10:55, 30 червня 2015 р.

Велосипедні перегони

Перегони велосипедні, складова частина велосипедного спорту, гонки на треках, шосе і позашляхові – на пересіченій місцевості (велокрос). Переможцем вважається велосипедист, першим прийшов до фінішу (гонки із загальним стартом), що показав кращий час на дистанції (гонки з роздільним стартом) або отримав в ході гонки більше всіх призових очок. Проводяться також змагання, в яких спортсмен повинен подолати максимально можливу відстань за певний час. Найяскравіші емоції велоспортсменів ви можете подивитися на порталі http://www.redbull.com/ua/uk/bike/photos.

Гонки на велосипедах є складовою частиною триатлону. Останнім часом широкого поширення набули екстремальні велодісціпліни. Одна з них – маунтинбайк. Поряд з традиційними перегонами на треку і шосе входить в офіційну програму Олімпійських ігор.

Крім гонок до велосипедного спорту відносять фігурну їзду і гри в м'яч на велосипеді (велобол і велополо).

Шосейні велогонки

У календар змагань, що підрозділяються на декілька класів, входять чемпіонат і Кубок світу, Олімпійські ігри, мейджор-тури, континентальні та національні першості та ін. В них (залежно від рангу гонки) беруть участь професійні та змішані команди, національні збірні і т. д. В окремій гонці можуть брати участь не більше 200 спортсменів: кожну команду, згідно з регламентом того чи іншого змагання, являють 4-10 гонщиків (у виняткових випадках їх кількість може бути збільшена до 12).

Одноденні гонки

Гонки на час (або з роздільним стартом) проводяться у вигляді індивідуальних заїздів: учасники стартують по одному через певні інтервали (зазвичай 90 сек). Перемагає спортсмен, що показав кращий час. (Цікаво, що гонки з роздільним стартом були винайдені в Англії на початку XX століття – як спосіб обійти існував тоді в країні заборону на шосейні гонки.).

У групових перегонах дається загальний старт. Виграє той, хто приходить до фінішу першим.

При однакових показниках після закінчення гонки серед претендентів може бути проведений додатковий спринт на 1000 м. У командному заліку переможець визначається за сумою трьох кращих індивідуальних показників представників кожної з команд. У випадку, якщо дві і більше команд «наберуть» однаковий час, переможець визначається за сумою місць, зайнятих представниками команд в індивідуальному заліку.

Одноденні гонки можуть проходити як по кільцевому, так і по незамкнутому маршрутом. Протяжність кільця повинна бути не менше 12 км.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...