва, другий спільно з ГО «Освітній дім прав людини. Чернігів», яка спеціалізується на документації воєнних злочинів. На основі напрацьованих даних від документаторів та за сприяння Чернігівської районної державної адміністрації, починаючи з листопаду 2023 року, знімальна група об’їздила 13 сіл. Кожне інтерв’ю з жертвою або свідком воєнних злочинів тривало від 30 хвилин до півтори години, тож в результаті було отримано величезну кількість матеріалу.

- Основна проблема полягає в тому, що через 2 роки після тих жахливих подій, люди вже не хочуть про це розповідати, багато чого стирається з пам’яті. Жахливі новини, які ми отримуємо щодня з фронтів, ніби відтискають події лютого-березня 2022 на Чернігівщині на другий план. Тому документування, фіксація воєнних злочинів важливі з точки зору історичної пам’яті – це справді важливо. – говорить під час презентації фільму його автор Іван Матвєєв.

Сама презентація фільму відбулася нещодавно у готелі «Придеснянський» у колі однодумців, колег, друзів та безпосередньо учасників і героїв фільму, які мали мужність і відвертість розказати про той страшний час і ті страшні злочини, які творили росіяни.

Цей фільм -це наша сучасна історія. Дивіться його, щоб завжди памʼятати, хто є наш ворог, і що він робив на Чернігівщині. «Щоб ніхто через 10 років не сказав, що ваше село звільняли від бендерівців» – така теза лунає у фільмі «Шлях до трибуналу».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Фільм #Чернігівщина #війна #вторгнення #2022 #воєнні злочини #Іван Матвєєв
Оголошення
live comments feed...