• Головна
  • Бережімо зіниці ока: підбираємо окуляри на літо і дбаємо про зір
АКТУАЛЬНО
09:56, 10 червня

Бережімо зіниці ока: підбираємо окуляри на літо і дбаємо про зір

АКТУАЛЬНО

Влітку сонцезахисні окуляри - незамінний атрибут, що з одного боку, може підкреслити ваш стиль та індивідуальність, а з іншого - подбати про захист очей від агресивного ультрафіолету. Виходячи з приміщення на сонце завжди бажано захищати шкіру сонцезахисним кремом, а очі - окулярами, що не пропускають ультрафіолет, який є вкрай несприятливим чинником для очей.

А загалом очі не лише влітку потребують уваги та турботи. Недаремно про щось цінне говорять - «берегти як зіницю ока». Завжди слід дбати про очі як важливий орган відчуттів та інформації про навколишній світ.

Тому періодично варто перевіряти зір, аби вчасно відкоригувати зміни чи навіть підібрати потрібні окуляри.

Розповідаємо про правила підбору сонцезахисних окулярів, а також робимо огляд оптик Чернігова.


UV400, зручність, краса

Перше правило при виборі сонцезахисних окулярів - надійний захист від ультрафіолету. Експерти радять звертати увагу на написи на етикетках «100% захист від УФ-променів» або «UV400». Адже не всі сонцезахисні окуляри можуть вберегти очі від шкідливих ультрафіолетових променів. Варто купувати лише ті окуляри, що забезпечують захист від 99 до 100% від ультрафіолету. Не всі обізнані, що сонячне проміння може вражати сітківку ока, спричиняти низку хвороб, у тому числі й бути причиною злоякісних новоутворень.

Так, вроджені родимі плями, що нерідко зустрічаються на очному дні, під впливом ультрафіолету перероджуються в злоякісну меланому.

До речі, масово поширені пластикові сонцезахисні окуляри є не найкращим вибором. З одного боку, вони знижують інтенсивність видимого сонячного випромінювання (затемнюють), що призводить до розширення зіниці. З іншого - не здатні захистити очі від невидимого спектру сонячного світла: інфрачервоного й ультрафіолетового. Ці промені вони пропускають в повному обсязі. І якщо інфрачервоне випромінювання має переважно тепловий ефект, хоча теж може викликати опіки, то вплив ультрафіолетового випромінювання призводить до гострих і хронічних хвороб очей.

Сучасні світлозахисні лінзи бувають двох видів.

Забарвлені — блокування шкідливого випромінювання досягається за рахунок кольорових пігментів (барвників), що розсіюють хвилі певної довжини.

Поляризаційні — в них плівка-фільтр відсікає плоско- та лінійно-поляризоване випромінювання, наприклад, від гладких поверхонь. Загалом сонцезахисні окуляри мають пʼять категорій фільтрів. Підбір окулярів відповідно до категорії захисту від УФ-випромінювання краще здійснювати разом із фахівцем, щоб не лише захистити очі від сонця, але й не відчувати дискомфорт під час їхнього носіння.

Інше важливе правило - купуючи сонцезахисні окуляри, варто вибирати зручні в носінні. Вони не повинні тиснути на перенісся чи стискати скроневі частини обличчя, тиснути за вухами, інакше ризикуєте отримати головні чи болі в очах. Окуляри не мають зісковзувати з перенісся. А також залишати червоні цятки з боків носа, навіть якщо вони і не давлять у цьому місці. Це ознака незручною форми «сідла». У цьому випадку краще обрати окуляри з силіконовими подушечками, а не пластиковими.

Ідеальні окуляри мають бути настільки зручними, щоб ви забули про їхню присутність на обличчі.

Естетична складова при виборі окулярів теж важлива, однак нині ми маємо широкий вибір окулярів з різними оправами, формами лінз, матеріалами, різних брендів. Кожен має можливість обрати собі до смаку та фінансових можливостей.


Офтальмологічний центр лікаря Шевчук у Чернігові

Офтальмологічний центр та оптики лікарки Олександри Шевчук - це не лише вибір окулярів, сонцезахисних чи звичайних, а й поглиблене дослідження зору дорослих і дітей кваліфікованими спеціалістами на ліцензованому обладнанні.

Офтальмологічний центр працює в Чернігові.

Дві оптики діють у Чернігові й одна нещодавно відкрилася в Славутичі. Центр надає широкий спектр офтальмологічних послуг. Комплексна діагностика проводиться за допомогою інноваційного обладнання. Досвідчені лікарі центру завжди знаходять індивідуальний підхід до кожного пацієнта.

У центрі проводять не лише обстеження, а й апаратне лікування зору, надають консультації та рекомендації з попередження і лікування таких поширених хвороб як глаукома і катаракта. Допоможуть підібрати окуляри, лінзи і засоби догляду за ними.

В оптиках представлений великий вибір оправ відомих брендів, таких як: Versace, Ray Ban, Furla, Guess, Primavera, Tempo. Тут ви можете підібрати окуляри для читання, біфокальні чи дитячі окуляри. Щодня в центрі працює оптометрист, який допоможе правильно підібрати окуляри чи лінзи.

