Вітаємо, пологи позаду, і тепер ви стали мамою! Попереду у вас — приємний клопіт з малюком, а також досить непростий період післяпологового відновлення, який супроводжується як психоемоційним, так і фізичним навантаженням. Щоб якнайшвидше повернутися в комфортний стан, налагодити режим догляду за малюком і відчути задоволення від цього воістину незвичайного періоду, варто в першу чергу подбати про власне тіло і психічний фон. Про те, які саме процеси відбуваються в організмі у перші тижні після народження малюка та як забезпечити собі необхідні умови для відновлення після пологів – читайте далі.

Перші дні після пологів: що відбувається з тілом

Для жінки будь-якого віку пологи є сильним стресом, тому період відновлення найчастіше триває від чотирьох до восьми тижнів. Саме на даному етапі відновлюється гормональний фон, органи займають колишнє положення, серцево-судинна та сечостатева системи перебудовуються та знову функціонують «за одного».

Тому якщо в перші тижні після пологів жінка відчуває слабкість, запаморочення, різкі перепади настрою та болі в ділянці живота чи спини – не варто турбуватися. Організм відновлюється, але це свою чергу супроводжується певними малоприємними проявами.

Що потрібно для повноцінного відновлення

  • Найголовніше — відпочинок та комфортна, безпечна атмосфера. Звісно, ​​планувати режим дня з новонародженим — непросте завдання, проте лікарі рекомендують відпочивати у будь-який час, коли випадає можливість. Не варто відразу занурюватися у вир домашніх справ, тому що ослаблений організм не здатний швидко відновлювати енергію, а отже зайва перенапруга може негативно позначитися на процесі лактації.
  • Харчування має бути смачним і збалансованим, адже саме через їжу людина здатна отримувати задоволення. Не варто забувати про те, що молода мама заслуговує на щось смачненького, але таке, що не суперечить дієті для тих, хто годує.
  • Допомога та підтримка близьких. Делегуйте домашні обов'язки рідним, не підіймайте важкі речі та не соромтеся попросити допомоги в побутових питаннях. Не варто також звинувачувати себе за невимиту чашку або незаправлене ліжко — необов'язкові побутові справи можна відкласти або делегувати.
  • Намагайтеся частіше бувати з малюком на свіжому повітрі, а також забезпечити собі позитивний емоційний настрій. У вільний час дивіться з коханим комедії, гуляйте і не забувайте про те, щоб мати можливість просто провести час разом.

* Реклама лікарських засобів. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися із лікарем та ознайомитися з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. Реєстраційні посвідчення МОЗ України: Елевіт Пронаталь №30, №100, UA/9996/01/01 від 05.07.2019, дієтична добавка Елевіт-комплекс №1, №2, №3, таб.№30.