• Головна
  • Троїцький монастир Чернігова: мощі, ремонти, дератизація
17:25, 9 липня

Троїцький монастир Чернігова: мощі, ремонти, дератизація

Троїцький монастир Чернігова, світлина Сєргєя Карася

Троїцький монастир Чернігова, світлина Сєргєя Карася

Троїцький монастир є однією з найбільш відомих пам’яток Чернігова, втім ще у жовтні 2023-го року комісія міністерства культури та інформаційної політики України опечатала частину об’єктів монастиря, у березні 2024-го опломбованими виявилися ще низка монастирських пам’яток, а у червні з собору мали виїхати і студенти-регенти УПЦ МП.

Тож що зараз відбувається у Троїцькому монастирі, які плани щодо пам’ятки має влада та що з мощами святих, які там знаходяться – ми запитали гендиректорку національного заповідника «Чернігів стародавній» Наталію Реброву:

Наталія Реброва

-Плани наразі викристалізовуються, – розповіла пані Наталія. – На сьогоднішній день працівники заповідника «Чернігів стародавній» здійснюють нагляд за святинями (мощами), які перебувають у Троїцькому соборі. Комплекс монастиря охороняється, у будівлях комплексу здійснена дератизація. Проводяться господарчі роботи.

Зазначимо, що у Троїцькому монастирі перебувають мощі трьох святих – Феодосія Углицького, Філарета (Гумілевського) та преподобного Лаврентія. Стан мощів гендиректорка заповідника оцінює як «добрий, стабільний, без змін».

Феодосій Углицький був архієпископом Чернігівським у 1692-1696-му роках, канонізований у 1896-му році. Філарет (Гумілевський) (жив у XIX столітті) служив епіскопом Ризьким, а, згодом, архієпископом Чернігівським і Ніжинським. Схиархимандрит Лаврентій народився у сучасному Новгород-Сіверському районі у 1868-му році, помер у 1950-му у Чернігові.

Додамо, що Філарет (Гумілевський) був причислений до ліку місцевошанованих святих (тобто канонізованих для вшанування у межах окремої єпархії, а не всієї церкви) Українською православною церквою Московського патріархату у 2009-му році. Схиархимандрит Лаврентій був причислений УПЦ МП до чину преподобних у 1993-му році, у 2016-му році Архієрейський собор Руської православної церкви канонізував святого для загальноцерковного шанування.

Нагадаємо, у липні Північний апеляційний господарський суд підтвердив, що управління Чернігівської єпархії УПЦ МП (нагадаємо,відповідно до висновків Державної служби України з етнополітики та свободи совісті, УПЦ є структурним підрозділом РПЦ) не має правових підстав перебування на території ще однієї чернігівської пам’ятки – Єлецького монастиря.

Сєргєй Карась

Чернігівська Медіа Група

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Троїцький монастир #УПЦ МП #Філарет (Гумілевський) #Чернігів стародавній #Феодосій Углицький
Оголошення
live comments feed...