• Головна
  • Викладачі та студенти "Чернігівської політехніки" досліджують врожай за допомогою сучасних технологій
17:31, 10 серпня

Викладачі та студенти "Чернігівської політехніки" досліджують врожай за допомогою сучасних технологій

Викладачі та студенти "Чернігівської політехніки" досліджують врожай за допомогою сучасних технологій

Зараз тривають жнива. Тому на навчально-дослідні поля, що неподалік Чернігова, виїхали викладачі та студенти “Чернігівської політехніки”, аби майбутні агрономи мали змогу не лише опановувати теорію, а й застосовувати наукові знання на практиці.


Повідомляє телеканал Новий Чернігів

– У минулому році тут були закладені демо посіви пшениці, жита. Ми стараємося вирощувати наші традиційні культури. У нас горох, жито, пшениця, просо, ячмінь минулого року, озимий був. Зрозуміло, кукурудзу, соняшник більше висіваємо, щоб отримати певний дохід. І також орієнтуємо наші дослідження стосовно технологій регіону, – розповів завідувач кафедри агрономії та лісового господарства НУ “Чернігівська політехніка” Михайло Селінний.

Михайло Селінний

Михайло Селінний


Площа полів у користуванні університету — 150 гектарів. Починаючи з 2018-го року, майбутні агрономи здобувають тут практичні навички, вивчають технології вирощування сільськогосподарських культур.

– Це насолода, – каже комбайнер В’ячеслав Йовенко.

Так про труд хлібороба відгукується В’ячеслав Йовенко, в родині якого і дід був комбайнером і син тягнеться до цієї науки. А вона не проста – вимагає багатьох знань.

– Інформації дуже багато, і вологість, і засміченість, сам комбайн потрібно дуже добре знати, – зауважив В’ячеслав Йовенко.

Тут же поряд росте кукурудза, її збиратимуть пізніше, а поки випускник бакалаврату Олександр Богуля кількома методами обчислює приблизну кількість майбутнього врожаю цієї культури.

Викладачі зазначають, що навіть попри загрози з боку ворога їхні студенти переймають досвід тих, хто роками працює на полях.

Ініціативу університету підтримують великі українські аграрні компанії. Зокрема, вони допомагають у дослідженні якості ґрунту. Також навчальний заклад придбав свою техніку: трактор, сівалку, оприскувач, культиватор тощо. Під час активної фази бойових дій на території області чимала частина обладнання постраждала.

Чернігівська область – аграрний край і у сфері сільського господарства традиційно не вистачає робочих рук. Аби майбутні агрономи мали змогу не лише опановувати теорію, а й застосовувати наукові знання на практиці університет обробляє поля ділянки “Деснянка”.

– У цьому році ми заключили договір на співпрацю з Всеукраїнським інститутом селекції рослин. Вони заклали дослід на 5 гектарах вирощування різних гібридів кукурудзи. У нас засіяно понад 1000 гібридів кукурудзи в шестикратній повторності. Сучасна компанія, сучасні технології, сучасна техніка, – підкреслив завідувач кафедри НУ “Чернігівська політехніка” Михайло Селінний.

Збирають врожай і розробляють плани на перспективу. Сучасна наука вимагає і сучасних інноваційних рішень тож університет і надалі співпрацюватиме з партнерами і вивчатиме досвід світових наукових установ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#жнива #Чернігівська політехніка #агрономи #сучасні технології #навчально-дослідні поля
Оголошення
live comments feed...