• Главная
  • «Літера» запрошує на афро-українські поетичні читання
11:24, 26 августа 2015 г.

«Літера» запрошує на афро-українські поетичні читання

29 серпня о 18.00 в межах літературного проекту «Літера» від команди фестивалю «Зелена Сцена» у Чернігові відбудеться проект «Я на тебе чекатиму під деревом каїсе-дра».

Українські поети читатимуть свої вірші, а також вірші відомих африканських авторів – Леопольда Седара Сенгора, Ізобель Діксон, Ремі Раджі, Абдельлатифааль-Ляабі, Кріса Манна та інших.

Серед учасників – Олена Гусейнова, Дмитро Лазуткін, Оксана Куценко, Ганна Яновська, КатрінаХаддад, Олаф Клеменсен, Галина Ткачук, Олег Коцарев, Олеся Мамчич.
Над перекладами працювали: Оксана Куценко, Ганна Яновська, Олена Гусейнова та Катріна Хаддад.

Автор ідеї та кураторка проекту – поетка і культуролог Оксана Куценко (Київ), перекладачка першої збірки поезій Леопольда СедараСенгора «Співи з нетрів» (з французької).

До цього проекту також запрошено музикантів африканського походження, які мешкають в Україні. Зокрема, у читаннях бере участь Стівен Окурут з Уганди, барабанщик Jampy та вокаліст Дієдонне Нгелека з Конго.

- Мета – стимулювати переклади африканської поезії, а також відкриття власної культури, мандруючи за її межі. Адже будь-який рух за межі є рятівним, без нього розвиток здається просто неможливим, – говорить Оксана Куценко, кураторка проекту.

Цікавою є історія назви проекту. Що таке «каїсе-дра»? Чому така назва? В центрі читань – образ дерева, традиційного в культурі багатьох африканських народів. Інакше його можна було б назвати Дерево Балачок(у франкомовних країнах Африки - l’arbre à palabres).

В багатьох поселеннях є таке «центральне місце» під кроною найстарішого або найбільшого дерева, де громада не лише шукає затінку і порятунку від спеки, а й «говорить». Тут вирішуються питання війни і миру, розповідаються казки, плетуться плітки.

В українській культурі нема такого дерева, тому ми й захотіли про нього розповісти. Назва заходу – цитата з вірша Леопольда Седара Сенгора «Лист до поета», у якому він призначає зустріч своєму другові, також поетові, Еме Сезеру.

Чекаємо вас на останній суботі Літери, аби зустрітись під деревом каїсе-дра.

«Літера» запрошує на афро-українські поетичні читання, фото-1
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#Літера #фестиваль #каїсе-дра #поэзия #африканские поэты
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Комментарии

Объявления
live comments feed...