• Головна
  • Чи стали чернігівці більше економити у 2024: відповіді перехожих
14:36, 23 червня

Чи стали чернігівці більше економити у 2024: відповіді перехожих

Чи стали чернігівці більше економити у 2024: відповіді перехожих

Коли війна на наших землях уже триває десять років, дуже часто можна почути, що люди й суспільство загалом виснажуються фінансово. Тож ми запитали у чернігівців, яких зустріли під час обіднього променаду на Валу, чи зменшилися їх доходи в першій половині цього року порівняно з попереднім? Чи схудли їх гаманці через зростання цін? І якщо нині доводиться економити, то на чому?

Лідія, пенсіонерка:


– З доходами все залишилось більш-менш так само. Я на пенсії, тож діти допомагають, а так... Війна. Все подорожчало, і це відчутно. Якщо раніше я мало економила й не дуже над цим замислювалась, то зараз доводиться економити більше, бо хочеться ж і задонатити на ЗСУ, і онучці щось купити. Та й дітям тяжко, з бізнесом все нестабільно.

Іван, працюючий студент:


– Стало важче, бо третій рік іде масштабна війна, відповідно, треба більше допомагати нашій армії, аби наблизити нашу спільну перемогу. Тобто скільки б зараз люди не заробляли, все одно потребуючих набагато більше: багато сиріт, людей, що втратили свої домівки. Тому завжди є, кому допомагати й через це неважливо, скільки ти сам заробляєш, важливо, скільки ти допомагаєш ЗСУ та нашим співгромадянам.

Ігор, військовий:


– Та на всьому економимо, включаючи їжу. Заробітків нема нормальних, є серйозні просідання фінансові. Я військовослужбовець, на даний момент в СЗЧ, тому що в армії велика корупція, крадуть все, озброєння європейського, того, що нам обіцяли, майже нема, воюємо на старих машинах. Звісно, зменшились прибутки, бо тоді, коли воював на нулі, ЗП була сто тисяч, а тепер шукаю роботу, але ніхто не хоче брати таких людей, які в СЗЧ.

Дмитро і Галина, пенсіонери:


– Економити нам зараз не доводиться ні на чому, тому що від самого початку звикли жити по своїх доходах, от і все. Ще як почали працювати, як наші батьки живі були, звикли, що самі себе забезпечуємо. Я вже досить давно на пенсії, то виплати регулярно йдуть, а дружина до війни працювала на підприємстві, де не завжди вчасно виплачували заробітну плату... Тож намагаємось підлаштовуватись під умови, які виникають. Ціни помітно виросли, а якогось господарства на кшталт дачі ми не маємо, все купуємо. Але розуміємо, що ціни ростуть, бо йде війна й гроші треба на армію.


Чернігівська Медіа Група

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#опитування #чернігівці #економія #доход #ціни
Оголошення
live comments feed...