Чоловіка, який 2 березня напав із ножем на двох жінок у торгово-розважальному центрі Чернігова, у 2012 році судили за умисне вбивство. Тоді його визнали неосудним і він шість років перебував у спеціалізованому лікувальному закладі.
Під час обрання запобіжного заходу у Деснянському районному суді 4 березня він пояснив, що почав завдавати ударів ножем незнайомкам, бо одна із жінок йому не сподобалась. Про це повідомляє «Суспільне Чернігів».
Підозрюваний у нападі на жінок
Як відбувалися події
Інна згадує, як на неї та її родичку напав чоловік із ножем.
Інна на яку напав з ножем чоловік
За словами жінки, інциденту нічого не передувало, вона не розмовляла з нападником і не знала його раніше. За декілька хвилин до нападу, говорить Інна, вона побачила, що цей чоловік на неї дивиться.
Поліцейські проводять слідчі дії
Нападник поранив жінку у ногу, а її родичку у голову та руку.
Поранення, які отримали жінки
За словами пораненої, врятувала її родичка, яка відволікла на себе увагу нападника, та відвідувачі ТРЦ, котрі намагались відтягнути чоловіка з ножем. Нападника затримали люди та викликали поліцію.
Який запобіжний захід обрали чоловіку
4 березня у Деснянському районному суді Чернігова чоловіку обирали запобіжний захід. Прокурор Микола Рубіс клопотав про тримання під вартою без внесення застави. Підозрюваний пояснив судді, чому напав на жінок.
За словами підозрюваного, під час походу до ТРЦ при ньому були два ножі та газовий балончик.
Підозрюваного взяли під варту з подальшим утриманням у слідчому ізоляторі без визначення розміру застави. Проти цього рішення чоловік не заперечував.
Чи був чоловік раніше судимий
З реєстру судових рішень стало відомо, що підозрюваний у 2012 році вчинив умисне вбивство. Тоді він незаконно придбав травматичний пістолет, який переробив на вогнепальну зброю. Перебуваючи у квартирі свого знайомого, під час сварки з ним вистрілив йому шість разів у голову. Тоді підозрюваний пояснив, що зробив це через сексуальне насильство, якого він раніше зазнав від цього знайомого. Свою провину визнав повністю.
За висновком судово-медичної експертизи, у нього виявили ознаки простої шизофренії. Це означало, що за своїм психічним станом він не здатний усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними та потребує застосування до нього примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із суворим наглядом. У ньому чоловік перебував до лютого 2019 року. Після чого лікування не проходив, про що сам заявив у суді 4 березня.