• Головна
  • Звільняли по 20 осіб за годину: як чернігівські ліфтери рятують людей під час відключення світла
13:53, 10 липня

Звільняли по 20 осіб за годину: як чернігівські ліфтери рятують людей під час відключення світла

Звільняли по 20 осіб за годину: як чернігівські ліфтери рятують людей під час відключення світла

Для мешканців багатоповерхівок однією з проблем, яку несе за собою відключення світла, стає зупинка ліфтів. Людям доводиться сходами долати поверхи, чи чекати, коли знову дадуть електроенергію. Проте є й ті, хто думає, що встигне скористатися ліфтом до відключення, але в них не завжди виходить, і потім вже доводиться викликати аварійну службу.

З початком запровадження графіку відключень електроенергії кількість чернігівців, які застрягали у ліфті, значно зросла. Начальник четвертої дільниці КП «Новозаводське» Віталій Картавий розповідає:

Віталій Картавий, Фото: Валентина Гавриленко

Віталій Картавий, Фото: Валентина Гавриленко

- Люди не дотримуються графіка відключення, тому дуже багато застрягання. Зараз трішки налагодилося, а в перший тиждень було дуже тяжко. Тоді ми по 20 людей за годину звільняли, а зараз 10-14. Але ж у нас не завжди дотримуються часу вимкнення, наприклад, якщо кажуть, що вимикають о дев’ятій, то можуть відключити й на 15 хв раніше.

КП «Новозаводське» обслуговує 711 ліфтів Чернігова. Підприємство має дві аварійні групи: одна працює із сьомої ранку до десятої вечора, а друга виходить на добову зміну. Начальник четвертої дільниці КП «Новозаводське» зазначає, що раніше аварійна служба працювала з восьмої години, проте через зростання кількості застрягання довелося збільшити й час роботи працівників.

Якщо Ви застрягли в ліфті, в жодному разі не треба панікувати, натискати на всі кнопки, чи намагатися вибратись самостійною, адже це може погано закінчитися. До речі, нещодавно на Київщині через відключення електроенергії стався трагічний випадок. 66-річний чоловік намагався вилізти самостійно, проте це спричинило падіння у шахту ліфта. На жаль, чоловік помер по дорозі в лікарню.

Як тільки ліфт зупинився, не намагайтеся відчинити двері. У такому випадку треба зателефонувати до міського контакт-центру: 0800-50-93-50. Радимо вам зберегти цей номер собі на телефон. Вони проінформують аварійників, і ті приїдуть, та визволять Вас. Віталій Картавий наголошує, що перебувати у ліфті під час відключення електроенергії безпечно.

- Ліфт став, і все, він не впаде. Там є блокування, тому у ліфті безпечно перебувати. Я працюю у ліфтовій службі 16 років, за цей час у Чернігові лише в обласній лікарні був один випадок, що відкрилися двері, і чоловік упав з другого поверху в шахту ліфта. Але він вижив, все обійшлося, – говорить начальник четвертої дільниці КП «Новозаводське».

За регламентом, на звільнення людини дається 30 хвилин. Проте застрягання можуть статися у різних районах Чернігова, і тоді вже багато часу йде на дорогу. Якщо надійшло кілька заявок, то в першу чергу аварійна служба визволятиме вагітних, пенсіонерів, та людей із дітьми. До речі, із введенням графіку відключень електроенергії у Чернігові ледь не кожного дня у ліфтах застрягають батьки з дітьми, які поспішають до школи, чи садочка.

Іноді чернігівці намагаються самостійно звільнити себе. І якщо для них все добре закінчується, то для комунального підприємства така поведінка несе за собою додаткові збитки.

- Ось останній інцидент у п'ятницю трапився, – ділиться Віталій Картавий. – На другому поверсі люди застрягли у ліфті, бо вимкнулося світло. Вони взяли, і виламали двері сокирою та ломом. Тепер ліфт стоїть, і не працює. Є такі, що пошкоджують комунальне майно. Якщо у людини неадекватна поведінка, то ми викликаємо поліцію. За ці два тижні у нас чотири пошкодження від людей, а саме двоє дверей, і два замки.

Не всі чернігівці впевнені, що їх швиденько визволять. Дехто спокійно готовий чекати доки увімкнуть світло, а хтось панікує, і викликає не лише аварійну групу. Електромеханік з ліфтів Андрій говорить:

- Іноді люди, які застряють, говорять: «А я думав, що вже буду три години тут сидіти». Людина морально була готова до того, щоб так довго просидіти. Чомусь люди думають, що їх ніхто не буде діставати, і деякі викликають ледь не пожежників. Минулого тижня люди запанікували, тому викликали й поліцію, і швидку. А було й навпаки, чоловік три години спокійно просидів. Сусідка почула, як він говорить по телефону, і викликала нас. Проте він сказав, що пів життя відсидів, тому посидіти три години – це взагалі не проблема.

Оскільки світло можуть вимкнути до зазначеного часу, бувають випадки, коли людині не вистачає декілька секунд, аби доїхати. Подібна ситуація сталася й із чернігівкою Катериною, яка застрягла у ліфті разом зі своїм собакою.

Катерина, Фото: Валентина Гавриленко

Катерина, Фото: Валентина Гавриленко

- Я вийшла з собакою гуляти, і світло ще було. Коли почала підійматися, ще не було навіть дев'ятої. Якби ж вони в один час вимикали. Я їхала на п'ятий поверх, і майже доїхала, але вимкнули світло. Тож я стою з собакою, а в мене на 10-ту потяг, треба щось робити. Я кричала, вийшла одна жінка, сказала, що світло вимкнули, ніхто не приїде. Я попросила зателефонувати ліфтерам, але вона пішла і не зателефонувала. Я стою, стукаю двері, прошу допомогти. Спустився якийсь чоловік, сказав, що зараз зателефонує куди треба. Потім він повернувся і сказав, що мають приїхати. Ну і тоді я вже заспокоїлася, – ділиться Катерина.

Жінка розповідає, що дихати у закритому ліфті було трішки важко. Проте Катерина більше нервувала через те, що може не встигнути на потяг. Відчув на собі стрес і пухнастик дівчини, однак як тільки заспокоїлася хазяйка, песику теж стало спокійніше.

- У мене вперше з того часу, як почали вимикати світло, така ситуація, – зазначає вона. – Тепер точно за 10-15 хвилин до відключення не зайду в ліфт. Краще вже пішки зійти, ніж потім чекати.

Оскільки електроенергію можуть вимкнути на 10-15 хв раніше ніж зазначено в графіку, краще не заходити в ліфт у цей час. А якщо вже Ви застрягли, то в жодному разу не намагайтеся вилізти самостійно. Зателефонуйте до міського контакт-центру за номером 0-800-50-93-50, і Вас обов’язково звільнить аварійна служба.


Валентина Гавриленко
Чернігівська Медіа Група

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ліфт #аварійна служба #Чернігів #застрягання #відключення #КП "Новозаводське"
Останні новини
Оголошення
live comments feed...