14:30, 16 серпня
Відновлення медичної інфраструктури на Чернігівщині: що вже зроблено та що планують зробити
На Чернігівщині протягом 2024-2025 років коштом держави планується реалізувати 13 проєктів з відновлення в медичній галузі. Зокрема, один із проєктів вже реалізовано повністю, ще 12 перебувають на стадії підготовки або розроблення проєктно-кошторисної документації.
Про це повідомив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко під час робочої поїздки до Чернігівської області.
Зазначимо, що на Чернігівщині росія повністю зруйнувала 8 об’єктів медзакладів та ще 68 — суттєво пошкодила. За словами Віктора Ляшка, в регіоні вже вдалося частково відновити 19 об’єктів медзакладів та ще 38 — повністю.
Так, за рахунок коштів платформи UNITED24, відновлено два заклади та ще по одному закладу погоджено фінансування. У рамках спільного проєкту МОЗ та Світового банку «Зміцнення системи охорони здоровʼя та збереження життя» (HEAL Ukraine) відновлять ще три заклади охорони здоров’я.
Крім того, за 2022-2024 роки до медзакладів Чернігівської області поставлено 49 одиниць медичного та іншого транспорту, 1540 одиниць медичного обладнання, 6682 одиниці медичних приладів. Серед поставленого обладнання є дві ангіографічні рентгенівські системи, 24 одиниці рентгенівських апаратів, 11 кисневих станцій, три компʼютерні томографи тощо.
Найближчим часом планується поставка ще 75 одиниць обладнання та приладів до лікарень області.
Зазначимо, що зараз на Чернігівщині всі 23 заклади спроможної мережі забезпечені автономним опаленням та повністю забезпечені альтернативними джерелами живлення. 7 з 23 закладів спроможної мережі є повністю автономними з водопостачання, теплопостачання та електроживлення. Всі 23 заклади спроможної мережі забезпечені автономним опаленням. 7 закладів мають облаштовані свердловини.
У лікарнях регіону наявно 247 генераторів. Наразі є додаткова потреба у забезпеченні генератором ще трьох медзакладів Чернігівщини. Також для повноцінної та злагодженої роботи заклади охорони здоров’я мають бути забезпечені запасом пального на 120 годин роботи.
Завдяки забезпеченню необхідним обладнанням та матеріалами медзаклади зможуть повноцінно та безперебійно працювати і надавати медпослуги пацієнтам за будь-яких умов.
Міністр охорони здоров’я України підкреслив, що генератори мають бути підключені до мережі й підживлювати операційні, реанімації, кисневі станції та інше критично важливе обладнання у разі аварійного відключення електрики. Наразі в області є 6 закладів охорони здоров’я, в яких генератори не підключені. Тож керівники лікарень мають оперативно розв’язати питання та якнайшвидше забезпечити реалізацію умов автономності у закладах.
Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Від музейних колекцій до архітектурних памʼяток: як ЄС допомагає рятувати культурну спадщину України
Партнерський матеріал
09:00
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
12:28, Вчора
11:20, 30 жовтня
10:17, 29 жовтня
11:20, 30 жовтня
11:20, 30 жовтня
live comments feed...