Щодня тисячі, десятки тисяч користувачів заходять в інтернет. Кожного цікавить своє: когось продукт, когось послуга, когось інформація... І з іншого боку, скажімо так, «екрану» на них чекають просто мільйони пропозицій. Візьмемо, наприклад, усім відомий Google і його стандартний рядок пошуку. При введенні в нього абсолютно будь-якого запиту («чим годувати кішку», «як вилікувати герпес», «що приготувати дитині») відкривається дуже багато сайтів, на яких можна знайти необхідні відповіді.
І якщо уважно переглянути їх, можна переконатися, що інформація на більшості ресурсів схожа. Тільки першими в так званій видачі йдуть всього кілька сайтів. А на ті, що знаходяться в середині та тим більше в кінці «списку» ніхто й уваги не звертає. Хоча інформація там може бути набагато кориснішою і якіснішою. У чому причина? Все просто! Для «лідерів» використовується seo або контекстна реклама. Цікаво? Найпростіше для досягнення результату відразу звернутися до діджитал агенції, але, звісно, не завадить і самостійно трохи в темі розібратися. Для цього все детальніше розглянемо далі.
Пошукове просування сайтів і контекстна реклама: описи та характеристики
Почнемо з SEO. Таким просуванням вважається здійснення зовнішньої та внутрішньої оптимізації для виведення конкретного сайту на перші сходинки в пошукових системах або, іншими словами, в топ! Хтось прагне в «п'ятірку», хтось у «десятку». Для нашої теми це значення не має. Ключове - взагалі потрапити в цей «топ», отримати бажані перегляди, відвідуваність налагодити стабільну, як наслідок, домогтися (залежно від напряму роботи ресурсу) або запитів від рекламодавців, або від клієнтів, почати з ними співпрацювати й заробляти. Тобто, сенс просування зрозумілий. Терміни досягнення цілей, на жаль, непередбачувані.
Тепер про контекстну рекламу. Якщо під час сео-просування сайт може (!!!) перейти на перші сходинки у видачі залежно від наявного запиту, то при замовленні контекстної реклами, він буде стабільно перебувати вгорі першої сторінки, просто з відповідною позначкою, що це «реклама».
Припустимо, розвиваються два сайти ветеринарних клінік. Перша обирає сео, замовляє круті статті, поступово набирає читачів, які за грамотними перелінковками переходять на необхідні сторінки. Друга йде у «ва-банк», паралельно з поступовим наповненням свого ресурсу одразу купує контекстну рекламу і.... переступивши (умовно) безліч конкурентів вже опиняється у пошуковика у Топі видач!
Відмінності між seo і контекстною рекламою
У SEO (пошукова оптимізація) та контекстної реклами, тобто у двох ключових або основних, якщо так зручніше, методів залучення на сайт трафіку є в результатах і підходах кілька відмінностей:
- Терміни. Швидкий результат, безперечно, дає контекстна реклама. Майже відразу з моменту запуску генерується трафік. Заходить цільова аудиторія. Сео вважається більш довгостроковою стратегією. Може і не один місяць знадобитися на зайняття бажаної позиції у видачі.
- Методи в роботі. З контекстною рекламою зрозуміло. Платний варіант просування користувач бачить або за своїм запитом, або навіть за інтересами. Сео довгостроково допомагає в органічному ранжуванні. Тобто, саме за підйом у видачі власник сайту не платить. У топ проєкт виходить завдяки контенту, який оптимізують за заголовками, ключовими словами, мета-тегами тощо, який якісно налаштовують технічно.
- Вартість. Контекстний варіант реклами є для просування платною формою. Наприклад, оплата за клік PPC (тобто за кожну взаємодію з посиланням, з рекламою) або схожі методи. Бюджет визначається рекламними ставками, рівнем конкуренції за ключовими словами тощо. А при SEO потрібні вкладення саме в контент, у посилання, в техоптимізацію тощо. Це може вимагати ресурсів і часу, але не передбачає прямого платежу за кожен показ або ж клік.
Що саме кому і коли підійде? Усе залежить від мети. Реклама, звісно, дає свої «плоди», але все ж вона короткострокова. Якщо ж вибрати тип просування сео, якщо правильно організувати кампанію, якщо в роботі враховувати сезонність та інші чинники, що впливають на запити та інтереси людей, результати будуть стабільно тривалими.
Переваги seo
Коли людина вводить свій запит у пошуковий рядок, вона розуміє, що хоче. І якщо цей продукт (інформація або товар) є у власника сайту, якщо все правильно оформлено з ключами та подано в контенті, значить, є ймовірність, що потенційний клієнт «дійде» саме до цього ресурсу. Щоб це сталося з більшою ймовірністю, необхідно:
- опрацювати семантику, сформувати «ядро». Сенс цього етапу в підборі запитів, які максимально відповідають продукту, у наближенні таким чином контакту зі споживачем;
- наповнити візуально і текстово сайт, розповівши про продукт, описавши його з різних ракурсів, відповівши на можливі запитання від користувача, тобто максимально спростивши йому вибір.
Висновки:
- Просування за допомогою сео займає більше часу, але й результати забезпечує стабільні.
- Контекстний варіант реклами дає свій результат швидше, але при відключенні її переходи мінімізуються.
Тобто, SEO - це про стабільність, це на перспективу. Контекстна реклама - це тут і зараз, але лише до її відключення. Добре, по-своєму, і те, і те. Для лендинга вистачить і реклами. А при більш складних ресурсах краще робити вибір на користь поєднання контекстної реклами і сeo.