ПРОБЛЕМА
18:21, 2 серпня
Пізно ввечері і вночі у Чернігові неможливо купити ліки: не працює жодна аптека
ПРОБЛЕМА
Якщо раніше придбати ліки у Чернігові в нічний час не було великою проблемою, то з початку повномасштабного вторгнення це стало неможливим. Оскільки в області діє комендантська година, то всі цілодобові аптеки перейшли на інший графік роботи, і тепер працюють переважно до 20:00-21:00 години.
Разом із введенням обмежень на пересування під час комендантської години змінився і графік роботи цілодобових аптек. При чому, скорочення терміну дії комендантської години (а зараз вона діє, нагадаємо, з 00:00 до 04:00) ніяк не вплинуло на подовження роботи аптек, хоча ці заклади можна сміливо віднести до критично важливих. Зараз у Чернігові найпізніша аптека зачиняється о 22:00, і після цього купити ліки в місті фактично неможливо. Чи вбачають жителі міста в цьому проблему? І чи розглядала обласна адміністрація можливість збільшити час роботи аптек? Розбиралися журналісти Чернігівської Медіа Групи і сайту 0462.ua.
Чернігівці не задоволені відсутністю цілодобових аптек
Чернігівець Олександрчастенько відвідував аптеки у пізній та нічний час. Батько двох дітей говорить, що були випадки, коли в доньки могла піднятися температура о 23-й годині, тому доводилося йти купувати ліки.
Олександр, Фото: Валентина Гавриленко
- Я розумію, що наразі діє комендантська година, та й маю досвід, тому вдома завжди є засоби для зниження температури, та інші ліки. Особисто для мене той факт, що в місті немає цілодобової аптеки – це не проблема. А от для молодої родини без досвіду було б краще, якби вони працювали в нічний час, – розповідає чоловік.
Олександр наголошує, що хоча б аптечні пункти при лікарнях мають працювати, оскільки через велику спеку може погіршуватися здоров’я. Чоловік говорить:
- Швидких у нас не так і багато, а якщо в дитини температура, і немає ліків, то це навантаження на швидку допомогу. В цілому я за те, щоб були якісь нічні аптеки, хоча б при лікарнях. Моя дружина народжувала у 2023 році, і добре, що ми все купили, адже аптеки у лікарнях теж не працювали. Мені потрібно було щось незначне придбати, я пішов у пізній час, а вони вже зачинені.
Чернігівка Тетяна завжди завчасно запасається ліками, проте одного разу їй доводилося викликати швидку для свекрухи.
Віта і Тетяна (зліва направо), Фото: Валентина Гавриленко
- У нас був момент, коли серед ночі свекрусі стало погано, і навіть ті таблетки, які у нас були, не допомогли, – ділиться жінка. – Оскільки людині вже 59 років, то ми викликали швидку, це було після дванадцятої години. Вони приїхали за 10-15 хвилин та допомогли їй.
А от подруга Тетяни Віта зізнається, що зверталася б до швидкої вже в останню чергу.
- У мене бувало таке, що стало зле у пізню годину, а необхідних таблеток не було. Я не викликала швидку, а пішла до сусідів, які мене й врятували. Тож якщо щось станеться у нічний час, я звернуся до сусідів, і запитаю, чи є в них якісь таблетки – розповідає пані Віта.
Проте обидві жінки говорять, що в місті обов’язково серед величезної кількості аптек мають буди такі, що працюють цілодобово. Тетяна зазначає:
- Було б добре, щоб хоча б декілька аптек у місті працювали, адже різні ситуації трапляються, і швидка може не встигнути. Це неправильно, що у Чернігові немає цілодобових аптек. Обов’язково повинна працювати хоча б одна на район.
А як в інших містах, і що каже місцева влада?
