Черниговские вкладчики «Демарка» готовы перекрывать дороги и блокировать горсовет

Ситуация с банком «Демарк» грозит перерасти в крупный затяжной конфликт. Учитывая, что держателями пластиковых карт банка только в нашем городе являются десятки тысяч людей, картина вырисовывается печальная.

Обещанные главным банкиром области Леонидом Волошком выплаты вкладчикам так и не начались даже после 10 ноября. А ведь чиновники говорили, что уже с первого числа этого месяца люди начнут получать деньги.

Инициативная группа вкладчиков «Демарка» устала обивать пороги кабинетов временной администрации скандального банка и решила обратиться напрямую к руководству области, к и. о. главы Черниговской облгосадминистрации Сергею Журману, чтобы вынудить администратора банка Владимира Приходько... регулярно общаться с горожанами.

Руслан Волощук, координатор группы вкладчиков банка, излагает предысторию:

– «Демарк» – це був наш, місцевий банк. Ми йому довіряли. За більш ніж 20 років його роботи у нас з ним не виникало жодних проблем.

Криза виникла у 2010-му, коли серед акціонерів з'явилися немісцеві. Пакети акцій були перекуплені спочатку жителями Києва, а потім – жителями сходу України. Які в цілому володіли десь 95% акцій. Статутний фонд – 206 млн гривень. І почалося…

Усі посади в контролюючих органах цього банку (я маю на увазі наглядову раду, ревізійну комісію) були зайняті вихідцями з Києва. При тому, що чотири посади займали представники однієї юридичної особи!

Цифри з фінансових звітів банку говорять самі за себе: на 29 вересня 2014 року, з моменту введення тимчасової адміністрації, у «Демарку» було активів на 1 млрд 348 млн гривень. Із них було вдосталь коштів, щоби покрити заборгованості перед вкладниками: 710 млн гривень банк винен по депозитах. І по поточних рахунках – 354 млн.

Обещать не значит жениться
Несмотря на впечатляющие активы, о которых говорят вкладчики, почему-то было принято решение о том, что задолженность банка следует гасить за счет Фонда гарантирования вкладов.

Теперь проблемным банком занимается временная администрация фонда. И все бы ничего, да только сам администратор как воды в рот набрал. Вкладчики жалуются: о том, как продвигается его инспекция, – ни слова!

– Чинним законодавством України і положенням ФГВФО (Фонд гарантування вкладів фізичних осіб) передбачено, що протягом місяця від початку введення тимчасової адміністрації проводиться інвентаризація активів і формується перелік вкладників, - объясняет Руслан Волощук.

Приходько заявив нам, що не буде ніякої черги, усіх в алфавітному порядку вибудуємо. Хто має заборгованість – по пенсійних картах, по зарплатних, по депозитах – усе буде однаково. По всіх ЗМІ було оголошено, що виплати почнуться з 1 листопада.

Але цей день настав – і нема нічого. До того ж Приходько, хоч і обіцяв з нами зустрітися, але замість себе прислав заступника. У нього немає таких повноважень, щоби щось ясно сказати про цю ситуацію.

Кроме того, вкладчики напоминают: во многих СМИ утверждается, что задержка с выплатами объясняется отсутствием необходимой суммы на счетах самого Фонда гарантирования вкладов.

На это и начальник Черниговского управления НБУ Леонид Волошок, и Сергей Журман отреагировали весьма любопытно: заявив, что… журналисты, мол, всякое пишут, «это же желтая пресса»!

Вкладчики парировали: чтоб не было неправильной трактовки – временная администрация и другие официальные источники должны сами информировать о проделанной работе. Причем регулярно. Тем более что прозрачность в работе с вкладчиками предписывают и соответствующие положения самого Фонда гарантирования!

– Хочу зазначити, що пан Приходько працює в дуже закритому режимі. Жодної прес-конференції чи семінару він не провів. Хоча представники банківських установ час від часу подібні заходи проводять, - утверждает Руслан Волощук

Натомість нам кажуть «ми будемо працювати у відповідності до законодавства». Нема питань! Тільки повідомте, що було зроблено за цей період. Ми ж кожні два тижні ходимо до Приходька, натомість спілкуємося… з його представниками!

