• Головна
  • Мобілізація засуджених: що з цього приводу думають чернігівці?
11:24, 22 червня

Мобілізація засуджених: що з цього приводу думають чернігівці?

Мобілізація засуджених: що з цього приводу думають чернігівці?

Президент Володимир Зеленський підписав закон №11079-1, який дозволяє деяким категоріям увʼязнених мобілізуватися до лав Збройних сил України, зазначено у картці законопроєкту на сайті Верховної Ради.

8 травня Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт №11079-1, який дає дозвіл деяким категоріям увʼязнених мобілізуватися до лав Збройних сил України.

Раніше речник Міноборони Дмитро Лазуткін розповів, що засуджені українці, які будуть мобілізовані до армії, нестимуть службу у спеціальних підрозділах. За його словами, не всіх засуджених зможуть мобілізувати до армії. Обмеження діятимуть для осіб, які відбувають покарання або були засуджені:

  • за злочини проти основ нацбезпеки України;
  • умисне вбивство двох або більше людей, або вбивство з особливою жорстокістю, або поєднане зі зґвалтуванням чи сексуальним насильством;
  • злочини проти статевої свободи та недоторканості;
  • злочини, пов’язані з тероризмом;
  • порушення правил дорожнього руху у стані сп’яніння, якщо воно спричинило смерть кількох людей;
  • вбивство або замах на вбивство правоохоронця чи військовослужбовця;
  • особливо тяжкі корупційні злочини.

Член Комітету з питань національної безпеки, оборони і розвідки Давид Арахамія заявляв, що ресурс ув’язнених осіб, яких Україна потенційно може мобілізувати до Сил оборони, складає 15-20 тисяч людей. Він пояснив, що це загальний мобілізаційний ресурс, а скільки з них підпишуть контракт – невідомо.

Міністр юстиції Денис Малюська вважає, що до лав Збройних сил України можна мобілізувати від 10 до 20 тисяч засуджених. Про це він розповів в інтерв’ю ВВС News Україна. До цього числа входять ті, хто відбуває покарання у закладах пенітенціарної системи й ті, хто мають судимості.

Міністр додав, що частина установ виконання покарань були окуповані або евакуйовані, тому кількість установ, які працюють, різко зменшилась. «У нас переповнені установи виконання покарань, зокрема слідчі ізолятори, вільних місць давно немає практично ніде. А у великих містах величезне переповнення. Тому це велика проблема. Не в останню чергу я дуже агітую за мобілізацію ув'язнених і засуджених через те, щоб в тому числі не порушувати нормативи за кількістю людей на певну площу», – сказав Малюська.

Пізніше в ефірі Радіо Свобода (проєкт «Свобода.Ранок») міністр розповів, що тисячі громадян України, які мають судимість, виявили бажання приєднатися до лав Збройних сил України. Також, за його словами, нині щонайменше 50 тисяч осіб через погашену судимість не перебувають на обліку в ТЦК і СП.


Цікаво, а що з приводу мобілізації засуджених думають чернігівці?


Наталя Чусь, чернігівка:

- Я однозначно за. Я думаю, що мобілізувати не можна тільки тих злочинців, які будуть небезпечними для тих, хто з ними служитиме. Навмисних вбивць, гвалтівників, крадіїв із повторними строками. Мабуть, це треба індивідуально дивитися, враховувати характеристику особи. Але, наприклад, винуватці ДТП або засуджені за господарські злочини, за ненавмисне завдання шкоди, ще за багатьма видами злочинів - чому вони не можуть або не повинні захищати нашу спільну державу? Врешті-решт, вони такі ж її громадяни, як і всі інші.

Мобілізація засуджених: що з цього приводу думають чернігівці?, фото-1


Артем Севастьян, підприємець, співробітник Агенції регіонального розвитку:

- Коментувати цей закон не буду, бо у деталі не вникав, не вчитувався. А як громадянин України можу сказати, що нічого поганого в тому, аби засуджені мали змогу захищати свою країну, не бачу. Може, хтось десь оступився, зробив помилку. Може з кожним статися. Серед підприємців, громадських діячів, волонтерів знаю людей, які в 90-х, як-то кажуть, мали певні проблеми з законом, але сьогодні - активні, відповідальні, патріотичні громадяни. Напевно, і серед засуджених є такі. Тож не варто всіх стригти "під один гребінець". Якщо такі люди хочуть служити - хай мають таку можливість.Мобілізація засуджених: що з цього приводу думають чернігівці?, фото-2


Алеся Порохняч, комунікаційниця:

- Складне питання. Мені здається, краще його адресувати військовим Моя особиста думка: я не проти. Об'єктивно у нас не вистачає людських ресурсів. А ув'язнені зможуть знайти сенс свого життя. Оскільки часто процес соціалізації настільки важкий, що виходячи з в'язниці люди не можуть знайти роботу, друзів, і знову вчиняють правопорушення, потрапляють у звичне середовище в'язниці. Головне, щоб це було дійсно добровільно. Бо нашим військовим треба додаткова підтримка, а не навантаження.


Цікавилася Вікторія Сидорова

Чернігівська Медіа Група

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мобілізація засуджених #обмеження #думка чернігівців #закон #ЗСУ
Оголошення
live comments feed...