Отримати статус учасника бойових дій стало простіше

ПОЗИЦІЯ. Геннадій Корбан та Фонд оборони країни підтримали роботу Центру правової допомоги учасникам АТО в сфері допомоги бійцям в отриманні статусу учасника бойових дій.  Не лише процес отримання цього статусу метою організації, а й гарантування того, що всі соціальні виплати, передбачені державою, будуть зроблені.

Громадська приймальня Геннадія Корбана підтримала ініціативну групу Центру правової допомоги учасникам АТО та стала тією силою, що підтримує їхні починання та сприяє найефективнішому виконанню поставленої мети організацією. Звернутися з усіма питаннями та проблемами, що виникли під час оформлення статусу учасника бойових дій, населення може до громадської приймальні Геннадія Корбана. Над цими питаннями активно працює вже майже рік Центр правової підтримки учасників АТО. Зараз вони мають значні додаткові потужності у роботі завдяки підтримки Фонду оборони країни та Геннадія Корбана.

Найбільше постраждали від неточностей у процедурі оформлення статусу учасника бойових дій бійці 1-ї танкової бригади. Отримати «учасника бойових дій» не можуть майже 80% військових. «Причин цьому немало, але вирішити їх усі можливо» – упевнений Роман Семешко – представник Центру правової допомоги учасникам АТО.

Завдяки підтримці Геннадія Корбана вирішення проблем з отриманням статусу учасників бойових дій полегшиться. Цьому сприяють не лише особиста допомога Корбана, а й лобіювання цих питань у вищих інстанціях.

Документів для отримання статусу учасника бойових дій не багато, проте отримати їх не завжди можливо без проблем. Боєць повинен зібрати документи, що підтверджують прибуття й вибуття з зони АТО. Найголовнішим документом, що потрібно подати, – довідка, що підтверджує час перебування та всі пересування по секторах зони АТО. Вона фактично є найпроблемнішою: часто такі документи губляться. До того є відсутній єдиний орган, що контролює таку документацію. Крім того, бійцям пропонують самостійно їхати та оформляти документи.

 «Крім того, комісія, що працює в Міністерстві оборони України, не має достатніх потужностей аби справитися з тією кількістю справ, що їм надходить. Працівникам комісії приходиться обробляти  приблизно з п'ятсот справ щотижня. Це також стає наріжним каменем у отриманні статусу учасника бойових дій» – коментує ситуацію Роман Семешко.

Для демобілізованих документи повинні готувати військкомати, бійцям, які продовжують службу за контрактом, її готує командир частини. 

Більше питань виникає з пораненими та особами, що перебували у полоні. Це спричинене додатковими довідками, які повинні надати військові. Зокрема, СБУ повинне підтвердити факт перебування у полоні військового та період.

Держава зараз не може забезпечити процедуру отримання статусу учасника бойових дій. Часто волонтери їздять в зону АТО та беруть необхідні довідки для військових, які лікуються в госпіталі. Фактично цими питаннями повинні займатися органи державної влади.

Робота, що проводиться Фондом оборони країни за підтримки Геннадія Корбана та Центром правової допомоги учасникам АТО, має пришвидшити процес збору документів та отримання статусу учасника бойових дій.

«Ми робимо це заради наших побратимів, які все-таки повернулися живими і зіткнулися з байдужістю чиновників», - говорить представник Фонду оборони країни Євген Терехов, позивний Джексон.

Євген - герой війни, нагороджений «Орденом мужності III ступеня». Майже рік тому в Мар'їнці він був важко поранений. З тіла хлопця дістали 83 осколка, 24 поки дістати не вдалося. У Дніпропетровську, де його оперували, Женя отримав прізвисько Титановий Джексон через титанову пластину в голові. Після демобілізації він цілком присвятив себе волонтерської діяльності. - І для тих, хто ще повернеться. Наші хлопці не повинні бути кинуті державою. У кого є проблеми з отриманням статусу - нехай звертається до нас, ми допоможемо. Ми своїх не здаємо.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
42 просмотра в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует