• Головна
  • Черниговские «акулы пера» и общественные деятели требуют отменить антидемократические законы
16:30, 21 січня 2014 р.

Черниговские «акулы пера» и общественные деятели требуют отменить антидемократические законы

20 января представители черниговских СМИ, общественные и политические деятели города и области подписали открытое обращение к Президенту Украины, главам Верховного Совета, Конституционного суда и народным депутатам. Главное требование – признать антиконституционными и отменить пакет антидемократических законов, принятых Верховной Радой Украины 16 января.

«Де-факто в Украине вводится тоталитаризм и диктатура, утверждается цензура», - отмечается в обращении, принятом в дискуссионном клубе «Экспертная мысль».

Народным депутатам от Черниговщины Владиславу Атрошенко, Николаю Рудьковскому, Ивану Куровскому и Игорю Рыбакову, чьи голоса «за» «вписаны в упомянутые законы» отдельно адресован призыв немедленно опротестовать процедуру голосования и отозвать свои голоса.

Подписи под обращением поставили, в частности представители общественных организаций «МАРТ», «Доброчин», «Апельсин» и многие другие. Среди наиболее известных журналистов – собственный корреспондент газеты «Голос Украины» Сергей Павленко, редактор интернет-издания «ПиК» Павел Пущенко, глава Черниговского Независимого медиа-профсоюза Владислав Савенок.

Ниже приведён текст обращения на языке оригинала:

Президенту  України, головам Верховної Ради, Конституційного суду України,  народним депутатам  

Відкрите звернення

Ми, представники чернігівських засобів масової інформації і електронних засобів масової комунікації, представники медіа-профспілок і громадських організацій, звертаємося до Президента України, голови Верховної Ради, Конституційного суду України,  народних депутатів  з вимогою визнати антиконституційними і  відмінити пакет законів прийнятий 16.01.2014 р. Верховною Радою України з порушенням процедури голосування .

Зазначеними законами де-факто в Україні вводиться тоталітаризм та диктатура, запроваджується цензура, а для журналістів електронних засобів масової комунікації впроваджується фактична заборона на професію. Поза законом поставлені Інтернет-видання, які за своєю суттю не є інформаційними агенціями, оскільки не збирають інформацію з метою її продажу читачам чи третім особам.

Норма закону, що зобов’язує провайдерів без рішення суду за вказівкою державного органу відключати «екстремістські» сайти та новинні блоги, робить його антиконституційним і таким, що суперечить загальноприйнятим у цивілізованих державах нормам права.

Крім того, абсурдний за своєю суттю закон Колесніченка-Олійника вводить кримінальну відповідальність за наклеп, «екстремістську» діяльність і за прямі обов’язки журналіста – зокрема за збирання фактично будь-якої  інформації про працівників правоохоронних органів та суддів,  що дозволить правоохоронцям залякувати і репресувати «незручних» журналістів та блогерів.

Цими  законами  фактично ліквідуються конституційні гарантії свободи слова, передбачені статтею 34 Конституції України.

Закон грубо порушує фундаментальні свободи совісті, поглядів, слова, інформації, зібрань, асоціацій, пересування, право власності та право на приватність, ігноруючи тим самим відповідні конституційні норми і статті Міжнародного пакту ООН про громадянські та політичні права й Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, а також статтю 22 Конституції України.

Законом Колесніченка-Олійника  держава   примудрилася ввести до юридичного словника негативне тавро «іноземного агента» і застосувати його до тих, хто виконує прямі обов’язки держави власним коштом і коштом міжнародних донорів.  Таким чином, правляча коаліція оголосила війну громадянському суспільству.

Але  ми ніколи не погодимося, щоб органи влади витісняли український народ на його власній землі у соціальне гетто, ще й замість виконання своїх безпосередніх зобов’язань перед суспільством вішали йому на шию табличку з написом "іноземний агент". Ми заявляємо, що погодження з пропонованим статусом було б з нашої сторони образою пам’яті борців за волю України, її відомих дисидентів і справжніх Героїв.

В усі часи Незалежності малий бізнес, який в цивілізованому світі є основою економіки, мусив боротися за своє існування. Саме дрібні підприємці є найбільш активною частиною суспільства, яка звикла відстоювати свої права на всіх рівнях, аж до тривалих акцій протесту. На тепер бізнес позбавили можливості вільно, та у гарантований Конституцією України спосіб захищати себе, створювати нові робочі місця, зрештою, відчувати себе вільними людьми у вільній країні! Громадські об’єднання та профспілки малого та середнього бізнесу, не сприймають плюндрування Основного Закону України, адже ст.. Конституції є статтею прямої дії і не потребує додаткового регулювання.

З огляду на це, медіа-спільнота і громадські організації Чернігівщини вимагають від Конституційного суду визнати підписані Президентом України Віктором Януковичем закони антиконституційними.

Якщо цього не станеться, гарант додержання Конституції нестиме персональну відповідальність за репресії проти журналістів, громадських організацій і всього українського суспільства, які будуть здійснюватися на підставі цього антиконституційного закону.

Вважаємо, що саме ухвалення провладною більшістю у сумнівний спосіб   цих  законодавчих актів стали останньою краплею, що переповнили чашу терпіння українського народу. Тому саме влада несе всю повному відповідальності за радикалізацію суспільних настроїв та подій, що мали місце 19- 20 січня 2014 року на вулиці Грушевського в Києві.

Закликаємо депутатів Верховної Ради від Чернігівщини Владислава Атрошенка, Івана Куровського, Ігора Рибакова, Миколи Рудьковського  чиї голоси «ЗА» вписані у згадані закони, не ганьбити чернігівської громади, негайно опротестувати процедуру голосування й відкликати свої голоси під згаданими законами. Так ви врятуєте свою честь, а Україну – від мороку феодальної бандитської окупації і наслідків громадського спротиву, який буде жорстким і нещадним в першу чергу до Вас.

Слава Україні! Героям слава!

20  січня 2014 року.

Обращение открыто к подписанию. Добавить свою подпись можно, в частности, обратившись к редакции сайта ПіК.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...