Офтальмологічна клініка Василя Шевчика – ти просто космос!

Офтальмологічна клініка Василя Шевчика – ти просто космос!, Сергій Кириченко

Поки весь світ обговорював революційний запуск ракети Ілона Маска в космос, у Чернігові відбувалося менш резонансна, але така сама високотехнологічна революція – підготовка до відкриття клініки Василя Шевчика. Єдиний в області кандидат медичних наук у галузі офтальмології запускає надсучасну клініку, яка допоможе врятувати зір. Для Чернігова це – теж історична подія.

Забудьте про друковані плакати і «стародруки» з кольоровими картинками, де сховані цифри і фігури. Тепер у кабінеті офтальмолога все починається з сучасного монітора і програм для перевірки зору.

Забудьте про горизонтальне положення, анестезію і неприємні відчуття під час вимірювання внутрішньоочного тиску. Тепер за допомогою безконтактного тонометра вся процедура забирає лічені секунди, результат – максимально точний, а відчуття – як від легенького подиху.

– Вимірювання тиску ока з використанням повітря не доступне пацієнтам у більшості поліклінік нашого міста, а ті апарати попереднього поколінні, що є , часто так «дмухають», що голова відкидається назад, – ділиться сумним досвідом Василь Шевчик.

Новенький пневмотонометр не викличе неприємної реакції навіть у дитини. Поруч – рефрактометр американського виробництва, який у рази спрощує процедуру підбору потрібних окулярів. І це ми лише побували в першому – діагностичному кабінеті клініки.

Взагалі, надсучасне обладнання – це одна з ключових фішок клініки Василя Шевчика. Поки що воно – виключно американське (скоро буде ще й німецьке). Не списане в західних клініках і передане в якості гуманітарної допомоги, як це нерідко бувало з комунальними лікувальними закладами, а техніка 2017 і навіть 2018 року випуску.

Визначити головний предмет гордості важко. Лікарі – Василь Шевчик, Олена Чугай і Світлана Возіян – до кожного ставляться як видатний скрипаль до свого інструмента. Стороннього спостерігача теж однаково вражає кожен кабінет, «начинений» дійсно за космічними стандартами. Чого лише вартий єдиний в Україні офтальмологічний мікроскоп HI-R NEO 900А. Власне, це не зовсім мікроскоп, а цілий комплекс, що дозволяє проводити маніпуляції на оці з максимальною чіткістю зображення.

– «Грати» на ньому потрібно не лише руками, а й ногами. Саме тому операції лікарі проводять… без взуття – у шкарпетках, аби відчувати максимальний контакт з поверхнею педалі управління мікроскопа, – пояснює Олена Чугай.

Питаємо обережно (щоб не знепритомніти від суми) про вартість приладу. Вона виявляється співставимою з позашляховиком преміум-класу або трикімнатною квартирою в новобудові в центрі Києва…

У столичному «Охматдиті» чернігівські лікарі «підгледіли» радіохвильовий ніж Sometech Dr. Oppel. Тепер такий з’явився і в Чернігові, що дозволяє робити мікроскопічні розрізи без жодного дискомфорту.

Уся ця техніка робить нову клініку однією з найсучасніших в Україні і дозволяє чернігівцям долучитися до якісної офтальмології світового рівня. Якщо досі в міських лікарнях Чернігова раз чи двічі на місяць операції робили київські хірурги (і лікували лише катаракту), то тепер можна забути про черги й записи за півроку до візиту… Зір чекати не буде.

Василь Шевчик:

– Найближчим часом із Японії ми маємо отримати надсучасний ендотеліальний мікроскоп, що дозволяє спрогнозувати безпечність оперативного втручання при катаракті та при наявності патології скорегувати тактику операції, я б сказав, зробити її індивідуальною, для максимального покращення зору кожного пацієнта. До того ж ми плануємо проводити таке обстеження, не піднімаючи ціни за операцію.

До того ж тепер, не виїжджаючи з Чернігова, можна впоратися не лише з катарактою, але й усіма іншими хворобами ока: зупинити розвиток глаукоми, упоратися з відшаруванням сітківки, підібрати та імплантувати штучний кришталик, провести найглибшу діагностику… Ще одним напрямком лікувальної роботи клініки Василя Шевчика є інтравітреальне введення ліків (усередину ока), що дозволяє уповільнити погіршення зору у хворих на цукровий діабет.

– Я багато років їздив на прийоми в районні лікарні Чернігівщини, бачив умови, в яких доводилося працювати колегам, і бачив людей, яким потрібна була кваліфікована допомога. І якщо кадри найчастіше були на рівні, то з обладнанням, умовами – сумна картина. У 2016 році ми вирішили відкрити приватну клініку в Ніжині. Попит на послуги був надзвичайно високим, до нас їхали люди з усієї області, у тому числі з Чернігова, – розповідає Василь Шевчик.