Попри комендантську годину, в Україні є міста, де аптеки працюють цілодобово. Наприклад, у Житомирі в нічний час можна придбати ліки у двох аптеках, одна з яких при міській лікарні. А от в Івано-Франківську вночі працює аж 6 аптек. А як щодо Чернігова? Головний спеціаліст Управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради Юрій Шикун зауважує, що аптечні пункти належать приватним підприємцям, тож управління не може регулювати їхні графіки роботи.
- Аптечні пункти – це приватні підприємці, які не підпорядковуються Управлінню охорони здоров'я. Ніякого впливу з організації роботи ми на них не маємо. Якщо людині стало зле, то ніхто не скасовував звернення до швидкої. Медичні заклади ніколи не відмовляють у наданні допомоги. Завжди намагаємося йти на зустріч людям і допомагати, – зазначає Юрій Шикун.
Чи намагалися приватні підприємці зробити аптеки знову цілодобовими, та чи розглядала обласна адміністрація цю проблему? Радник начальника Чернігівської ОВА Андрій Подорван говорить:
- До ОВА не зверталися підприємці з такими пропозиціями чи намірами. Якщо немає запиту ні від людей, ні від бізнесу, то немає сенсу розглядати це питання.
Також ми попросили прокоментувати проблему відсутності цілодобових аптек у місті та при закладах охорони здоров’я генерального директора Чернігівської міської лікарні № 2 Владислава Кухара.
- У нашої лікарні такої потреби немає. Що стосується аптек, які знаходяться безпосередньо в місті, бажано, щоб вони працювали. Але не зрозуміло, яким чином це може відбуватися в умовах комендантської години. Якщо є можливість, то було б краще, щоб аптеки працювали, – говорить Владислав Кухар.
Владислав Кухар, Фото із відкритих джерел
Гендиректор Чернігівської міської лікарні №2 додав, що у разі критичної ситуації необхідно викликати карету швидкої допомоги. А якщо людина знайде спосіб самостійно дістатися до лікарні під час комендантської години, то їй не відмовлять у медичній допомозі, оскільки заклад працює цілодобово.
Журналісти сайту 0462.ua також звернулися до керівництва мереж аптек, які працювали у Чернігові цілодобово до повномасштабного вторгнення, а саме аптеки «Мед-Сервіс» та ТОВ «Ліки України». На жаль, керівники відмовилися коментувати питання розширення часу роботи аптек, та не виявили зацікавленості у цій темі.
Отже і місцева влада, і аптечний бізнес наразі не проявляють зацікавленості у вирішенні проблеми відсутності цілодобових аптек. Але вона нікуди не поділася, і в 300-тисячному місті купити ліки у пізній час у разі критичної необхідності нажаль не можливо. В ідеалі на місто має бути хоча б одна працююча цілодобова аптека. У крайньому випадку можна подовжити роботу кількох аптек хоча б до початку дії комендантської години, яка починається опівночі. Тож жителям міста наразі краще завчасно запасатися необхідними ліками, а в критичних ситуаціях – викликати швидку. Але громада теж і може, і має висловити свою думку з цього приводу, бо інтереси людей у цьому питанні – першочергові, оскільки мова йде про здоровʼя чи може навіть життя.
Нещодавно наша редакція провела онлайн-опитування на каналі "Чернігівський фонтан" у Facebook, Telegram і Viber на тему роботи цілодобових аптек у Чернігові. Отримані результати опитування також підтвердили думку про те, що актуальність цього питання і його вирішення давно вже назріло у нашому місті.
А як Ви вважаєте, чи потрібна Чернігову цілодобова аптека? Пишіть свою думку у коментарях. Не мовчіть, висловлюйте свою позицію, і тоді цілком можливо, влада і бізнес дослухаються до побажань чернігівців.
Валентина Гавриленко
Чернігівська Медіа Група
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
00:28, 27 серпня
00:00, 28 серпня
13:02, 29 серпня
13:02, 29 серпня
10:24, 2 вересня
live comments feed...