Карієс є серйозним захворюванням твердих зубних тканин — дентину і емалі. В результаті колір зубного ряду змінюється, руйнується структура. Карієс зубів вважається найпоширенішим захворюванням, як серед дорослих, так і серед дітей.

Методика лікування карієсу

Головним завданням ортодонта є вилікувати зуби свого пацієнта. Лікування карієсу має починатися, як тільки людина помітила перші ознаки його виникнення. Якщо вчасно не звернутися в стоматологію, то вилікувати зубний ряд буде дуже складно, особливо при виникненні пульпіту або періодонтиту. Найскладніше позбутися глибокого карієсу тому, що цю стадію пов'язують з інфекцією та запаленням. В результаті видаляється зубний нерв, чиститься порожнина і відбувається пломбування.

Якщо розглядати поверхневий та середній карієс, то лікування полягає в препаруванні й подальшому пломбуванні. На завершення лікар полірує пломбу і відновлює прикус. Хвороби зубів, пов'язані з появою каріозної плями, не вимагають використання бормашини. Тут лікування обмежується терапією за допомогою паст чи розчинів.

Етапи лікування карієсу

Після того, як пацієнт зайняв місце в стоматологічному кріслі, лікар виконує такі послідовні дії:

  • видалення нальоту із застосуванням ультразвукової насадки;
  • визначення кольору емалі за спеціальною таблицею;
  • застосування місцевої анестезії;
  • висвердлювання уражених тканин;
  • захист зуба від виділення слини;
  • обробка порожнини рота;
  • накладення під пломбу прокладки;
  • процес пломбування;
  • полірування, шліфування.

На будь-який із стадій захворювання лікування може бути дуже продуктивним. Все залежить від кваліфікації стоматолога. Тип пломби підбирається для кожної людини індивідуально, як і анестезія з тривалістю лікування. Про це ортодонт повинен повідомити в ході огляду і консультації.

Про які заходи профілактики слід знати

Щоб не довелося лікувати запущені стадії хвороби, та й взагалі запобігти її появу, потрібно слідувати порадам фахівців. Профілактика карієсу включає в себе:

  1. Щоденний догляд за порожниною рота.
  2. Виключення з меню солодкого та мучного.
  3. Застосування паст, що містять фтор.
  4. Два рази на півроку проходити огляд у стоматолога.

На жаль, більшість людей відвідують лікаря тільки в тому випадку, коли відчувають зубний біль. Це означає, що карієс вже розвинувся і потрібно буде застосувати бормашину, наркоз, а також пломбувальний матеріал.

Отримайте більше кінформації на сайті нашої клініки http://elvirabezvushko.com.ua