User views view_news rubric_id news_rubric_id 2

«Один в каное» знову в Чернігові!

Гурт, який ламає шаблони, музична сенсація, феномен, космос – це все можна почути на адресу львівського гурту «Один в каное». Він утворився у 2010 році й одразу почав давати концерти. Зараз у нього два альбоми і тисячі прихильників. Два роки тому музиканти вже були в Чернігові, цієї весни приїдуть удруге, із новими піснями. Докладніше про гурт, слухачів, музику в цілому ми поговорили з вокалісткою «Один в каное» Іриною Швайдак.

Любов слухачів не вимірюється їхньою кількістю

– Ви вже виступали в Чернігові. Чи запам’ятався вам чимось той концерт, люди?

– Це був другий концерт у нашому турі. Після виступу у великому київському залі ми одразу приїхали в невеличкий чернігівський клуб і вкотре переконались, що любов слухачів не вимірюється їхньою кількістю: люди, які прийшли на наш концерт, підспівували кожній пісні і відбивали кожен ритм. Не тільки ми, музиканти, – тоді всі присутні в залі творили концерт.

– Під час березневого концерту ви презентуєте пісні зі свого другого альбому. Це абсолютно нові пісні чи є й написані ще до виходу першої «студійки»?

– Це нові для слухачів пісні, проте для нас час появи кожної з них – дуже різний. Є такі, які з’явились кілька років тому і чекали свого часу. Є й такі, які написані зовсім недавно. Та їх усіх об’єднує якась своєчасність, зрілість і готовність бути почутими.

– «Один в каное» позиціонується як «гурт, який відмовився від атрибутів та стереотипів вітчизняного музичного бачення, але знаходить свого слухача та збирає повні зали прихильників». Чи говорить це про те, що смаки української публіки змінилися – люди шукають іншої музики, відмінної від тої, якою їх годують по ТБ?

– Мені здається, певна частина людей завжди шукала особливу для себе музику. Проблема в тому, що донедавна українська музика не пропонувала нічого нового, вона застигла в якихось незрозумілих рамках. Але відбувся поштовх, який поступово призводить до якісного розвитку української музики. Вона звучить, і за нею йдуть її слухачі. Ті ж, кому завжди було достатньо музики «з екрану», так і залишаться задоволені своїм вибором, і це нормально – має бути рівновага.

До того ж останнім часом ми відчули певне зацікавлення нашою музикою з боку традиційних медіа, тому не все так погано. Українська музика, як і вся українська культура, дуже податлива: як тільки створити для неї початкові умови і дати шанс, вона починає розвиватись і звучати. На жаль, в силу історичних обставин, власного недбальства і несвідомості щодо важливості постійного творення своєї рідної культури, ми вже багато впустили. Тому маємо великі культурні прогалини в певні періоди часу, у тому числі й у музиці.

– Ви виступаєте з 2010 року. Як вам вдалося почати гастролювати, не маючи жодних студійних записів? Як шукали свого слухача, чи він сам вас знайшов?

– Ми просто почали грати концерти, на них почали приходити люди. Все відбувалось досить органічно. Ми часто чули запитання, які закінчувались словами «не маючи жодних студійних записів», але ніколи не розуміли, чому люди надають цьому такого великого значення. На концерти приходять послухати не студійні записи, а живе виконання.

Технічний прогрес настільки пішов уперед, що дозволяє будь-якому слухачеві оперативно зробити концертний запис і миттєво випустити його в Інтернет для всезагального прослуховування і переспівування. Так сталося й з нами. Наш перший сольний концерт відбувся у 2010-му в невеличкому львівському залі, тоді прийшло не більше ста людей, вони ще не знали наших пісень. Прийшли вперше послухати і залишились до сьогодні, привівши з собою своїх друзів, знайомих, близьких. Так розросталося і продовжує розростатися коло наших слухачів.

Одного разу ми грали на невеличкому фестивалі при майже пустому залі. Відчуття було не з найприємніших, але ми підійшли до цієї ситуації по-філософськи. Здатність дивитись на обставини таким чином дозволяє не впадати в паніку, а рухатись далі.

