60 кілограм батарейок та близько 400 ламп за рік – де у Чернігові приймають небезпечні відходи

З кожним роком в Україні росте кількість людей, які відповідально ставляться до проблеми утилізації сміття. Дехто змінює свою позицію та починає його сортувати, а хтось носить небезпечні відходи, такі як батарейки, термометри та люмінесцентні лампи, у спеціальні пункти прийому. Де у Чернігові приймають такі речі та чи відповідально містяни ставляться до відходів, які не можна викидати у смітник, дізнавалися наші журналісти.

У Чернігові лише 4 комунальних підприємств приймають від мешканців житлового фонду термометри, люмінесцентні лампи та батарейки. До їх переліку входить КП «Новозаводське», КП «Деснянське», КП «ЖЕК-10» та КП «ЖЕК-13». Здати відпрацьовані небезпечні відходи може будь хто, окрім юридичних осіб. Підприємці, які збирають батарейки, мають напряму укладати договір про передачу небезпечних відходів організаціям, які займаються переробкою або зберіганням.

Куди в подальшому потрапляють батарейки, лампи та термометри, які приносять у пункти прийому? Управління житлово-комунального господарства чернігівської міської ради кожного року укладає договір із підприємством, яке займається зберіганням та переробкою. Раз на рік небезпечні відходи передаються цьому підприємству.

Олександр Бабич

Заступник головного інженера КП «ЖЕК-10» Олександр Бабич говорить:

«У нас ведеться журнал обліку. Наприклад, людина приносить батарейки, термометри, люмінесцентні лампи, ми записуємо що принесла і в якій кількості. Потім усе це рахується, звіряється з журналом і раз на рік передається підприємству, яке утилізує».

Є кілька правил, які стосуються передачі небезпечних відходів. Наприклад, термометри обов’язково мають знаходитися у пляшці, наповненій водою, а люмінесцентні лампи повинні бути обгорнутими щоб не пошкодити їх.

У КП «ЖЕК-10» небезпечні відходи приносять люди різного віку, від школярів до пенсіонерів. Олександр Бабич говорить, що іноді люди ідуть у ЖЕК навіть через три батарейки.

Окрім місцевих мешканців, небезпечні відходи до КП»ЖЕК-10» приносять і самі працівники, оскільки це дуже зручно та ще й корисно для навколишнього середовища. В середньому за рік комунальне підприємство може зібрати 50-60 кг батарейок, 300-400 люмінесцентних ламп та до 20 термометрів.

Олександр Бабич зазначає, що чернігівці з розумінням ставляться до утилізації небезпечних відходів.

«Ще жодного разу не доводилося бачити ту ж лампу на смітнику, люди відповідально ставляться до цього. Не тільки мешканці району приносять батарейки, лампи і термометри, а й з усього міста несуть».

Батарейки, термометри та люмінесцентні лампи не можна викидати на смітник. Такі речі потрібно переробляти, оскільки вони значно забруднюють навколишнє середовище. Тож якщо у вас є небезпечні відходи, які не знаєте куди подіти, несіть їх у спеціальні пункти прийому. Окрім комунальних підприємств батарейки можна здати у багатьох магазинах міста, а пошкоджені термометри приймають працівники ДСНС.

У Чернігові небезпечні відходи приймають за такими адресами:

  • Проспект Перемоги, 15 – КП «Новозаводське;
  • Вул. Академіка Павлова, 13 – КП «Деснянське»:
  • Вул. Авіаторів, 22А – КП «ЖЕК-13»;
  • Вул. Доценко, 25Б – КП»ЖЕК-10».

Валентина Гавриленко
Чернігівська Медіа Група