11:48, 7 вересня
Куди поїхати на вихідних?
Так звана золота осінь є одним з найкрасивіших та захоплюючих періодів у році, коли листя на деревах набувають цілої палітри кольорів. Вони так і просять їх сфотографувати чи зняти на їхньому фоні атмосферне відео для вашого інстаграму. У цей час гарно на всій території України, але деякі місця вирізняються своїми видами, саме про них ми сьогодні й розповімо.
Водоспад Шипіт
Водоспад Шипіт розташований в одному з найбільш мальовничих районів Закарпаття – недалеко від села Пилипець. Ця місцина вражає своєю величчю, могутністю і містичною красою. За однією з версій, назва Шипіт пішла від того, що постійний шум води, який чутно навіть на відстані, дуже схожий на шепіт. Хоча, звичайно ж, важко уявити, як такий запаморочливий потік води може бути схожий на шепіт, але так і є, і ви в цьому можете переконатися! Шипіт по-своєму дуже гарний у різні пори року, але завжди прекрасний і захоплюючий. Проте в усій красі він постає як раз восени – у золотистих, ароматних і романтичних обіймах осінніх Карпатах. Крім того, насолоджуватися його видом приємно як знизу, так і зверху – пейзаж буде однаково запаморочливий і незабутній.
Не дивно, що Шипіт поставав у багатьох художніх творах, у тому числі літературних. Наприклад, сам водоспад і знаменитий фестиваль субкультур, що проходив на його території, став головним мотивом роману відомого сучасного українського письменника Любка Дереша.
Тунель кохання
Тунель кохання розташований на залізничній колії між селищами Оржів і Клевань на Рівненщині. Він представляє собою ботанічний феномен – зелений тунель у лісовому масиві довжиною близько чотирьох кілометрів. До 2017 року це місце було єдиним свого роду в усьому світі. Тунель – місце паломництва туристів і закоханих пар. Існує легенда: якщо закохана пара, яка пройде через тунель, загадає бажання, то це бажання здійсниться. Деякі молодята садять тут квіти, які символізують їхні почуття. А кілька років тому киномитці з Японії зняли в Тунелі кохання романтичний фільм. Восени це місце особливе, тунель тоді наче вкритий золотом і на сонці виглядає просто неймовірно. Тож за романтикою восени їдьте у Клевань, не пошкодуєте. Проте встигніть це зробити, поки не опало листя.
А тим, хто захоплюється українською історією, буде цікаво побачити в тому районі високі й міцні мури Клеванського замку (1475 р.), який належав княжому роду Чарторийських, а наразі потребує реставрації. Найкраще зберігся арковий міст на могутніх опорах, який перекинуто через рів до замку. Біля замку також є красива церква Різдва Христового, а через дорогу – костел Благовіщення із дзвіницею.
Софіївський парк
Софіївський парк – один із тих туристичних об’єктів, де за день можна побувати в усіх куточках світу. Він розбитий на безліч частин, що символізують якусь країну. Тут легко пройтися вздовж англійських алейок, насолодитися красою Єлисейських полів і вправно переміститися до грецького каміння. Цей парк був закладений на межі ХVII–-ХIХ століть польським магнатом Станіславом Потоцьким, володарем уманських земель, для своєї дружини Софії де Вітт-Потоцької. На той час це було уманське чудо – один із найкращих у Європі пейзажних парків, який створила любов Потоцького до «прекрасної фанаріотки», як називали Софію Потоцьку.
Щоб побачити парк зовсім іншим – яскравим, різнобарвним, як із казки, – приїжджайте рано восени. Теплий вересень і перша половина жовтня радують достатком сонячних днів, павутиною, що літає, і всіма відтінками червоної і зеленої палітри. Дерева перетворюються на відтінки бордового, помаранчевого, жовтого. Це неймовірний час для тематичних фотосесій та романтичних пригод на човнику по одному зі ставків парку. Чудові переливи яскравих кольорів відблискують на вінтажних альтанках та скельних каменях. Роблять парк немов однією суцільною фотозоною, посипаною барвистим листям.