Загадочный инвестор
Уставшие от неопределенности люди в количестве нескольких сот человек явились 7 ноября под центральный офис «Демарка». Но даже и тогда администратор к вкладчикам не вышел.

Люди отправились в кабинет самого начальника. Однако и там им сообщили лишь общеизвестные факты: что ведется инвентаризация и что составляется список вкладчиков.

Правда, удалось и выяснить: появился некий загадочный инвестор, который изучает ситуацию по банку.

– Нам сказали так: після 20 листопада щось, можливо, й проясниться. Звісно, нас такі відомості не задовольнили, ми почали ставити конкретні запитання: коли почнуться виплати, де, як? На жодне з них пан Приходько не відповів. Була лише одна відповідь: «Не знаю».

Більш того, ми були шоковані останніми словами Приходька: мовляв, якщо ми ще раз будемо задавати такі запитання, то «ми вас поставимо в останню чергу на отримання своїх вкладів»!

Также вкладчикам удалось выяснить, что инвестор якобы готов взять на себя долговые обязательства банка. Но не по всем задолженностям, а лишь по некоторой их части. Что это означает – на данный момент неизвестно.

Попытки записаться на прием к Владимиру Приходько, чтобы это прояснить, тоже результата не дали: чиновник сообщил, что сможет встретиться, например, с Русланом Волощуком только 11 декабря, и не раньше.

У людей сложилось впечатление, что администратор просто затягивает время с тем, чтобы не выплачивать денег. Правда, Леонид Волошок тут же возразил:

– Такого не будет никогда. Всё выплатят!

В НБУ готовы повлиять на администратора
Кроме того, отчаявшиеся люди обратились и в горсовет с просьбой повлиять на излишне молчаливого администратора. То есть создать временную комиссию, которая бы курировала вопросы вкладчиков.

– У нас був проект рішення на найближчу сесію про створення депутатської комісії, яка б займалась виключно отриманням інформації і доводила б її до людей через ЗМІ офіційно. Міська рада нам відмовила, - рассказал Руслан Волощук.

В итоге люди пришли в ОГА. Вкратце их требования сводятся к оперативному и официальному информированию, а также к замене временного, некомпетентного, с их точки зрения, администратора.

Леонид Волошок прокомментировал претензии горожан:

– На основі чого я говорив про 1 листопада? На основі розмов з Нацбанком та керівництвом Фонду гарантування вкладів. Я не хочу, щоб ви думали, буцімто я дам команду – і ці кошти вам виплатять. У мене таких повноважень нема.

Виплати будуть, повірте – будуть. Ми хотіли це зробити швидко, але... Втрутилися якісь інвестори, які хочуть вивчити стан банку. Я достеменно теж цього не знаю.

Що стосується Приходька, то я з ним зустрічався. Розмовляв. Підпорядкований він НБУ? Ні. Але певний вплив ми на нього маємо. І налаштовуємо його на те, щоби він вів з вами діалог.

Пресс-конференции всё же будут
Почему по Фонду гарантирования вкладов идут такие проволочки со сроками? В региональном управлении НБУ поясняют это тем, что там сейчас занимаются выплатами по «Терра-банку».

Что касается смены администратора, Леонид Волошок не считает, что это хорошая идея. Вряд ли эта «ротация» способна существенно повлиять на ситуацию с выплатами. Хоть Приходько и неконтактный человек, но он уже вник в проблемы банка. Он работает с ними.

- Я зв’яжуся з керівництвом фонду, доповім про соціальну напругу з вкладниками і попрошу його влаштувати прес-конференцію для журналістів по стану банку, - пообщеал Леонид Волошок

И.о. председателя Черниговской ОГА Сергей Журман предложил еще один способ решения проблемы:

- Я пропоную написати два листи керівництву фонду з вимогою призначити банк-агент (банк, через который ФГВФЛ будет осуществлять выплаты гарантированного возмещения по вкладам. – авт.), прискорити процедуру отримання коштів і чітко інформувати про стан справ із «Демарком».

Люди обещают: если руководство фонда к ним не прислушается – многолюдные и многочасовые акции протеста в Чернигове гарантированы, вкупе с перекрыванием автодорог, железнодорожных путей, блокированием работы горсовета.

еженедельник "Семь дней"
Демарк Леонид Волошок Руслан Волощук Владимир Приходько
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
124 просмотра в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
Общество
Алея Героїв назву на "Арт Авеню" поки не змінює. Про це журналістів 0462.ua повідомила заступник начальника управління культури Катерина Литвин. За словами заступниці - про перейменування не йдеться.  "Управління культури  ініціювало лише появу культурного проекту на оновленій алеї - "Арт Авеню". Можливо, з часом, якщо така назва приживеться, ми піднімемо питання і про перейменування. Проте така пропозиція буде виноситися на обговорення всього міста, склик...
Общество
У деяких районах області і безпосередньо у самому Чернігові опалювальний сезон може розпочатися дещо пізніше ніж 15 жовтня, повідомив заступник голови ОДА Сергій Сергієнко на відповідній нараді. Одна із причин - через крадіжки елементів у внутрішньобудинкових системах, без яких опалення увімкнути не можна.  У деяких випадках питання стосується децентралізації повноважень.  Заступник голови Чернігівської ОДА назвав майбутній опалювальний сезон складним:  ва...
Бизнес
Втретє Чернігів пробіг «Нова Пошта напівмарафон». Масштаби вражають: якщо у 2016 році на старті було 700 учасників, то сьогодні – понад дві тисячі. Організувала це все тендітна жінка – Інна Поперешнюк. Вона ж – співзасновниця найбільшої в Україні компанії з експрес-доставки. У її житті є місце для всього: роботи, родини, спорту, мрій і саморозвитку. Про секрет такого балансу – з перших вуст. Починати бізнес треба в рідному місті. Не обов’язково їхати по но...
Происшествия
Вчора вночі, 24 вересня  до рятувальників міста Ніжина надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку по вул. Індустріальній. Про це повідомляє Управління ДСНС у Чернігівській області, на офіційній сторінці у Facebook. На момент прибуття вогнеборців в оселі спостерігалося щільне задимлення та горіння. Одягнувши апарати захисту органів дихання та зору, вогнеборці одразу приступили до гасіння. Спільними оперативними діями пожежу о 04:39 було локалізовано...
тест
До дня міста редакція 0462.ua вирішила перевірити, наскільки добре наші читачі знають історію міста та його архітектурних пам'яток.
Спорт
Уже в это воскресенье, 30 сентября, черниговская "Десна" примет на домашнем поле "Ворсклу". Именно эта команда станет противником северян в 10-м туре УПЛ. Матч начнется в 14:00. Сейчас же черниговские футболисты направляются в Херсон, где сыграют свой первый матч в рамках Кубка Украины с "Кристаллом", 26 сентября в 15:00.
Общество
Звернення щодо призначення субсидій для відшкодування витрат на оплату ЖКП за 8 місяців надійшли від 4,2 млн домогосподарств в Україні, що на 40,1% менше, ніж у відповідному періоді 2017 року. При цьому дві третини звернень (65,4%) належали жителям міст, повідомляє громадська спілка "Економічний дискусійний клуб", яка проаналізувала дані Держстату за 2018 рік щодо призначення субсидій. "За 8 місяців 2018 року звернення надійшли від 4 244,2 тис. домогоспода...
Общество
Семенівська ОТГ в Чернігівській області виставить пам'ятник Володимиру Леніну на електронні торги. Про це повідомляє виданя Сіверщина з посиланням на сесію міської ради в Семенівці. Сесія Семенівської міської ради 23 вересня розглянула проект рішення "Про затвердження умов продажу об’єкта малої приватизації, які розроблені аукціонною комісією". Депутати міськради погодились з умовами продажу колишнього пам’ятника Володимиру Леніну, які розробила аукціонна...
Криминал
Дві нелегальні автозаправні станції викрили в Чернігові. Про це повідомили в ДФС у Чернігівській області. Обидві, так звані, точки продажу палива діяли нелегально. Так як автозаправні станції є об'єктами підвищеної небезпеки, то для їх експлуатації потрібні відповідні дозволи. Таких документів власники не мали.  За результатами проведених заходів із незаконного обігу вилучено майже 71 тисячу літрів палива та обладнання для його реалізації. Загальна вартіст...