Які є типи дипломів про вищу освіту?

Вища освіта завжди високо цінувалась роботодавцями. Вона дає сукупність знань, аналітичне мислення, а також інші вміння та навички, необхідні для роботи на висококваліфікованому рівні. Тож кожна людина, яка бажає займатись цікавою та інтересною роботою, викладанням, розробками, наукою тощо повинна пройти навчання в інституті або університеті.

Право на освіту підтверджено в Україні відповідним законом (http://ru.osvita.ua/legislation/law/2235/). Кожна людина за умови відповідного рівня знань та підготовки має право отримати ту освіту, яку побажає. З 2017 року в Україні можна отримати два різних дипломи про вищу освіту. Вони мають певні відмінності, які треба розуміти щоб правильно будувати плани на майбутнє.  

Типи дипломів про вищу освіту

Законодавчо у нашій країні установлено різні рівні вищої освіти (https://mon.gov.ua/ua/osvita/visha-osvita/rivni-vishoyi-osviti-ta-naukovi-stupeni). Вони йдуть послідовно, але для того, щоб отримати кожен людина повинна мати середню освіту. Якщо у коледж або технікум можна вступити після 9 класу школи, то для вступу в інститут та університет необхідно мати повну середню освіту, або диплом молодшого спеціаліста.

На те, щоб отримати освіту цього рівня потрібно витратити від 4 до 6 років (якщо мова йде про медичні професії, ще більше). Якщо ви не маєте часу, грошей або бажання робити це, завжди можна купити диплом про вищу освіту на https://diplomukr.kiev.ua/uk/diplom/kupiti-diplom-pro-vishhu-osvitu/ .

Які дипломи цього рівня можна отримати в українських вузах та у чому їх відмінності?

Диплом бакалавра

Це диплом про вищу освіту, який видають після закінчення програми бакалаврату. Стандартні курси передбачають навчання протягом 4 років. Останній етап – це державна акредитація.

Бакалаврські програми орієнтовані на здобуття в першу чергу практичних навичок та вмінь, але людина з таким «пластиком» має право займати практично будь-які посади, окрім викладання у вузах та ін.

Перевагою цього ступеню є його міжнародна акредитація. Тож людина може продовжити навчання в іноземному вузі або отримати роботу у закордонній компанії. Наразі дуже зручно, що людина може вступити на магістратуру за будь-яким фахом (він не обов’язково повинен бути відповідним навчанню у бакалавраті). 

Диплом магістра

Це більш високий ступінь, який передбачає підготовку до наукової роботи, проведення досліджень, розробок. Це найвищий ступінь кваліфікацій, який можна здобути в навчальному закладі. Стати магістром можна тільки після бакалаврату. Такі програми вимагають ще 1 – 2 роки навчання (в залежності від спеціальності).

 

Закінчувати магістратуру має сенс для тих, хто бажає займатись викладацтвом, науковою діяльністю, або претендувати на посаду керівника у великій компаній.

Вступити до магістратури значно важче, ніж на бакалавріат. Кількість державний місць дуже обмежена, а вартість навчання висока, тому переважна більшість студентів зупиняється на рівні бакалаврату та йде працювати за фахом. Зрештою, продовжити навчання можна у будь-який момент.

Крім того, людина має право отримати не тільки один, а декілька дипломів магістра, розширивши свою спеціалізацію. Це дуже високо цінують сучасні роботодавці. 

Щоб отримати диплом в Україні про вищу освіту знадобиться чимало часу і сил, але ці документи дають велику кількість можливостей для побудування успішної кар’єри вдома або за кордоном.