Особливу увагу лікарі центру приділяють дитячій офтальмології - йдеться про діагностика та лікування порушень зору дітей із використанням передових технологій. Під час війни зір дітей зазнає значних навантажень. Насамперед це повʼязано з постійним стресом, порушеннями сну, занадто тривалим користуванням різними гаджетами. Серед найпоширеніших проблем з очима - свербіж, розмитість зору, втома очей і головний біль — це все не тільки впливає на загальну дієздатність дитини, але й може призвести до незворотних змін.

Для профілактики порушень зору лікарка Олександра Шевчук звертає увагу на прості правила:

  • Відстань від очей до зошита або підручника не повинна бути меншою, ніж 30 см.
  • Не дозволяйте дітям читати книги з телефонів.
  • Екран монітора має бути розміщений трохи нижче від рівня очей. Його треба розкривати під кутом 100 градусів.
  • Безперервно працювати за комп'ютером не можна. Потрібно робити перерви на п'ять хвилин після кожних 40–45 хвилин роботи.
  • Важливо, щоб яскравість екрану відповідала рівню навколишнього світла. Уникайте роботи у темній кімнаті з яскравим екраном.

Регулярно відвідуйте офтальмолога, адже багато захворювань очей можуть починатися безсимптомно. Бережіть себе і своє здоров’я!

Адреси: м. Чернігів, вул. Доценка, 17, вул. Гетьмана Полуботка, 12, вул. Текстильників, 36.
Тел: 0660009919, 0660991793
м. Славутич, Дніпровський квартал, буд. 3, ПБО «Словʼянка»,
тел.: 0950659919
https://www.eyecareshevchuk.com/


Широкий вибір окулярів і перевірка зору

Магазини «Оптика», що працюють в Чернігові на вулицях Гетьмана Полуботка й Івана Мазепи, добре відомі для жителів міста. Тут всі охочі зможуть підібрати звичайні й сонцезахисні окуляри, а також отримати консультацію досвідчених лікарів з перевірки зору.

У магазинах проводять прийом кваліфіковані лікарі, які мають у своєму розпорядженні необхідне обладнання для якісної діагностики стану зору дорослих і дітей. Вони можуть надати необхідні рекомендації для підбору окулярів. Прийом здійснюється за принципом живої черги. Водночас в «Оптиці» є можливість придбати контактні лінзи та спеціальні рідини для них.

Також представлений широкий вибір сонцезахисних окулярів - від люксових брендів до бюджетних варіантів. Консультанти допоможуть обрати найкращий варіант з урахуванням бюджету й побажань клієнта. Крім того, кожен покупець може особисто на спеціальному обладнанні побачити перевірку на рівень захисту лінз від ультрафіолетового проміння.

В «Оптиці» допоможуть обрати і звичайні окуляри, що представлені різноманітними виробниками в різних цінових категоріях - від відомих торгових марок до супер доступних пропозицій. Ще важливою послугою магазинів є ремонт окулярів, адже часом варто замінити дрібну деталь - й аксесуар можна використовувати й надалі.

Окрім цього, в магазинах представлений широкий вибір аксесуарів, необхідних для зберігання і догляду за окулярами.

Адреси магазинів «Оптика»:
 вул. Гетьмана Полуботка,11. Тел.: (0462 ) 67 68 44
– вул. Івана Мазепи, 4.
Тел: (0462) 67- 58- 48


Окуляри за індивідуальним замовленням

Магазин «Оптика», що на вулиці Вʼячеслава Чорновола, 10, спеціалізується на виготовленні окулярів за рецептами лікарів, тобто за індивідуальним замовленням.

Зазвичай задля корекції зору необхідно враховувати параметри гостроти зору правого та лівого ока, що зазвичай позначають діоптріями, а також відстань між зіницями. Якщо ви купуєте вже готові окуляри, то матимете однакові діоптрії обох лінз в окулярах. Водночас у більшості випадків у людей із порушенням зору ліве і праве око бачать по-різному. А тому найкращий варіант - це окуляри, виготовлені за індивідуальним замовленням.

Магазин «Оптика» пропонує широкий вибір пластикових і металевих оправ у бюджетному сегменті вартістю від 400 до 1000 гривень. До речі, пластикові оправи особливо популярні серед молоді. Хоча й металеві мають своїх прихильників, адже роблять образ більш витонченим та елегантним.

Окремо в магазині представлені дитячі оправи. Як рекомендують офтальмологи, для дітей вони мають бути виключно пластиковими, аби уникнути потенційних травмувань під час ігор чи інших активностей.

При виготовленні індивідуальних окулярів зараз використовуються полімерні лінзи. Як пояснюють фахівці, останніми роками відбувся поступовий відхід від скляних лінз, що часто не є довговічними. Натомість полімерні лінзи мають триваліший термін експлуатації й значно зручніші в носінні завдяки своїй легкості.

Також магазин «Оптика» пропонує широкий вибір контактних мʼяких лінз. Магазин працює з надійним постачальником, що пропонує найкращі контактні лінзи різних виробників.

З початком літнього сезону в магазині можна придбати якісні сонцезахисні окуляри за доступними цінами. Традиційно до завершення сезону їх розпродують зі значними знижками.

Магазин «Оптика»
Чернігів, вул. Вʼячеслава Чорновола, 10
Тел.: 0935753188

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сонцезахисні окуляри #оптика #оптика Чернігів #окуляри #зір #перевірка зору #офтальмолог Чернігів #окуляри Чернігів
Оголошення
live comments feed...