• Головна
  • «Людина у скруті»: на Чернігівщині гуманітарна організація облаштовує укриття та бомбосховища
11:36, 15 червня

«Людина у скруті»: на Чернігівщині гуманітарна організація облаштовує укриття та бомбосховища

«Людина у скруті»: на Чернігівщині гуманітарна організація облаштовує укриття та бомбосховища

Цього літа команда організації «Людина у скруті» працює над відновленням і облаштуванням захисних споруд і бомбосховищ пʼяти навчальних закладів Чернігівської області.

Щоб діти могли навчатися під час повітряних тривог, в укриттях проводяться такі роботи, як комплексне облаштування вентиляції, освітлення, опалення, ремонт стелі та підлоги, встановлення вбиралень тощо.

Наразі частина укриттів не дозволяє розмістити необхідну кількість учнів і учениць. Решта – взагалі непридатна для використання.

Одне з таких бомбосховищ розташоване у Будинку культури селища Михайло-Коцюбинське. Приміщення укриття в поганому стані через холод і сирість, спричинені високою вологістю. Тут потрібні роботи з облаштування вентиляції, входів і виходів, опалення, каналізації, гідроізоляції тощо. Ремонтні роботи розпочали з проведення демонтажу, облаштування підлоги тощо. Після відновлення бомбосховища його зможуть використовувати не тільки діти, які відвідують Будинок культури, а й вихованці дитячого садка неподалік, які зараз, під час повітряних тривог, користуються маленьким погребом.


У селі Вихвостів також ремонтуватимуть бомбосховище місцевого Будинку культури. Тут його мали б використовувати учні й учениці школи, розташованої поруч. Через проблему з ґрунтовими водами значно погіршився стан підлоги в укритті. Своїми силами освітяни побілили стіни, встановили лавиці та навели лад із зайвими речами, які займали багато простору. Але для повноцінних навчань тут цього недостатньо, бо умови укриття не пристосовані для забезпечення нормального освітнього процесу та безпечного й комфортного перебування дітей, особливо у зимовий період. Повноцінний процес відновлення приміщень за участі нашої команди тут триває ще з травня.

Потреба в ремонті та облаштуванні укриття є і в Холмівської школи, яка розташована за 50 кілометрів від кордону з Росією. Зараз приміщення недостатньо місткі. Відновлення додаткових кімнат, які перебували в поганому стані, почали зі встановлення світла та облаштування каналізації.

Відновлювальні та ремонтні роботи проведуть і в середній школі села Риботин, де під найпростіше укриття облаштують кімнати в підвальних приміщеннях, в яких зараз холод і надлишкова волога.

Ремонт укриття чекає й садочок у селі Козилівка, яке розташоване за 40 кілометрів від кордону з Росією. Роботи тут тільки попереду, підвальне приміщення облаштують так, щоб діти могли безпечно проводити години за навчанням та іграми.

У вересні почнеться новий навчальний рік. У цей час завдяки відремонтованим і облаштованим укриттям освітніх закладів діти зможуть не приривати свою освіту навіть під час повітряних тривог.


Фінансування проєкту надане Словацьким фондом – Open Society Foundation Bratislava та Pontis Foundation.


Соцмережі організації «Людина у скруті»:

https://www.facebook.com/peopleinperilukraine

https://www.instagram.com/peopleinperilukraine

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#організація Людина у скруті #бомбосховища #укриття #навчальні заклади
Оголошення
live comments feed...