• Головна
  • У Ніжині знесли будки для безпритульних собак: зоозахисники звернулися до поліції
16:53, Сьогодні

У Ніжині знесли будки для безпритульних собак: зоозахисники звернулися до поліції

У Ніжині знесли будки для безпритульних собак: зоозахисники звернулися до поліції

У Ніжині на Чернігівщині демонтували будки для безпритульних собак, які, за словами зоозахисників, містяни встановили власним коштом. В UAnimals заявили, що звернулися до поліції через демонтаж. У Ніжинській міській раді пояснили, що конструкції були встановлені самовільно та стали приводом для скарг мешканців.

Про це йдеться у дописах UAnimals та Ніжинської міської ради.

В UAnimals заявили, що будки встановили для того, щоб безпритульні тварини мали укриття в холодну пору року. За словами зоозахисників, після демонтажу собаки залишилися на своїх територіях.

«Будки демонтували. А собаки — залишилися», — зазначили в організації.

В UAnimals також повідомили, що їхні юристки подали заяву до поліції. Крім того, міжфракційне депутатське об’єднання «Гуманна країна» готує звернення щодо обставин демонтажу та захисту тварин на безпечне укриття.

У Ніжинській міській раді заявили, що рішення про демонтаж ухвалили після неодноразових звернень мешканців щодо будок, встановлених у місцях масового скупчення людей.

Серед причин міська влада назвала порушення санітарних норм, зокрема накопичення залишків їжі та екскрементів, а також поширення комах. Також у міськраді повідомили про скарги щодо агресивної поведінки тварин і випадків нападів на перехожих та працівників комунальних служб.

Ще однією причиною назвали відсутність погоджень. За даними міськради, будки були самовільно встановлені на землях комунальної власності.

У мерії зазначили, що після перевірок Муніципальної варти та звернень до правоохоронців власників конструкцій встановити не вдалося. Через це будки кваліфікували як великогабаритне сміття та вивезли на тимчасове зберігання.

У міській раді наголосили, що не виступають проти захисту безпритульних тварин, але вважають необхідним враховувати безпеку та інтереси всіх мешканців.

Як компроміс міська влада пропонує облаштувати узгоджені місця для годування та укриття тварин за межами центральної частини Ніжина та зон активного руху людей. Також пропонують забезпечити регулярне прибирання території та попередньо погоджувати встановлення конструкцій із профільними службами.

«Пропозиція перенести будки за межі міста або подалі від людей — не вирішення проблеми. Безпритульні тварини залишаються на своїх територіях, де їх регулярно годують», – в свою чергу зазначають зооволонтери.

У міськраді заявили про готовність провести зустрічі з представниками зоозахисних організацій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#собача будка #Ніжин #безпритульні тварини #безпритульні собаки #демонтаж #Чернігівщина
Оголошення