16:45, 2 листопада
Стресменеджмет і психологічне відновлення: лідерки громад Чернігівщини навчаються Must have навичкам
Стреси та значне психологічне навантаження — щоденна реальність голівгромад і працівників ОМС прикордонних областей України. Оскільки в умовах війни уникнути їх не можливо, вкрай важливою навичкою стає психологічне відновлення.
Програма «U-LEAD з Європою» запустила пілотний проєкт для підтримки жінок-лідерок в громадах Чернігівщини та Сумщини. Чернігівська та Сумська області невипадково обрані для реалізації цього проєкту, адже межують з країною-агресором та мають спільний кордон загальною протяжністю понад 560 кілометрів на Сумщині та 225 кілометрів на Чернігівщині. Під час повномасштабного вторгнення 2022 року саме через ці території відбулось вторгнення ворога. А нині деякі громади перебувають під постійними обстрілами.
Як зазначає керівниця ГО «Кризовий центр психічного здоров’я» Оксана Іванцова, жінки сильніше реагують на стрес, викликаний наслідками війни, більш емоційно сприймають інформацію та потребують додаткового ресурсу для переживання стресових ситуацій.
«Ці події є психотравмуючими і в подальшому матимуть наслідки: депресії, тривожні розлади, посттравматичні стресові розлади. Важливо на ранніх етапах піклуватись про це, маючи таку пролонговану дальню ціль — профілактика і полегшення подальших ускладнень», - каже пані Оксана.
У рамках проєкту «Підтримка жінок-лідерок у подоланні наслідків війни» ГО «Кризовий центр психічного здоров’я» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» впродовж п'яти місяців проводив тренінги, практикуми та консультації з фахівцями-психологами.
Працівники ОМС залишаються на території своїх громад, працюють під обстрілами та мають оперативно реагувати на виклики, спричинені війною. Переважно це жінки, але у самих громадах відсутні спеціалісти, які можуть навчити працівників методам зменшення психологічної напруженості, надати необхідну психологічну підтримку. Саме цю проблему і покликаний вирішити проєкт.
«Оскільки жінки-керівниці повертаються додому, де є діти, чоловіки, фактично навантаження на них ще більше. І відповідальність ще більша за життя, здоров’я, за своїх людей на роботі, за близьких. І це та відповідальність, яка потребує досить суттєвого ресурсу», — розповіла одна із учасниць проекту, Добрянська селищна голова Світлана Бицько.
Тож серед ключових завдань проєкту - формування навичок стрес-менеджменту та психологічного відновлення. Адже люди по-різному реагують на стресові ситуації та з різною швидкістю відновлюються. «У мене в колективі більшість жінок, майже 90%. Всі абсолютно різні за реакцією – від тих, хто від перших пострілів втрачали свідомість, до таких, що готові були стати поруч зі мною. Як би ти себе не почувала, якщо ти спокійна, то цей спокій передається і колективу, тому це важливо», — поділилася Світлана Бицько.
Ще одна з важливих цілей проєкту — комунікація жінок-лідерок. Зокрема, як доносити інформацію, щоб тебе чули та розуміли правильно.
«Треба визнати, що у нас у всіх не все добре з комунікацією. Ми теж в певному розумінні закриваємось, коли нас багато критикують. Важливо це розуміти і в той момент, коли хочеться закритись від усіх, перебороти себе, йти до людей та налагоджувати контакт. Тому що попри те, що тобі важко, ти є в певному розумінні взірцем, на який рівняються», — зазначає пані Світлана.
«Практика піклування про ментальне здоров’я в Україні не є усталеною чи поширеною. Адже полікувати зуб — це усім зрозуміло, а такі практики — далеко не завжди зрозумілі. А якщо незрозуміло, то і не надто важливо й можна це відсунути, взагалі про це не думати. Ми ж прагнемо донести важливість таких практик на рівні з піклуванням про фізичне здоров’я», — зазначає Оксана Іванцова.
У проєкті «Підтримка жінок-лідерок у подоланні наслідків війни» беруть участь шість громад. Три з Чернігівської області: Куликівська, Добрянська, Яблунівська, та три з Сумської: Березівська, Новослобідська та Ямпільська.
За інформацією проекту U-LEAD з Європою
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
00:00, Вчора
00:00, 19 листопада
11:21, 2 грудня
15:09, 30 листопада
00:00, Вчора
live comments feed...