Мер Олександр Соколов: У Чернігові подешевшають соціальні сорти хліба

ПОЗИЦІЯ.Поки в інших містах із полиць магазинів зникає доступний хлiб, у Чернігові підписали Меморандум мiж мерією та учасниками хлібного ринку.

Сьогодні, 30 вересня, з ініціативи міського голови Чернігова підписано Меморандум про зниження цін на соціальні сорти хліба та підтримку стабільної цінової ситуації в місті.

«У нашій країні непроста ситуація. У багатьох регіонах дорожчають соціальні сорти хліба, а в деяких узагалі зникають із полиць магазинів. У Чернігові такого не буде. Моє завдання як чинного мера забезпечити стабільність на хлібному ринку Чернігова, а отже, і соціальний захист нашої громади», – наголосив О. Соколов.

Згідно з документом, аграрні підприємства, які підписали Меморандум, зобов'язуються без посередників відвантажувати пекарям зерно відповідної якості за цінами, нижчими на 100 грн за тонну, порівняно з середніми цінами на ринку. А виробники хліба зобов'язуються забезпечити безперебійні поставки населенню хліба та хлібобулочних виробів відповідної якості.

gr_30.09.15_sokolov_02

Відповідно до меморандуму:
- вартість хліба «Дарницький» (подовий овальний) 0,8 кг на полицях магазинів не повинна перевищувати 6,98 грн (на сьогодні становить 7,38 грн за буханець);
- ціна хліба «Дарницький» (подовий круглий) 0,8 кг – не більше 6,98 грн (ціна сьогодні — 7,38 грн);
- вартість хліба «П'ятак» вагою 0,7 кг повинна бути не більше 5,98 грн (ціна на сьогодні дорівнює 6,36 грн за буханець).

У результаті вартість хліба «Дарницький» буде знижено на 40 копійок за буханець, а хліба «П'ятак» - на 38 копійок.

Зі свого боку торговельні мережі зобов'язуються забезпечити наявність соціальних сортів хліба в необхідній кількості, а також надати переваги місцевим виробникам.

Міська влада під керівництвом мера О. Соколова, у свою чергу, зобов'язується надавати соціально відповідальним аграріям і пекарям необхідну підтримку в рамках закону.

Крім того, мер має намір провести переговори з керівництвом Мінагрополітики України та Аграрним фондом із проханням забезпечити пекарів Чернігова борошном із державних ресурсів за цінами, нижчими за ринкові.

У документі йдеться, що зниження ціни на соціальні сорти хліба буде досягнуто за рахунок ліквідації ланцюжка посередників, оптимізації логістичних витрат та зниження торгівельної націнки на вказані сорти хліба.

«Принципово важливо, щоб хліб масових сортів був високої якості та в достатній кількості представлений у торговельних мережах. Від цього зокрема залежить і соціальна стабільність у нашому місті», – наголосив мер.

gr_30.09.15_sokolov_03

Меморандум підписали міський голова Чернігова Олександр Соколов, ТОВ «Чернігівський хлібокомбінат № 2», три аграрні та два мукомельні підприємства, а також торгова роздрібна мережа «Союз», що налічує 34 торгові місця на території Чернігова.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)