Скелі Довбуша
Якщо ви любите подорожі Карпатами, то обов’язково радимо відвідати Скелі Довбуша. У серці кожного туриста точно залишить слід цей таємничий, оповитий легендами куточок, особливо якщо його побачити восени. Багато століть та історичних подій лежать на плечах цих кам’яних гігантів. Ці могутні велетні були прихистком для давніх племен, котрі заселяли Прикарпаття, вони витримали монголо-татарську навалу та впродовж віків служили фортецею для місцевого населення. Неважливо, чи ти селянин, який тікає від панського гніту, чи воїн, що захищає рідну землю, – Скелі Довбуша ставали для тебе фортецею.
Пам’ятка природи та історії розташована в урочищі Бубнище, неподалік села Бубнища Івано-Франківської області. Відстань від села до самих скель приблизно 2,5 км ґрунтової дороги. Скельно-печерний комплекс підіймається на висоту 668 м над рівнем моря і є масивним скелястим виходом пісковиків, що сформувалися на дні палеогенового моря понад 70 млн років тому.
Із вершин скель відкривається чудовий вигляд на навколишні барвисті ліси. Окрім головних скель, навколо існує ще кілька окремих скельних веж заввишки близько 40 м. Неодмінно скористайтесь вихідними, щоб відвідати це місце.
Дендрологічний парк «Олександрія»
У цьому переліку просто неможливо не згадати про найбільший та найстаріший дендрологічний парк України «Олександрія» в Білій Церкві. Парк закладено у 80-х роках XVIII століття графом Ксаверієм Браницьким, а названо на честь дружини графа – Олександри. Через десяток років до міста приїхав відомий французький архітектор-паркобудівник Мюффо, який і став автором генерального плану парка. Основним стилем «Олександрії» став модний на той час англійський, або ландшафтний.
До середини XIX століття «Олександрія» перетворилася на один з найпрекрасніших пейзажних парків Російської імперії, з елементами романтизму та сентименталізму. Із Північної Америки та Західної Європи у парк завозили рідкісні екзотичні рослини. У глибоких балках було споруджено каскади ставків, наповнених чистою джерельною водою, водоспади та фонтани.
Парк займає понад 200 га, має 25 водойм, налічує 2500 видів рослин. Основу планування становить Велика галявина, від якої на 20 км розбігається мережа алей, прикрашених парковою архітектурою і скульптурою. Це «Романтичні руїни», «Китайський місток», джерело «Лев» та інші. Колонада «Ехо» володіє унікальною акустикою: слово, сказане пошепки в одному кінці колонади, чутно в протилежному. Провести тут вікенд восени – блаженство, адже в парку є все, щоб відчути себе в романтичній казці.
Актовський каньйон
Це місце на Миколаївщині називають Долиною Диявола через унікальні високі скелі та річку під назвою Мертвовод. Одна з легенд говорить, що саме по цій річці скіфи відправляли своїх правителів в останню путь. Висота скель сягає 50 м, а саме в ущелині займає близько 3 км у довжину. Однак є ще й малий Арбузинський каньйон з валунами та гранітними скелями. Щоб не заплутатися в маршруті та не пропустити шикарні пейзажі, краще скористатися послугами гідів.
На Актовському каньйоні обов’язково варто влаштувати тематичну фотосесію або просто сфотографуватися на тлі унікальних скель, які мають такі ж геолого-ландшафтні характеристики, як і Великий каньйон у США. Також тут можна влаштувати пікнік і послухати розповіді та легенди про виникнення цього природного дива, поспостерігати за мешканцями долини – черепахами, яструбами, дикими кабанами, фазанами тощо, а також зайнятися скелелазінням.
Текст: Іван Конашевич, фото ілюстративні
Журнал BOOM
Чернігівська Медіа Група
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
15:29, 9 жовтня
11:22, 8 жовтня
09:59, 1 жовтня
37
14:36, 7 жовтня
21
live comments feed...