• Головна
  • Полуниця вже відходить, а черешня буде ще місяць: скільки коштують ягоди на ринку Чернігова (ФОТОРЕПОРТАЖ)
14:10, 15 червня

Полуниця вже відходить, а черешня буде ще місяць: скільки коштують ягоди на ринку Чернігова (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Полуниця вже відходить, а черешня буде ще місяць: скільки коштують ягоди на ринку Чернігова (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Напевно в місті вже немає любителів ягід, які цього літа ще не скуштували солодкої черешні, чи ароматної полуниці. Ягідний сезон у самому розпалі, тож чернігівці активно ходять на ринок, аби поласувати смачним урожаєм. Ми також побували на базарі, та дізналися, скільки коштують ягоди у Чернігові.

Щоб з’ясувати вартість ягід, журналісти сайту 0462.ua вирушили на Центральний ринок міста, де вже з самого ранку торгівля йшла повним ходом. Вже о дев’ятій прилавки заповнені соковитими ягодами, які так і манять покупців.

Вартість черешні коливається від 65 до 80 грн за кілограм. Продавчиня Галина говорить, що ціна впала, але незабаром знову буде підійматися.

- Тиждень тому черешня була дорожче, – розповідає пані Галина. – За 120 грн продавали, потім була за 100, а зараз 80, але це не надовго. Можливо тиждень протримається, а потім знову подорожчає. Спочатку ягоди було менше, а тепер багато урожаю, тому ціна менша. Потім черешня буде відходити, і разом з тим дорожчатиме, але ягода буде ще місяць. На полуницю піднялася ціна, бо вона вже відходить. Вчора була 65 грн, а сьогодні 70, подорожчала на 5 грн.

Жінка продає ягоди від місцевих підприємців з Іванівки, Вербичів та Трисвятської Слободи. Пані Галина також вирощує власну полуницю, проте жінка зізнається, що цього року урожай поганий, через морози.

Померзла полуниця і в пані Анастасії, яка також торгує на ринку.

- Був мороз, і я якось вийшла, дивлюся, а вона вся покрилася вся білим інеєм. Через мороз урожай полуниці поганий, як і лісної суниці. Я її сама збираю неподалік Чернігова, але це важка праця, бо увесь час зігнута. А ще страшно – ідеш, і дивишся під ноги, – ділиться жінка.

Суниця пані Анастасії коштує 60 грн. Також жінка планує продавати смородину, яка вже починає достигати.

Лісовою ягодою торгує і пані Валентина. Жінка привозить чорницю із Ріпкинської громади, проте зізнається, що ягоди збирає не вона.

- Збирати почали з вихідних, перші ягоди були у суботу, тобто вже тиждень продаю. Протягом тижня ціна не змінювалася, як було 30-25 грн за стаканчик, так і залишається, але з дня на день буде падати, – говорить продавчиня.

Також пані Валентина вирощує та продає домашню полуницю. Як і решта продавців, жінка говорить, що цього року урожай поганий, особливо в порівнянні з торішнім.

- У мене три сотки полуниці. Примерзло багато ягід, не було першої великої, як завжди. То холод, а потім спека вдарила. Вона у мене стигла, але втратила солодкий смак, і немає великої ягоди. Минулого року був кращий урожай, і полуниця була більша.

Продавчиня Тамара вирощує ягоди на своєму подвір’ї у Чернігові. Жінка продає полуницю за 80-120 грн, домашню черешню за 100 та 80 грн, а стаканчик порічки коштує 30 грн. Також продавчиня зазначає, що вже через тиждень на прилавках з’явиться малина.

- Вирощуємо все: і вишню, і аґрус, і полуницю, і малину, і порічку.Але цього року не врожай вишні, тому на бізнес немає. Вже через тиждень з’явиться малина. Ціну ще не знаємо, бо тільки починається. Урожай малини буде не дуже хороший, через складні погані умови, це вже видно по ній. Аот по осінній малині не завждиможна визначити,тому можливо буде гарний урожай осінньої ремонтантної малини.

Любителям полуниці, які ще хочуть поласувати ягодами, краще поспішати, оскільки вона вже починає відходити. А от у поціновувачів черешні ще є час. Окрім згаданих вище ягід, на Центральному ринку міста можна придбати стаканчик аґрусу за 20 грн, чи шовковиці за 30 грн. Також вже скоро на прилавках має з’явитися малина та смородина. Тож навіть якщо Ви йдете на ринок по інший товар – готуйтеся, адже вийти без ягід дуже складно.

Валентина Гавриленко
Чернігівська Медіа Група

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ягоди #ринок #Чернігів #торгівля #урожай #черешня #полуниця
Оголошення
live comments feed...