На Чернігівщині протягом тижня зареєстрували 37 випадків гострих кишкових інфекцій, серед захворілих – 18 дітей. Найчастіше люди заражалися через вживання немитих або зіпсованих овочів, фруктів і ягід, рибних продуктів, домашніх яєць та недотримання правил особистої гігієни. На щастя, групових випадків і спалахів захворювань в області не зафіксовано.
Про це повідомляє Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України.
Найпоширенішими причинами захворювань стали:
- вживання немитих або зіпсованих овочів, фруктів і ягід;
- рибні продукти;
- домашні яйця та м'ясні продукти;
- недотримання правил особистої гігієни.
У Центрі контролю та профілактики хвороб наголошують, що в літній період ризик зараження кишковими інфекціями суттєво зростає. Щоб уберегтися від хвороби, рекомендують ретельно мити руки, овочі, фрукти та ягоди, зберігати продукти лише за належної температури, не вживати їжу сумнівної якості, не залишати готові страви без холодильника більше ніж на дві години та використовувати лише безпечну питну воду.
Медики також закликають не займатися самолікуванням. Якщо з'явилися нудота, блювання, діарея, біль у животі або підвищилася температура тіла, необхідно якнайшвидше звернутися до лікаря.