
17:48, Сьогодні
У Чернігові створили єдиний безпечний простір для дітей, які стали потерпілими або свідками злочинів

На Чернігівщині відкрили перший Центр захисту та підтримки дітей за моделлю “Барнахус”, який працюватиме з дітьми, що стали потерпілими або свідками насильства та інших кримінальних правопорушень. Новий простір покликаний убезпечити дітей від повторної травматизації під час слідчих та судових процедур.
Про це повідомляє пресслужба Чернігівської ОВА.
Відкриття Центру відбулося 19 червня у Чернігові під час круглого столу за участі представників органів влади, правоохоронної та судової систем, міжнародних організацій і фахівців у сфері захисту прав дітей.
Центр створено в межах меморандуму про співпрацю між Чернігівською обласною військовою адміністрацією, Міжнародним благодійним фондом «Українська фундація громадського здоров’я» та ЮНІСЕФ. Він став першим на Чернігівщині та шістнадцятим в Україні.
За словами заступниці голови Чернігівської ОДА Жанни Шерстюк, головна мета Центру — забезпечити інтереси дітей, які стали потерпілими або свідками у кримінальних провадженнях, та захистити їх від повторного психологічного травмування.
«Відтепер у нашій області діятиме єдиний безпечний простір. Тож хочу подякувати за це представникам ЮНІСЕФ та всім партнерам», — зазначила вона.

Робота Центру організована за принципом «одного вікна». Дитина відвідує заклад лише один раз, а опитування проводить спеціально підготовлений психолог у комфортній та безпечній атмосфері. Розмова фіксується за допомогою сучасних технічних засобів, а відеозапис може використовуватися як доказ у суді. Це дозволяє уникнути повторних допитів і звільняє дитину від необхідності особисто брати участь у судових засіданнях.
За словами виконавчої директорки МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» Галини Скіпальської, за час впровадження моделі «Барнахус» в Україні комплексну допомогу вже отримали понад 3100 дітей. Також було проведено близько 2600 процесуальних дій за участю дітей та надано понад 6400 консультацій психологів і соціальних працівників.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
12:13, Сьогодні
11:16, 15 червня
10:16, 15 червня