– Вас називають музичним феноменом. Як гадаєте, чому люди полюбили вашу музику?

– Зазвичай ми не ставимо собі таких питань. Можливо, це через те, що наша музика в першу чергу подобається нам самим і так сталось, що у нас є коло однодумців серед наших слухачів.

Залишатись людиною в будь-яких обставинах

– Ви поклали на музику вірш Івана Франка «Човен». Є у вашому репертуарі інші вірші? Плануєте надалі «оживляти» українську класику?

– Переспівувати поетів у наших планах немає. Такі речі стаються з нами спонтанно, так сталось і з віршем «Човен» Івана Франка, і з віршами «Видиш, брате мій» Богдана Лепкого та «Про білизну» Романа Тарнавського.

– В Україні у вас чимало прихильників. Не думаєте про вихід на європейську сцену, розширення репертуару до англомовних пісень?

– Якщо говорити про «Один в каное», то в наших планах і амбіціях – збагатити українську музику та культуру. Якщо західна сцена захоче чути в себе наші пісні такими, якими вони є, – ми будемо тільки раді.

– У вас досі немає менеджера, продюсера? Це ваш свідомий вибір – робити все самостійно, чи просто важко знайти потрібну людину?

– Напевно, справа і в першому і в другому. За сім років існування ми настільки звикли контролювати всі музичні процеси і докладатися до всього, що просто не уявляємо, як усе може відбуватися без нашої участі.

– Грати перед сотнею глядачів або тисячею і більше – для вас є різниця? Який формат виступів вам ближчий?

– Для нас найважливішим критерієм є, з якою метою люди прийшли на концерт: послухати музику чи розважитись шляхом знецінення самої музики? У першому випадку все пройде чудово, скільки б людей не було на концерті. У другому – ми не зможемо порозумітись.

– У вас цікавий логотип, і за ним стоїть не менш цікава історія створення. Поділитеся нею?

– Наш логотип створила дизайнерка з Латинської Америки – Тася Пеллегріні. У певний період вона цікавилась слов’янською музикою і натрапила на наш гурт, так і почалась наша співпраця, яка триває й досі. Наш логотип схожий на серцевину стародавнього музичного інструмента, кобзи, звідки він і взятий. З іншого боку, за формою нагадує шість човників (каное), які спливлись докупи.

– Яку музику слухаєте самі? Які книги читаєте? Які дивитеся фільми?

– Мені подобається Daughter, Angus&Julia Stone, Sting, Aliсia Keys та багато інших. Проте я не можу сказати, що слухаю музику багато і часто, швидше навпаки. Те ж стосується книжок та фільмів. Я можу порадити, скажімо, Маркеса, якого дуже люблю. Проте завжди віддам перевагу перебуванню у власних фантазіях та фільмах, аніж зануренню в чужі історії. Можливо, такий свого роду егоїзм проявляється в усіх, хто пише.

– Якби вас попросили сформулювати свої правила життя трьома реченнями, що б ви написали?

– Що б я не написала, через років двадцять сформулюю правила по-іншому. Думаю, зараз досвіду недостатньо для таких серйозних справ. Проте можу сказати, що зараз для мене важливо віддано робити улюблену справу і продовжувати зростати духовно, залишаючись людиною в будь-яких обставинах.

Назва гурту «Один в каное» не сходить з уст українських меломанів. Однак це якраз той випадок, коли краще один раз почути їх, ніж десять раз – про них.

4 березня, 19:00, Cash Pub. Не проґавте! Квитки вже у продажу, кількість місць обмежена. Телефон для довідок 050 465-77-76.

