14:18, 29 вересня
Чи діють у Чернігові гуртки для дорослих?
Чим зайнятися, коли садово-польові роботи на городі чи дачі завершено, сезон консервації успішно фінішував – і в наших читачів з’явилося трохи більше вільного часу? Звісно, частіше вибиратися на прогулянки мальовничими парками та скверами нашого прекрасного міста, на екскурсії та лекції, на виставки та в театри, на концерти до філармонії та Палацу культури. А ще – знайти хобі собі до душі, аби розвивати свої творчі здібності, отримувати задоволення від спілкування в колі однодумців і мати сили протистояти стресовим обставинам нашого життя. Тож ми зібрали для вас різні пропозиції (і цей перелік далеко не вичерпано).
Do you speak English? Yes, I do
English speaking club (розмовний клуб з англійської мови) щовівторка проходить у «Гончаренко-центрі» в Чернігова по вечорах. Тут збираються люди різного віку, професій і соціального статусу. Обговорюють абсолютно різні теми.
Чому варто відвідувати такі заняття?
- Це розмовна практика. Далеко не всі можуть розмовляти вільно англійською на різні теми.
- Допомагає позбутися мовного бар’єра.
- Розширює словниковий запас, підтримує діалог, тренує навички комунікації.
За словами координаторки діяльності «Гончаренко-центру» Наталії Астаф’євої, на одній з останніх зустрічей учасники грали в гру «Виправ мене», вгадували слово за описом, відповідали на різноманітні запитання. «З нами цікаво! Підписуйтесь на наш телеграм-канал, аби бути в курсі новин і анонсів», – каже пані Наталія. І додає, що в «Гончаренко-центрі» діють також курси української мови для дорослих, проводять заняття з живопису та літературної майстерності, є група психологічної підтримки. Усі заняття – безкоштовні.
Адреса «Гончаренко-центру» в Чернігові: вул. Шевченка, 9 (там, де сувенірна крамниця «Інтермеццо», а також поруч ще один офіс).
Телеграм «Гончаренко-центру» Чернігів
Мистецтво для дорослих
В арт-студії «Колібрі» є хобі-група, яку залюбки відвідують жінки різного віку. Навчання ведуть відповідно до загальноосвітньої художньої програми. Заняття проходять у вигляді майстер-класів і творчих проєктів. Щонеділі, з 10:00 до 12:30.
Відвідувачі вивчають академічний малюнок, живопис, композицію, скульптуру, основи графічного дизайну, історію мистецтв. Розвивають такі навички, як уміння зобразити будь-що(фігуру людини, скетчі, натюрморт, портрет, пейзаж, анімалістку) різними матеріалами.
Є курс «Фігура людини» – від анатомії до ню. У рамках проєкту «Арт-натхнення» проходять благодійні заняття у вигляді майстер-класів. Є також індивідуальні заняття, корпоративні заняття.
Можна придбати подарункові сертифікати та подарувати заняття живописом на день народження, ювілей, для пари чи родини.
Артстудія «Колібрі» розташована в міському Палаці культури (вул. Івана Мазепи, 23, к. 307).
Контакти: 063 742-62-08; [email protected]
Пленери з художницею Катериною Нікітенко
Свої майстер-класи чернігівська художниця анонсує на фейбуці та інстаграмі. Частенько вони проходять десь у мальовничих місцях Чернігівщини, відповідно недешеві. Майстриня надає учасницям усі матеріали для творчості.
– Творчість – це не просто процес створення, а глибокий акт самовираження, що часто корениться в нашій духовності. Коли ми занурюємось у світ мистецтва, ми торкаємось до глибин наших внутрішніх переживань і емоцій, – розповідає пані Катерина. – Творчість дозволяє нам вийти за межі повсякденності, поринути в спокій і знову знайти зв’язок з нашим внутрішнім «я». Це як медитація, яка матеріалізується в кольорах і формах. Через мистецтво ми можемо розкрити та виразити наші найглибші думки та почуття, які часто важко висловити словами. Це шлях до самопізнання і внутрішнього зцілення. Коли ви творите, ви не тільки створюєте шедеври, а й відкриваєте нові аспекти своєї душі. Нехай ваше мистецтво стане віддзеркаленням вашої внутрішньої гармонії та духовності.
Гра на гітарі чи саксофоні? Будь ласка!
Багато хто з дорослих зізнається, що з дитинства мріяли навчитися грати на якомусь музичному інструменті. Але тоді не мали можливості: чи то музичної школи не було поруч, чи через обмежені фінанси в родині. Але зараз у вас є така можливість, навіть якщо ви давно не дитина!
Один з варіантів – приватна школа музики «Дієз».
Тут запевняють, що мають такі переваги:
- доброзичлива атмосфера для навчання,
- досвідчені й уважні викладачі,
- насичені та цікаві заняття,
- концерти, де можна показати свої здобутки.
Тут є заняття з акторської майстерності, ставлять мюзикли. А ще є вокальний гурт «Співоче коло», де дорослі жінки вчать українські народні пісні та пісні, що вже стали класикою: «Сіла птаха», «Червона рута», «Я піду в далекі гори» та інші. Це свого роду музична терапія, яка підтримувала колись наших бабусь і дідусів у часи жахливих подій, а тепер допомагає вистояти нам.
