• Головна
  • На Чернігівщині зареєстровано рекорд України із найбільшої колекції порцелянових ляльок
16:05, 16 червня

На Чернігівщині зареєстровано рекорд України із найбільшої колекції порцелянових ляльок

На Чернігівщині зареєстровано рекорд України із найбільшої колекції порцелянових ляльок

Нещодавно ведучий каналу ТСН Костянтин Грубич відвідав містечко Добрянка Ріпкинського району. Він завітав до лялькового музею Сергія Коноваленка, щоб зафіксувати рекорд України із найбільшої колекції порцелянових ляльок з кількістю 1537 екземплярів.

«У своїй Добрянці – селищі на півночі Чернігівської області, де ближче до Гомеля, аніж до Чернігова, – Сергій Олексійович збирає ляльки й інші іграшки. Колекція вже сягнула за 15 тисяч. Із них 1537 – порцелянові ляльки. І це рекорд України. У прямому ефірі ми на зафіксували рекорд на очах усієї країни», – написав Костянтин Грубич на своїй сторінці у фейсбук. – «Начебто, забавка. А когось перебування у домашньому приватному музеї Коноваленка (у нього навіть печатка з іграшками – проштампував нам відрядження) реально лікує. Принаймні, до нього на відновлення приїжджають зі шпиталів поранені захисники.

Після Перемоги цей добрий чоловік чекає автобуси з екскурсіями з усієї країни. І не хоче називати свою Добрянку дірою. Навпаки. Тут старт України!»

Сергій Коноваленко – кухар, переможець і призер багатьох всеукраїнських і міжнародних кулінарних фестивалів і конкурсів, учасник телевізійних передач. А ще він – поет, автор шести поетичних збірок, які підписує псевдонімом Коноваленко-Добрянець. До всього Сергій має вищу освіту історика, яку здобув заочно в Ніжинському державному університеті ім. М. Гоголя. Понад 20 років кухар-колекціонер-поет-історик завідував їдальнею Добрянського держлісгоспу.

«Ляльковий дім»


Музей іграшок пана Сергія нагадує про існування багатьох давно призабутих речей, які колись були мало не в кожній родині, і дозволяє на деякий час поринути у далеке дитинство. Він займає частину житлового будинку. Ляльки – скрізь: на полицях, стендах, під стелею, на підлозі... Їх так багато, що треба ходити дуже обережно, аби щось не зачепити.

На Чернігівщині зареєстровано рекорд України із найбільшої колекції порцелянових ляльок, фото-1


Захоплення ляльками до Сергія Коноваленка прийшло майже 15 тому. Тоді він займався торгівлею сувенірами і кілька ляльок не продав. Чоловік залишив їх собі, сподіваючись комусь подарувати, та згодом родина сама отримала в подарунок від друзів порцелянову ляльку. Відтоді й пішло... Зацікавившись темою, пан Сергій почав збирати іграшки: купував, приймав у подарунок, знаходив у людей серед непотребу... Сьогодні в його колекції є як сучасні іграшки, так і раритетні, вік деяких перевищує 150 років.

На окремих стендах – колекції ляльок в історичних і національних костюмах різних народів – їх сотні. Є ексклюзивні вироби, авторські ляльки з клеймом і паспортом, "дами епохи", фабричні й ручної роботи, давні й сучасні.

На Чернігівщині зареєстровано рекорд України із найбільшої колекції порцелянових ляльок, фото-2


Історії появи тих чи інших іграшок у нього теж найрізноманітніші. Так, наприклад, 8 ящиків із непроданими ляльками Коноваленкові подарувала знайома підприємниця, яка закривала магазин. Ляльку-бабусю він виторгував під час відпочинку в Домініканській Республіці, збивши їй ціну з 75-ти до 4-х доларів США. Віддаючи ляльку, яка була просто трухлява, продавець, сміючись, кричав "мафія!"

Багато ляльок колекціонер купував задешево – до 40 грн на "блошиному ринку" Чернігова, часто без рук і ніг. Сам їх реставрував і одягав. Чимало іграшок привозили йому друзі, дарували майстри та колеги-колекціонери.

З часом Сергій Коноваленко почав виготовляти реборнів (пупсів-копій реальних немовлят). І наразі він – другий в Україні реборніст.

Годинами можна стояти, роздивлятися і слухати "історії життя" цих дивовижних істот, згадуючи іграшки свого дитинства. Та найголовніше – настрій, із яким ти це робиш, і заряд позитивної енергії та натхнення, які там отримуєш.


Джерела: Укрінформ, ТСН «Сніданок з 1+1»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Сергій Коноваленко #музей ляльок #рекорд України #Добрянка #парцелянові лільки
Оголошення
live comments feed...