Еженедельник "Семь дней"
одинвканое концерт
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
358 просмотров в феврале
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Ранее мы писали, что депутаты горсовета Чернигова со второго раза дали добро на передачу двух земельных участков (суммарно почти гектар) в Яловщине коммунальному предприятию «Зеленбуд». Роман Стариков, руководитель коммунального предприятия, которое получило разрешение на разработку технической документации по землеустройству на почти гектаре земли в урочище Яловщина, сказал нам, что ничего страшного не произошло – Зеленбуд уже давно этой землей пользуется...
Общество
Перше засідання робочої групи з питань доопрацювання проекту детального плану лісопарку «Ялівщина» відбулось у четвер, 14 лютого. Учасники робочої групи схилилися над картою детального плану, створеного близько 10 років тому. Тоді його не схвалила громадськість. Нині по старому плану знову водять ручкою й показують, де гарно стане багатоповерхівка, де туристичний центр, а де готельний комплекс. Нагадати колишні плани взявся секретар та депутат міськради Ма...
Общество
С таким возмущением, оформленным в виде заголовка, в нашу редакцию обратился около месяца назад постоянный читатель. И на тот момент в его словах была правда: лук продавали в Чернигове по 24–25 гривен, а в отдельных супермаркетах бананы «по акции» оценивались ниже. Сегодня, в середине февраля, ситуация несколько поменялась, но цены на самый что ни на есть традиционный овощ как минимум удивляют.   Борщ – традиционное блюдо для украинцев, символ нашей национ...
Спорт
Вот-вот возобновятся соревнования Украинской премьер-лиги после длительного зимнего перерыва. Болельщики, как и сами игроки, уже соскучились по футболу. Черниговские же болельщики еще с большим азартом ждут первой весенней игры родного клуба, так как «Десна» претендует в первый же для себя сезон в УПЛ оказаться в шестерке лучших команд Украины и побороться за выход в еврокубки. Деление на шестерки Чемпионат проходит в два этапа. На первом 12 команд играют...
Новости компаний
Праздник весны не может пройти без подарков. Мы решили снять с Вас немного хлопот и помочь в выборе подарка самым любимым девочкам, девушкам и женщинам. Топ-8 подарок для маленьких принцесс Детские GPS часы KinderWatch - подарок не только для ребенка, но и для его родителей.  Вы всегда будете знать местонахождение ребенка и будете с ним на связи.Подробней о детских GPS часах можно посмотреть в нашем коротком ролике Волшебный пластилин Magic Dough будет от...
Экология
То, что горсовет Чернигова рассматривает Яловщину как лесопарк, а также доработки градостроительной документации создает угрозы современному статусу территории Яловщины. Так считает часть общественности, которая продолжает обсуждать разрешение на доработку детального плана "Яловщины", сообщили в Черниговской ОГА. Более месяца назад горсовет предоставил разрешение на доработку проекта детального плана Яловщины, который почти десять лет назад раскритиковала...
Общество
На законодавчому рівні розмежували поняття учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від катастрофи.  Про це повідомляє Департамент соціального захисту населення Чернігівської ОДА. — Влада позитивно відреагувала на численні звернення громадських організацій чорнобильців щодо розмежування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від катастрофи. Відтак, на законодавчому рівні внесені зміни до п...
Происшествия
Сьогодні вночі, 22 лютого, сталася пожежа в одній з квартир двоповерхового житлового будинку по вулиці Кирпоноса, 31. Про це повідомляє Управління ДСНС України в Чернігівській області, на офіційній сторінці у Facebook. Загоряння помітили сусіди та негайно викликали вогнеборців. В цей час вони разом з охоронцями Центрального ринку, які прибігли на допомогу, за допомогою драбини через вікно врятували 64-річну господарку помешкання, її 39-річну доньку та 17-...
Общество
Вчора, 21 лютого, працівники міграційної служби Чернігівської області, проконтролювали примусове повернення до країни походження громадянки РФ та двох громадян Республіки Узбекистан . Про це повідомляє Державна міграційна служба України в Чернігівській області, на офіційній сторінці у Facebook. Відповідно громадянку РФ доставили до міжнародного автомобільного пропускного пункту «Сеньківка», а громадян Узбекистану за рішенням Скадовського районного суду Хер...