У школі вже розпочали новий навчальний рік, отож не зволікайте! Заняття проходять у приміщенні видавничого комплексу «Десна» (просп. Перемоги, 62).
Для запису на пробний урок пишіть або телефонуйте: 093 301-10-30; [email protected]
ArtVoice vocal studio
У цій студії проходять уроки вокалу для дітей і дорослих (індивідуальні та групові заняття), а також з акторської майстерності. Зокрема, уже цього року навчального року група дорослих почала підготовку до премʼєри вистави «Нас (не) кинули» за пʼєсою Крістіни Багаєвої. Триває набір у підліткову (12–16 років) групу з акторської майстерності.
Що дають заняття акторською майстерністю:
- це шанс спробувати себе на сцені,
- стати більш упевненим у собі,
- розвинути ораторську майстерність,
- знайти нових друзів,
- розфарбувати сірі будні яскравими барвами.
Студію слід шукати за адресою м. Чернігів, вулиця Пʼятницька, 22-А ( будівля магазину «Каліпсо», цокольний поверх). Контакти: 063 675-42-47
Коли душа співає
Навчитися співати більш професійно, знайти своє коло можна в театрі пісні «ЗАБАВА», що діє в нашому місті з 2015 року. Керівниця театру – викладачка вокалу, режисер-постановник, продюсерка Марина Харчук. А співати сюди приходить і молодь, і люди старшого віку.
Театр пісні «ЗАБАВА» працює в різноманітних жанрах (шоу-програми, естрадний, академічний, народний вокал, джаз). Пропонує нестандартні рішення для традиційного жанру народної пісні.
– Родзинка колективу – вокальна самодостатність його артистів, що дозволяє урізноманітнити наші програми яскравими соло, дуетами, тріо, квартетами, – розповідає нашим читачам Марина Харчук. – Це також дає можливість збирати мобільну групу з 10–15 наших артистів для гастролей.
Репертуар колективу дуже різноманітний, є тематичні номери, багато національно-патріотичних пісень, традиційні народні пісні, відомі світові хіти. Тут намагаються самостійно робити переклади українською пісень, які подобаються учасникам.
– Ми беремо активну участь у концертній діяльності міста, даємо благодійні виступи в обласній дитячій лікарні та геріатричному пансіонаті, – розповідає керівниця колективу. – А найкраще про професійний рівень «ЗАБАВИ» свідчать численні всеукраїнські, міжнародні та інтернаціональні нагороди та Гран-прі.
Зацікавилися? Телефонуйте! Контактний номер: +38 066 602-06-26
Адреса електронної пошти: [email protected]
Співоча майстерня Віри Ібрямової-Сиворакши
Якщо є потреба розвантажитися, щоб бути з собою, долучайтеся до практики співу та гри на музичних інструментах! Уже з вересня діятиме оновлений формат зустрічей-музикування, які матимуть назву «До себе».
– Я довго вагалася, чи робити такі зміни, бо для мене навчання та тяглий процес завжди був у пріоритеті. Але зараз настільки необхідно мозку якісно відпочивати, що подібні зустрічі-музикування просто необхідні, – зазначає пані Віра на сторінці «Співочої майстерні».
Що відбуватиметься? Будуть співи, дослідження своїх голосів, гра на музичних інструментах, імпровізація.
Коли? Щочетверга, о 18:30. Тривалість – дві години.
Цікаво, що сталої групи для занять нема. Кому цікаво, доєднуйтесь до чату у вотсапі, і там буде формуватися група на наступну зустріч. Група – до 10 учасни(ків)ць.
Головні принципи на занятті:
- спостерігати за процесом і собою;
- не оцінювати відразу, дозволити собі бути в співі, музикуванні;
- рівність, роль медіатора може виконувати будь-хто за бажанням;
- безпечне середовище, ми приймаємо людину з її індивідуальною музичністю без оцінок;
- вивчення й дослідження традиційного сільського співу, що був частиною звичайного людського життя.
– Спів – це потужний інструмент для заспокоєння та відновлення. Імпровізаційний спів – це вдвічі потужніше. Я завжди мріяла створити обставини і мати місце в Чернігові, де можна співати всім і кожному. Де процес буде домінуючим на занятті, бо саме в процесі можна прислухатись до себе, до свого голосу і тіла, до тих, хто поряд. Пора втілювати мрію в життя! – підсумовує пані Віра.
Місце зустрічі – кімната-музей майстра народних інструментів О.Шльончика за адресою вул. Фабрична, 12.
Заняття розраховані на всіх, кому цікаво вивчати та досліджувати себе, вдосконалюватись і працювати в команді. Ціна за заняття – 350 грн.
Цікавилася Вікторія Сидорова
Чернігівська Медіа Група
Далі буде
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
12:46, 30 вересня
24
08:09, 26 вересня
10:27, 24 вересня
09:12, 24 вересня
live comments feed...