Звісно, що після цього питання, відкривати чи ні клініку в Чернігові, уже не стояло. Відповідь була очевидною.

Василь Шевчик:

– Для максимально якісного та безпечного лікування пацієнтів наші лікарі постійно (не рідше одного разу на шість місяців) відвідують наукові конференції та майстер-класи в Європі. Так, із 12 по 15 квітня всі три лікарі нашої клініки братимуть участь у престижній конференції 4th San Raffaele OCT&Retina Forum Milan (Italy), де буде висвітлений загальноєвропейський підхід до діагностики та лікування захворювань сітківки.

Ще один наслідок використання «космічного» обладнання – швидкість процедур і відновлення пацієнта. Наприклад, оптичний когерентний томограф (найшвидший у світі апарат, що робить 110 тисяч знімків на секунду) дозволяє провести діагностику за 3 секунди. До того ж його використання не потребує розширення зіниці.

– У моїй практиці були випадки, коли людина приїздила на огляд, їй капали краплі, змушували чекати 20 хвилин, робили дослідження, а потім 3–4 години просили «відпочити», аби зіниці повернулися до звичного розміру. І тут виявлялося, що пацієнт – за кермом. Вилітало кілька годин, – пояснює Василь Шевчик. – У нас усе простіше: кілька секунд – і вільний.

Власне, навіть післяопераційний стаціонар тут не передбачений, адже навіть після найскладніших хірургічних втручань людина вже за півгодини може йти додому. За умови, що буде за обумовленим графіком приходити на огляди. Мікроскопічні розрізи закриваються самостійно і не вибивають пацієнта зі звичного графіка життя.

***

Паралельно в клініці працюватиме кабінет косметичної офтальмології. Як показує досвід інших міст, відвідувачів тут буває не менше, ніж із класичними проблемами. Наслідки травм, косоокість, птоз (опущення верхньої повіки), зморшки й мішки під очима, темні кола навколо очей… Це далеко не повний перелік тих проблем, від яких можна позбавитися у клініці Василя Шевчика за допомогою блефаропластики (найбільш розповсюдженої у світі після пластики носа естетичної операції) або ін’єкцій чи хімічного оновлення шкіри, що базується на технологіях регенеративної медицини.

Іноді мова йде виключно про естетичну складову, але нерідко такі «дрібниці» можуть стати передвісниками серйозних захворювань. Тож очі варто не лише лікувати, але й доглядати за ними. Тим більше, що тут вам запропонують індивідуальну програму краси, розроблену провідним лікарем з естетичної медицини – Оленою Чугай, яка проходила відповідне навчання в Барселоні у кращих спеціалістів.

Прозора ціна

Вартість послуг у новій клініці – максимально доступна. Головний принцип – жодного збільшення в процесі діагностики і жодних додаткових витрат, окрім обговорених на початку лікування.

• Півроку регулярні огляди після хірургічного втручання – безкоштовні, за умови дотримання графіка і призначеного лікування. Якщо махнув рукою на рекомендації лікаря і власне здоров’я – доведеться починати все наново і знову відкривати гаманець. Такий підхід дисциплінує і дозволяє зекономити

• Діагностика – звичайна і поглиблена – обійдеться відповідно в 300 та 500 гривень. При цьому, якщо в процесі лікар зрозуміє, що для повноти картини йому не вистачає інформації і потрібні додаткові обстеження, на суму це не вплине. Усі інші додаткові та уточнюючі обстеження – за рахунок клініки.

• У вартість лікування входить усе. У тому числі й ліки. Це зроблено для досягнення максимального результату й утримання пацієнтів від спокуси відшукати дешевші «аналоги» чи взагалі проігнорувати якийсь препарат. До того ж так немає ризику нарватися на підробку.

***

Діагностика та лікування в клініці відбувається за американськими стандартами та протоколами. Тобто, чернігівський пацієнт отримає те ж саме лікування, що й його американський «колега» з тим самим захворюванням. Один в один. Крім, звісно, ціни. В Чернігові вона буде значно нижчою.

Василь Шевчик не лише єдиний у Чернігівській області офтальмолог – кандидат медичних наук, але й єдиний за 10 років український науковець, чия робота, присвячена лікуванню катаракти, була надрукована в престижному журналі «Офтальмохирургия».

Ще одна хороша новина для чернігівців – домовленість із авторитетним та популярним київським дитячим офтальмологом, на прийом до якого важко потрапити навіть киянам. У Чернігів він буде приїжджати як мінімум раз на місяць.

Адреса офтальмологічної клініки Василя Шевчика: просп. Перемоги, 119а.
Телефони: (098) 020-41-77; (‎066) 020-41-77.
Сайт: shevchyk.com

Ліцензія на провадження господарської діяльності з медичної практики згідно з Наказом Міністерства охорони здоров’я України №622 від 05.04.2018

офтальмологія клініка ВасильШевчик здоров'я
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
1764 просмотра в декабре
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии