Василь Цушко: відповідальність розділяти готові

Як свідчать соціологічні опитування та особистий досвід кожного з нас, нині довіра до політиків знизилася до критичної межі. Це стосується всіх без винятку політичних сил, навіть тих, які прийшли до влади на хвилі Майдану. Виборці ставлять собі головне запитання: за кого голосувати? І самі відповідають на нього: немає за кого.

Про соціальну справедливість лише мріємо

Не один рік українці мріють про гідні зарплати та пенсії, соціальні гарантії, розвиток економіки на благо всіх, а не купки вибраних, яких називаємо олігархами. Згадаймо, що всі разом ми мріємо про якісне й доступне медичне обслуговування, доступну освіту без хабарів та корупції. Це абсолютно нормальне бажання жити в соціально захищеній країні, яка дбає про своїх громадян. Попри декларації, нічого не змінюється. То яку державу ми будуємо?

А скільки молоді не виїхало б, якби країна потурбувалася про роботу для них, а ще про житло для молодих сімей, забезпечила соціальні гарантії їхнім дітям. На жаль, ні збільшенні виплати при народженні дитини, ні допомога по догляду не стали рятівними на фоні інфляції та тотального здорожчання життя.

Натомість, майже кожна молода родина після створення відразу зіштовхується з чималою кількістю проблем, на вирішення яких витрачається половина життя. Молоді люди розуміють, що вони, на жаль, непотрібні цій країні.

Не один рік ми боремося за справедливий суд та некорупційну правоохоронну систему, які будуть дійсно служити народу, а не захищати інтереси товстосумів. Проте скільки з часу отримання незалежності вже змінилося влад, але принципи функціонування вищезгаданих інституцій та систем залишаються незмінними.

Навпаки, як стверджують ті, хто опиняється у скрутній ситуації і змушений звертатися по допомогу до міліції чи суду, хабарництво нікуди не зникло. При цьому контролюючі структури є ще й предметом торгу між представниками нинішньої та попередньої влади. Видно, не дуже вигідно ламати корупційні схеми в судах чи набирати нових незаплямованих людей в органи правопорядку.

Політичні експерти категоричні у своїх висновках: олігархи змінюють одне одного при владі, використовуючи у своїй передвиборчій риториці фактично гасла лівих – соціалістів та соціал-демократів. Українці ж їм вірять, але про соціальну справедливість лише мріють...

Соціалістична ідея живе

Справді, якщо в таких європейських країнах, як Швеція, Фінляндія, Велика Британія, Німеччина, Італія, Бельгія та інших, лівоцентристські соціалістичні та соціал-демократичні партії є правлячими, то в Україні лівих майже не чути. Так, КПУ повністю себе скомпрометувала, а до керівництва Соціалістичної партії прийшли люди, які своїми діями дуже підірвали довіру людей до політичної сили.

На тлі того, що політичні партії в Україні фактично не мають ідеологічного підґрунтя, а є бізнесовими політпроектами, з’явилася нова партія, яка готова стати на захист соціальної справедливості людей. Це – партія «Соціалісти», яка об’єднала найбільш свідомих представників Соцпартії. Вони повністю відмежувалися від колишнього керівництва відомого політичного бренду.

24 січня в Києві відбувся III з’їзд нової лівоцентристської партії європейського типу. Показовим є те, що про підтримку партії «Соціалісти» заявили присутні в залі представники Партії європейських соціалістів. Це багато про що говорить, адже в Європарламенті її представляють 190 депутатів.

Мир не за будь-яку ціну

Делегати затвердили програму та визначили пріоритетні напрямки роботи. Неважко здогадатися, що серед головних завдань своєї політичної діяльності присутні на з’їзді вважають досягнення миру в Україні, покращення соціального-економічного становища українського народу, а також зміну системи влади, бюджетну децентралізацію.

Мир дуже потрібен Україні. Ставши заручником геополітичних ігор, наша країна продовжує втрачати людей і ресурси. Так, у Європі вміють домовлятися, а в нас це вважається ганебним. Оплакуємо майже щодня загиблих і рухаємося стежкою війни.

Виступаючи на з’їзді, голова партії «Соціалісти» Василь Цушко підкреслив:

- Я особисто знаю Петра Порошенка і вірю, що він хоче миру, але всі його зусилля розбиваються об позиції ура-патріотів і «яструбів», які стверджують, ніби дипломатія тут безсила, і всі у нас хочуть воювати до переможного кінця. Хоча насправді розсудливі люди вже давно зрозуміли й відверто говорять, що цю проблему військовим шляхом вирішити неможливо...

Партійці вважають, що дипломатичні способи припинення військових дій на Донбасі далеко не вичерпані, тож потрібно домовлятися при умові збереження територіальної цілісності України. Адже відступати далі нікуди.

Влада: для людей

Крім військової, країна нині переживає економічну кризу. І починати потрібно зі зміни системи загалом. Щоб зрозуміти, чому в Україні потрібно реформувати систему влади, варто згадати досвід передових країн.

Там партії змінюють одна одну при владі, щоб ефективно використовувати доступні механізми для втілення своїх ідей зі створення кращих умов для життя людей, запровадження ефективних інструментів управління. У нас же переможець (чи переможці), отримавши всі важелі впливу та повноту влади, використовують це на власний розсуд – як для розправи з політичними опонентами, так і для переділу власності, і лише згодом, можливо, згадають про виборця.

А люди втомилися чекати на краще життя. Їм хочеться вірити владі, вони сподіватися на зміни. На жаль, задекларовані реформи лише ускладнюють життя пересічного українця.

Так у черговий раз сталося з децентралізацією бюджетів. За висновками експертів, рівень централізації бюджету-2015 склав 75%, тоді як раніше вище 50% не було.

За словами лідера партії «Соціалісти» В. Цушка, чим вищий рівень централізації бюджету, тим більше можливостей для корупції. Політична сила готова запропонувати таку модель управління, при якій владу буде передано органам місцевого самоврядування, місцевим громадам. Лише вони самі зможуть визначати, як їм жити, куди рухатися та з ким.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
22 просмотра в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
Общество
Проблема безпритульних кішок та собак є наболілою для Чернігова. Від такого сусідства страждають люди. Ще постає й питання іміджу міста. Іноземні туристи неодноразово висловлювали своє обурення щодо великої кількості безпритульних тварин на вулицях обласного центру Сіверщини. Цього року чернігівці мають можливість посприяти покращенню ситуації, віддавши свій голос у Бюджеті участі – 2019 за проект № 78 «Стерилізація безпритульних тварин».  Це – потрібно Гр...
Политика
Учора, 19 вересня, з робочим візитом до Чернігова приїхали керівники партії «Основа». Під час прес-конференції лідер партії Сергій Тарута та голова «Основи» Андрій Ніколаєнко представили медійникам Андрія Дуплечева, який віднині є головою партії «Основа» в Чернігівській області. На Чернігівщині Сергій Тарута не вперше. Щоправда, попередні візити стосувалися більшою мірою культурологічних питань. Так, наприклад, депутат раніше долучався до відновлення істор...
Политика
У Деснянському територіальному центрі надання соціальних послуг свято — нарешті можна відправляти на пенсію свою «ластівку» — ВАЗ 2107, яка відслужила свої 15 років. «Жигулі» замінить незвичайний автомобіль, розроблений під потреби підопічних терцентру. Він має спеціальний висувний пандус, яким дуже зручно рухатися навіть на інвалідному візку, а також спеціальні ремені безпеки, які надійно фіксують візок. Поруч є місце для супровідника. Це перший сертифіко...
Экология
15 вересня в День прибирання Чернігів долучився до Чернігів масових прибирань. Понад 150 країну світу проводять щорічно подібні акції. 24 вересня координатор Чернігівської області та місті Вікторія Богдан та координатор «Всесвітнього дня прибирання» в Україні Людмила Осипчук  розповідатимуть про підсумки «Всесвітнього дня прибирання» у Чернігові та області.  Початок запланували на 12 годину. Місце проведення - Чернігівська міська рада, вул.Магістратська, 7...
Общество
Обновление вакансий в базе данных областной службы занятости происходит регулярно. Большинство появляющихся вакансий - минимальным размером заработной платы, или близким к нему. Однако есть и высокооплачиваемые. Итак, кому работодатели Черниговщины готовы платить больше и сколько именно? Рассказывает пресс-служба ОЦЗ. «По состоянию на 1 сентября текущего года средний размер оплаты труда в расчете на одну вакансию, представляемых работодателями в службу зан...
Общество
Захоронение второй половины Х века раскопали в селе Шестовица Черниговского района. Впервые вместе с украинскими археологами работают коллеги из Польши. За две недели совместной экспедиции они исследовали один курган и перешли к работам над другим.  Польские археологи работают в Шестовице впервые. Сюда их пригласили черниговские коллеги, рассказывает преподаватель Института археологии Варшавского университета Дариуш Бащек. На Черниговщине вместе с ним прие...
Общество
Традиційно в четверту неділю вересня в Україні відзначають своє професійне свято працівники машинобудівної галузі. З цього приводу в обласному центрі відбулися урочистості: кращі представники даної галузі отримали почесні відзнаки. Про це повідомляє прес-служба ОДА. На Чернігівщині діє майже 40 підприємств з виробництва електричного та електронного устаткування, сільськогосподарської, будівельної техніки, обладнання для нафтопромислового комплексу, медични...
Общество
23 вересня на вулицях у центральній частині Чернігова відбудуться легкоатлетичні змагання - напівмарафон, який проводиться до Дня міста Чернігова вже третій рік поспіль. Організатором виступає "Нова Пошта". Про ділянки, які будуть перекриватися на час забігу, повідомляє Чернігівська міська рада. У зв’язку з цим легкоатлетичними змаганнями рух транспорту в центрі міста перекриватиметься на таких ділянках:  - просп.Миру в обох напрямках від перехрестя з вули...
Спорт
Вже 23 вересня на Десну чекає протистояння з грандом українського футболу – «Динамо» (Київ). Вчора "Десна" розпочала активну підготовку до матчу київським "Динамо", який відбудеться 23 вересня. Разом з командою вже тренується й Максим Імереков. Сьогодні центральний захисник Максим підписав офіційний контракт з чернігівським клубом. В складі «Десни» Імереков буде виступати під №32. Про це пише офіційний сайт ФК "Десна". Коротка біографія: Максим Ігорович Ім...