• Головна
  • Одноденні подорожі: цікаві ідеї для поїздок зі столиці на Чернігівщину
15:37, 7 червня

Одноденні подорожі: цікаві ідеї для поїздок зі столиці на Чернігівщину

Втомилися від рутини та хочете відчути нові враження? Прагнете побачити щось нове, змінити звичну атмосферу й набратися нових вражень? Сайт РБК-Україна пропонує звернути увагу на цікаві місця та локації, які можна відвідати за один день на власному автомобілі. Серед таких напрямків північ Чернігівщини.


Північ. Козелець та древній Чернігів

Козелець

Фото: Собор Різдва Богородиці в Козельці (stejka.com)

Фото: Собор Різдва Богородиці в Козельці (stejka.com)

Непримітне на перший погляд місто на трасі з Києва до Чернігова має потужну архітектурну родзинку – Собор Різдва Богородиці. Його побудували у 1752-1763 на особисте замовлення графині Наталії Розумовської, матері Олексія та Кирила Розумовських. Заради цієї точки на карті точно варто звернути з траси у місто.

Найбільший розквіт міста припадає на другу половину 18 століття. Уродженець цих місць Олексій Розумовський, який від співака церковного хору швидко піднявся до позиції генерал-фельдмаршала, князя і графа, таємно обвінчався з імператрицею Єлизаветою Петрівною.

А брат Олексія, Кирило Розумовський був обраний гетьманом українських земель, які входили до складу Російської імперії. Мати Олексія та Кирила, Наталія Розумовська, у якості подяки богу за щасливу долю своїх синів виділила кошти на спорудження собору. Він будувався 11 років, Наталя не дожила до завершення будівництва 1763 року. Її усипальницю можна побачити на нижньому ярусі церкви.

Чернігів

Чернігів – одне з найцікавіших і найдавніших міст України з багатою історією. Що важливо, історією, добре збереженою до нашого часу. Сьогодні це місто-герой, яке стійко чинило опір окупантам під час широкомасштабного вторгнення РФ в Україну.

«Тут збереглося багато споруд X-XIII століття. Є навіть церкви настільки ранні, що зберегли навіть традиційний візантійський архітектурний стиль. Це собор Бориса і Гліба, Спасо-Преображенський собор та П'ятницька церква», – так описують місто в путівниках.

Чи не найвідоміша локація в місті – Чернігівський Вал. Сам парк та ціла низка архітектурних пам'яток та цікавих об'єктів: Спасо-Преображенський собор, Гармати, Державний архів, Борисоглібський собор, Колегіум, Художній та Історичний музеї, Фонтан з цапами за Твором Михайла Коцюбинського.

Фото: Ранок у Чернігові (wikipedia.org)

Фото: Ранок у Чернігові (wikipedia.org)

Окрема локація, варта уваги – легендарні Антонієві печери. Також цікавий увесь центр міста з великою кількістю цікавих закладів з багатим вибором страв.

Варта уваги ще одна родзинка міста – унікальні дерев'яні будиночки з різьбленням – дерев'яним мереживом. Дерев’яне мереживо на території України найбільше представлене на півночі Чернігівщини та на півночі Сумщини. Воно є й на Волині, і на Житомирщині, і на Рівненщині, і на Київщині, але у значно меншій кількості. В Україні фактично немає великих міст, де воно збереглося, – лише у Чернігові.

Фото: Архітектура древнього Чернігова (РБК-Україна/Олег Божко)

Фото: Архітектура древнього Чернігова (РБК-Україна/Олег Божко)


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#подорож #Чернігівщина #столиця #куди поїхати #подорожуй Чернігівщиною
Оголошення
live comments feed...