Як не розсваритися з рідними в умовах карантину?

Карантин змінив життя і побут фактично всіх людей. Члени родини стали більше часу проводити разом, довгий час була недоступною можливість розслабитися, поїхавши у подорож чи завітавши до кафе.

Як наслідок – збільшилася кількість домашніх конфліктів. Зараз ситуація з карантином дещо покращилася, проте влада та лікарі все частіше говорять про ймовірну другу хвилю коронавірусу.

Ми вирішили поспілкуватися з фахівцем – психотерапевтом та бізнес-тренером Олександром Микитухою, аби він дав прості поради: як мінімізувати негатив від ситуації та «уникнути жертв», коли сімейна суперечка стає неконтрольованою.

Перше, що треба зробити, на думку спеціаліста, усвідомити, що ситуація змінилася, а інтенсивність спілкування зросла – тож конфлікти можуть виникати частіше. І це нормально. Але потрібно грамотно поводитися в таких умовах. Причому бажано, аби можливий розвиток подій сторони обговорили раніше, склавши певний кодекс поведінки.

– Первое, на что нужно обратить внимание – это есть ли какие-то четкие договоренности. Если их нет – будут конфликты на каждом шагу, – попереджає Олександр Микитуха. А далі – вже справа витримки.

– Как только конфликт начинается – уровень эмоций не очень высокий. И на таком уровне еще работает левое полушарие которое отвечает за логику и аналитику. А когда эмоции переполняют – один из супругов может вспомнить то, что было в прошлом и сказать то, о чем он через несколько часов будет сильно жалеть, – пояснює природу сварок психотерапвет.

Він радить взяти на озброєння правило, яке часто використовується в терапії – можливість сказати «стоп» і відмовитися працювати з певним напрямком.

– Когда человек понимает, что его переполняют эмоции – важно остановиться. Сделать паузу, чтобы эмоции улеглись. Потому что логика в этомсостоянии не работает, – зауважує Олександр Микитуха.

***

Здійснено в рамках проекту за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.