• Головна
  • Майже 267 тис. пацієнтів на Чернігівщині отримали ліки проти серцево-судинних захворювань. Як скористатися програмою “Доступні ліки”
12:40, 22 червня

Майже 267 тис. пацієнтів на Чернігівщині отримали ліки проти серцево-судинних захворювань. Як скористатися програмою “Доступні ліки”

Майже 267 тис. пацієнтів на Чернігівщині отримали ліки проти серцево-судинних захворювань. Як скористатися програмою “Доступні ліки”

Програма “Доступні ліки” дозволяє зменшити фінансове навантаження на пацієнтів та збільшити доступність ліків. Їх вартість напряму аптеці відшкодовує Національна служба здоров’я України.Це приклад турботи держави про українців, які потребують постійного прийому лікарських засобів через хронічні захворювання.

За 5 років існування програми “Доступні ліки” 266 818 мешканців Чернігівської області отримали ліки проти серцево-судинних захворювань безоплатно або з невеликою доплатою. Від початку 2024 року цією послугою Програми медичних гарантій скористалися 39 662 осіб.

“Наразі на Чернігівщині до програми “Доступні ліки” приєднались 347 аптек та аптечних пунктів. Нині програма включає 532 найменування ліків та медичних виробів, 229 із них – для лікування серцево-судинних та цереброваскулярних захворювань, у тому числі для профілактики інфарктів та інсультів. З них 48 пацієнти можуть отримати без доплати, 181 – з доплатою”, – зазначила директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.


Як отримати безоплатні ліки та медичні вироби?

Щоб почати отримувати ліки безоплатно або з частковою доплатою потрібно:

1. Звернутися до лікаря первинної медичної допомоги.

Лікар випише електронний або паперовий рецепт на підставі обстежень та діагнозу. В рецепті лікар вкаже міжнародну непатентовану назву препарату (МНН).

2. З рецептом можна звернутися до будь-якої аптеки, незалежно від місця реєстрації. Головна умова – наявність договору з НСЗУ. Впізнати таку аптеку можна за наліпкою “Доступні ліки”.

Пам’ятайте: термін дії рецепта становить 30 днів з дати виписування.

3. Покажіть рецепт працівнику аптеки. Він запропонує наявні препарати, які містять потрібну діючу речовину. А також повідомить, який препарат повністю безоплатний, а за який потрібно доплатити. Вартість ліків аптеці відшкодує НСЗУ.


Знайти аптеку з “Доступними ліками” допоможе:


Де можна побачити список ліків програми “Доступні ліки”?

Знайти ліки та медичні вироби, які підлягають реімбурсації за програмою “Доступні ліки”, можна в наказі Міністерства охорони здоров’я №279 “Про затвердження Переліків лікарських засобів і медичних виробів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення станом на 12 лютого 2024 року”: https://cutt.ly/lw4bfkzQ

Завантажте необхідний файл. У ньому ви знайдете повний перелік ліків або медвиробів, їх міжнародну назву (тобто назву діючої речовини), торговельну назву ліків, найменування виробника, а також суму доплати за кожне дозування – нуль або ж певна сума.


Перевірити, які препарати входять у програму “Доступні ліки” можна за допомогою:

До програми “Доступні ліки” включені ліки, рекомендовані Всесвітньою організацією охорони здоров’я, які використовують в усьому світі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#аптека #програма Доступні ліки #онлайн допомога #Спитай Гриця
Оголошення
live comments feed...