Чернігів зробив ще один крок до модернізації міської інфраструктури. Під час Ukraine Recovery Conference 2026 у польському Гданську міська рада уклала Меморандум про взаєморозуміння з данськими партнерами щодо комплексного оновлення критичної інфраструктури міста.
Про це повідомляє пресслужба Чернігівської міської ради.
Документ передбачає спільну роботу над розробкою сучасних рішень для оновлення міської інфраструктури, розвитку децентралізованої енергосистеми, впровадження альтернативних джерел енергії, зокрема виробництва біогазу, а також підвищення стійкості критично важливих об’єктів Чернігова.
У зустрічі взяли участь представники данської компанії Ramboll, Експортно-інвестиційного фонду Данії (EIFO) та Посольства Данії в Україні. Чернігів на конференції представляла начальниця відділу міжнародних відносин та інвестицій міської ради Наталія Хольченкова.
Сторони також обговорили механізми реалізації майбутніх проєктів. У перспективі ініціатива може стати одним із найбільших пілотних проєктів з модернізації муніципальної інфраструктури в Україні.
Довідково:
Ukraine Recovery Conference — щорічна міжнародна конференція, яка об'єднує уряди, міжнародні фінансові установи, бізнес і громади для координації зусиль із відновлення України. Цьогорічний захід у Гданську присвячений, зокрема, питанням відбудови критичної інфраструктури, енергетичної стійкості, залучення інвестицій та розвитку українських громад.