У наш час, коли прогрес не стоїть на місці, розвиток торкнувся і платників податків. Сьогодні вже не має необхідності стояти в довгих чергах, щоб здати звітність, достатньо за допомогою програми Соната відправити електронну звітність у належні державні органи.

Дана програма поєднує в собі всі необхідні зручності для створення та здачі звітності. Завдяки своїм широким можливостям, програма дозволяє створювати звіт, лише заповнивши готову форму звіту, або шляхом імпорту файлу з іншої програми.

Головними перевагами програми Соната, які виділяють користувачі, є:

- зручний та зрозумілий інтерфейс;

- ключі зберігаються у самій програмі, немає необхідності записувати ї на інші носії;

- значно менша ціна за ліцензійну програми, ніж у інших подібних системах;

- можливість переглянути свої попередні звіти, адже програма по кожному звіту створює журнал операцій;

- у програмі є можливість імпорту документів з інших подібних програм, та можливість проводити операції з первинними документами;

- наявність технічної підтримки (лише у ліцензійній версії програми);

- програма оновлюється автоматично;

- якщо змінюється законодавство, нова форма звіту вже буде у програмі автоматично, немає необхідності самостійно шукати нові форми звітів.

Кожний бухгалтер знає, яка велика відповідальність лежить на ньому, адже через нього проходить облік фінансових потоків підприємства, нарахування заробітної плати співробітників тощо. Кінцевим результатом всієї  роботи бухгалтера є створення бухгалтерського звіту. Якими би не були умови праці, політичні та економічні зміни, подання звітності у певний орган є необхідним і обов’язковим завданням бухгалтера.

Через те, що постійно збільшується або зменшується кількість органів, для яких необхідно надавати звіти, а кількість документів, необхідних для заповнення зростає, для якісної та полегшеної роботи бухгалтерів створюється багато програм. Одні з них вирішують виробничі питання, процес обліку діяльності, а інші – допомагають у створенні звітності.

Саме такою програмою є Соната, яка націлена на поліпшення написання та відправлення звітності у такі установи, як Статистика, Міністерство доходів, Пенсійний фонд. Розробники програми зробили доступними більше ніж 360 стандартних бланків, які використовуються при створення звіту.

На сьогоднішній день програма Соната має багато прихильників.